اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


تلاش تروریست‌ها برای نفوذ به حومه حماه و ادلب ناکام ماند

تاریخ انتشار: 1397/10/16-13:4
کد خبر: 58617
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
تلاش تروریست‌ها برای نفوذ به حومه حماه و ادلب ناکام ماند
ارتش سوریه در عملیاتی تلاش تروریست‌ها برای تعرض به مواضع نظامی در حومه حماه و ادلب را دفع کرد و تعدادی از آنها را به هلاکت رساند.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، یگان‌های ارتش سوریه مستقر در حومه شمالی حماه عناصر مسلح کتائب العزه را، که از محور شهرک لحایا در ریف شمالی نفوذ کرده بودند، هدف قرار داد و شماری کشته و مجروح در میان آنها بر جای گذاشت.

یگان‌های ارتش سوریه همچنین تحرکات گروه‌های مسلح در محورهایی را گلوله‌باران کردند. عناصر مسلح از منطقه وادی الدورات، شهرک اللطامنه و روستای حصرایا در حومه شمالی حماه به سمت مناطق امن و مراکز نظامی این منطقه در حرکت بودند تا آنجا را هدف قرار دهند.

طبق این گزارش، ارتش سوریه در میان صفوف عناصر مسلح شماری کشته و مجروح بر جای گذاشت و استحکامات آنها را در مناطق مناطق نفوذشان منهدم کرد.

نیروهای ارتش همچنین محور نفوذ گروه مسلحی، که از روستای البانه به سمت منطقه نظامی در حومه شمالی حماه حرکت می‌کردند را هدف آتش توپخانه‌ای قرار دادند و شماری از عناصر آن را کشتند و یا زخمی کردند.

گزارش‌ها از حومه ادلب نیز حاکی‌ است که ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای علیه مواضع گروه‌های مسلح در روستاهای الزرزور و الفرجه در واکنش به نقض مکرر توافق منطقه غیرنظامی از سوی آنها، صورت داده است.

یگان‌های ارتش سوریه علیه گروهک‌های مسلح وابسته به حزب ترکستانی و گروه تروریستی جبهه النصره اقدام کردند، که تلاش می‌کردند از مواضع فعالیت‌های‌شان در روستاهای الناجیه و بداما و حومه‌های آنها در حومه غربی ادلب نفوذ کنند.

برخی گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره، الجبهه الوطنیه، حزب ترکستانی و  احرار الشام در حومه شمالی حماه و حومه غربی حلب و نیز حومه ادلب مستقر هستند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.