اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


همایش " نقش نخبگان و خواص در بصیرت جامعه " در گنبد کاووس برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/10/11-12:10
کد خبر: 58511
Print
Rss Services


همایش " نقش نخبگان و خواص در بصیرت جامعه " در گنبد کاووس برگزار شد
استاد دانشگاه های استان گلستان گفت: نقش علما، خواص و نخبگان برای پشتیبانی از ارزش های والای انقلاب اسلامی و خنثی کردن توطئه های دشمنان کلیدی است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، استاد پاکمنش در همایش " نقش نخبگان و خواص در بصیرت جامعه " که با حضور علما و روحانیون و بانوان اهل سنت در سالن هلال احمر گنبد کاووس برگزار شد، گفت: دشمنان نظام اسلامی از آغاز پیروزی انقلاب درصدد ایجاد تفرقه و نفاق بین حاکمیت و مردم بوده اند و بصیرت افزایی راه مقابله با این دسیسه های شوم است.

وی با بیان اینکه، نقش علما، خواص و نخبگان در پشتیبانی از ارزش های والای انقلاب اسلامی و خنثی کردن توطئه های دشمنان بسیار کلیدی است، تصریح نمود: ملت ایران با یکپارچگی و وحدت خود به دشمنان ثابت کرده اند که هیچگاه اجازه دخالت به دشمنان را نخواهند داد.

استاد دانشگاه های استان با تاکید براینکه، در آستانه 40 سالگی انقلاب به کوری چشم دشمنان کشورمان دارای عزت و اقتدار در منطقه و دنیا است، اظهار نمود: دشمنان انقلاب اسلامی با فشارهای اقتصادی، تحریم ها و بروز مشکلات اقتصادی سعی بر دلسرد کردن مردم از نظام دارند اما ملت ایران بخاطر اسلام و کلیت نظام با وجود تمام این مشکلات با هوشیاری و تحمل، تمام  این توطئه ها را خنثی کردند.

استاد پاکمنش خاطر نشان کرد: راه حل مقابله با توطئه های دشمنان بصیرت و آگاهی جامعه و انتقال دستاوردهای نظام اسلامی به لایه های مختلف جامعه است.

وی با اشاره به اینکه، هر کس که در مسیر حق استقامت کند، وعده حق تعالی است که پیروز گردد، اظهار نمود: نباید در این مسیر مقدس و الهی خوف و اندوه به خود راه بدهیم و امروز پس از 40 سال با وجود همه تحریم ها و مشکلات، ایران اسلامی با قدرت و صلابت به راه خود ادامه می دهد.

استاد پاکمنش با بیان اینکه، ملت بزرگ ایران چه شیعه و چه سنی، همه اقوام و مذاهب پای انقلاب، ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند، تصریح نمود: نقش خواص و نخبگان در این شرایط حساس بسیار حائز اهمیت است که با بصیرت و صبر لازم بتوانند بر اقتدار و عزت این ملت بیافزایند.

وی با تاکید براینکه، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر اساس وعده قرآنی و اسلامی جامعه را هدایت و روبه جلو می برند، افزود: رهبر معظم انقلاب بعنوان علمدار و هدایت گر جامعه اسلامی در مقابل تمام ناملایمات و ترفندهای دشمنان بصورت آگاهانه و صبورانه عمل می کنند و این مهم باید الگو و منش تمام اقشار جامعه علی الخصوص نخبگان، خواص و علما باشد.

استاد دانشگاه های استان تصریح نمود: نخبگان و خواص جامعه با گام برداشتن در مسیر قرآن کریم قطعا گام در مسیر ولایت فقیه و علمدار گذاشته اند و بنابراین نقش مهم آنان است که با هدایت درست جامعه، خودبخود باعث خنثی سازی توطئه های دشمنان شوند.

استاد پاکمنش با اشاره به فرموده امام راحل که می فرمایند: پشتیبان ولایت فقیه باشید که استمرار راه انبیاست، خاطر نشان کرد: تمدن اسلام در قرن 21 بر کل دنیا حاکم می گردد و باید حامی و پشتیبان علمدار جامعه اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی ما بر اساس وعده الهی و قرآن کریم می باشد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران از جنس انقلاب های مادی نبوده و نیست و به همین دلیل است که با وجود تمام مشکلات و خسارت های وارد شده توسط دشمنان در دوران جنگ تحمیلی بازهم نتوانستند بر اراده و عزم و ایمان مردم ایران خدشه و لطمه ای وارد کنند.

وی تاکید کرد: در چهل سال از عمر انقلاب با توطئه‌های زیادی از سوی دشمن روبرو بودیم و 9 دی تلنگری است که خواص و نخبگان هوشیارتر باشند، چرا که توطئه‌های دشمنان پایان نخواهد داشت.

استاد پاکمنش در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه، استان گلستان، الگوی وحدت و همبستگی اقوام در سطح کشور و حتی در جهان است، اظهار کرد: عظمت و اقتدار امروز خود را مدیون رشادت ها و جان نثاری های خون پاک شهدا هستیم و وقتی از ابتدای شکل گیری انقلاب تا کنون نگاه می کنیم می بینیم که حدود بیش از 200 هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام شده است که از این تعداد حدود 14 هزار شهید از شهدای اهل سنت کشور بوده اند و استان گلستان نیز بیش از500 شهید اهل سنت تقدیم به انقلاب و نظام  کرده است.

وی با اشاره به اینکه، شهدا، ایثارگران و جانبازان زحمات و از خود گذشتگی های فراوانی کشیده اند، تاکید کرد: بسیار مهم است که بدانیم کجا بودیم و به کجا رسیدیم زیرا برای کسب عزت و سربلندی، خون های پاک زیادی تقدیم انقلاب و نظام شده است تا زمینه های یک انقلاب عظیم فراهم گردد.

 

معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان نیز در ابتدای این آیین گفت: 9 دی جلوه بصیرت افزایی و ولایتمداری مردم برای دفاع از انقلاب، اسلام و آرمان های امام راحل (ره) و رهبری است.

حجت الاسلام دیلم بیان اینکه بصیرت یک عنوان قرآنی است که خداوند متعال از اهداف مهم و اصلی خود از ارسال پیامبران را بصیرت و معرفت دهی و نشان دادن راه و مسیر به مردم بیان کرده است.

وی بصیرت را در دو حوزه عبادی دینی و سیاسی عنوان کرد و افزود: در حوزه بصیرت دینی، عبادتی که همراه با شناخت، معرفت و باور ایمان باشد باعث سعادتمندی و کمال انسان می گردد.

وی با بیان اینکه، در بصیرت سیاسی انسان باید به عنوان یک مسلمان، دشمن شناسی کند و جامعه را بشناسد، تصریح نمود: بصیرت افزایی سیاسی راه مقابله با نفوذ دشمن است.

حجت الاسلام دیلم تصریح کرد: بصیرت و دشمن شناسی مردم، همواره عظمت و شکست ناپذیری ملت ایران را در مواجهه با توطئه های بدخواهان نظام اسلامی نشان داده است.

وی با اشاره به اینکه، با دشمن شناسی قوی و بصیرت بالای رهبر معظم انقلاب تحریم ها شکست خواهند خورد، اظهار نمود: 9 دی جلوه بصیرت افزایی و ولایتمداری مردم برای دفاع از انقلاب، اسلام، آرمان های امام راحل (ره) و رهبری است.

حجت الاسلام دیلم، عواملی همچون: بصیرت و نفوذ دشمن، بصیرت و دشمن شناسی، بصیرت و رهبر شناسی و همچنین بصیرت و نقش نخبگان و خواص در جامعه را از از وظایف مهم علما، روحانیون و نخبگان دانست و افزود: در سال 88 اگر این موضوع ها رعایت و مطالعه می شد قطعا این برگ تاریک در تاریخ ایران اسلامی اتفاق نمی افتاد.

 

امام جمعه قازن قایه نیز در این آیین با بیان اینکه تجربه دینی و بصیرت دینی هر دو نیاز به بحث و مطالعه دارند، گفت: وقتی دین در کنار تجربه قرار گیرد باعث تجلی قدرت خداوندی می گردد.

آخوند ناصر قزل با اشاره به اینکه، عزیز داشتن خالق حالتی در انسان دست می دهد که همواره احساس می کند خداوند در کنارش هست، گفت: این مهم باعث می گردد که انسان به دنبال خطا نباشد و بداند که در همه حال خداوند ناظر و اعمال و رفتارش هست.

وی با بیان اینکه، بصیرت یعنی باطن و نگرش عمیق به موضوع است، تصریح نمود: آنچه در 9 دی 88 رخ داد میان 2 برادر و 2 گروه اتفاق افتاد که در این میان حق از باطل جدا گردید و در این فرصت نیز دشمن آمد که از این آب گل آلود ماهی بگیرد.

آخوند ناصر قزل اظهار کرد: مقام عظمای ولایت با چشم بصیرت نگذاشت دشمن به نظام لطمه وارد کند.

وی گفت: در تجربه 40 ساله انقلاب آنچه که ترکمن ها به آن افتخار می کنیم این است که امتحان خود را بخوبی پس داده ایم و با نگاه بصیرت دینی به مسائل و با پیروی از رهبر معظم انقلاب امن ترین منطقه را در کشور ایجاد کردیم.

امام جمعه قازن قایه در ادامه افزود: رهنمودهای پدرگونه و بزرگ حضرت آیت اله نور مفیدی باعث گردیده است که در این منطقه فتنه ای اتفاق نیفتد و امن ترین مرزها را در این مناطق شکل داده ایم.

وی گفت: این مهم مدیون علمای بزرگ ترکمن صحرا است که با بصیرت کامل تمام شبهاتی را که برای جوانان منطقه رخ داده است را پاسخ داده و با مسلح شدن به عرفان، علم و حقایق دین، تمامی نقشه های دشمنان را خنثی نموده است.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.