اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


اردوی فرهنگی، زیارتی و آموزشی روحانیون اهل سنت استان گلستان در آستان مقدس آق امام آزادشهر

تاریخ انتشار: 1397/10/15-11:18
کد خبر: 58566
Print
Rss Services


اردوی فرهنگی، زیارتی و آموزشی روحانیون اهل سنت استان گلستان در آستان مقدس آق امام آزادشهر
معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان گفت: هدف دشمن از ترویج شبکه های مجازی، اجتماعی و جنگ نرم، تضعیف نهاد خانواده و کم رنگ کردن اعتقادات ملت ایران است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، حجت الاسلام دیلم در کارگاه آموزشی اردوی فرهنگی، زیارتی علما و روحانیون اهل سنت استان گلستان در آق امام آزاد شهر با بیان اینکه دشمنان در طول دوران دفاع مقدس و در طول 40 ساله انقلاب با توجه به شکست های متوالی در زمینه‌های مختلف به نفوذ فرهنگی روی آورده‌ و بنیان خانواده را نشانه گرفته‌اند گفت: دشمن فضا را عوض کرده و از جنگ سخت به سمت جنگ نرم روی آورده و با حربه کهنه خود در پی سست کردن بنیاد خانواده ها و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی پرداخته است.

معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان اظهار کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را از طریق تربیت صحیح، با احکام اسلامی و مسائل دینی آشنا و نقشه شوم دشمن را خنثی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد جذب جوانان به نمازهای جمعه گفت: امروز جوانان در سخنرانی های قبل از نماز جمعه در پی کسب اطلاعات و مطالب بروز هستند و اگر این بستر فراهم گردد، قطعا جوانان بیشتری جذب نمازهای جمعه خواهند شد.

حجت الاسلام دیلم تصریح نمود: لازم است امامان جمعه از سخنرانان متفاوت، با دانش و آگاه استفاده نمایند تا با جذب بیشتر جوانان به نمازهای جمعه، بصیرت دهی لازم صورت گرفته و اثرگذار باشد.

وی افزود: نمازهای جمعه باید مرکز ترویج گفتمان اسلام، انقلاب و آگاهی بخشی و بصیرت دهی به مردم باشد و ائمه جماعات باید در این راه پیش قدم باشند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان با تاکید براینکه، خلاقیت و نوآوری در نماز جمعه از راه‌های دیگر جذب جوانان به نماز جمعه است، گفت: نماز جمعه علاوه بر کارکردهای فردی، آثار و برکات اجتماعی نیز دارد و بستر سازی لازم جهت جذب حداکثری جوانان در نماز جمعه از وظایف مهم امامان جمعه و ستادهای برگزاری نماز جمعه است.

وی گفت: ائمه جمعه تا جایی که می توانند با برقرار کردن ارتباط نزدیک بین خود و جوانان و همنشینی با آنان، حضور این قشر را در چنین مکان های معنوی پر رنگ تر کنند.

حجت الاسلام دیلم در این کارگاه آموزشی با بیان اهمیت و رسالت رابطین فرهنگی دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان گفت: روحانیون، مدیران مدراس، مدرسین، امامان جمعه و جماعات و طلاب بعنوان جامعه مخاطب و یاران دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، ماندگار هستند.

حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه، روحانیون و طلاب علاقمند می توانند بعنوان رابط فرهنگی این دفتر فعالیت نمایند، افزود: برنامه های این مرکز برای افزایش معرفتی و بصیرتی جامعه مخاطب و اعتلای دین مبین اسلام است.

وی با تاکید براینکه، همه ما نیاز به آموزش و افزایش بنیه علمی داریم، اظهار کرد: برگزاری چنین اردوها و برنامه هایی برای افزایش توانمندی جامعه مخاطب و بهره برداری از آنها در برنامه های این مرکز است.

 

رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان نیز در این برنامه با اشاره به اینکه، این سازمان 40 پایگاه اهل سنت و 35 پایگاه اهل تشیع دارد، گفت: نگاه کلی سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان و همه نهادهای فرهنگی درباره این است که حوزه و روحانی انقلابی بوده است، انقلابی هستند و انقلابی تر بشوند و پای انقلاب بمانند.

حجت الاسلام و المسلمین رجنی، حلقه های صالحین، اردوهای جهادی و اردوهای راهیان نور را فرصت و بستر مناسبی برای انقلابی و انقلابی تر کردن نسل جوان عنوان نمود.

وی با بیان اینکه حوزه و روحانی با کمک امام راحل انقلاب را به ثمر رساندند، افزود: با به قله رسیدن این انقلاب، فتنه ها نیز خطرناک تر می شوند و لازم است با افزایش بصیرت و آگاهی، فتنه ها دفع گردند.

 

-(6 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.