اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


واکنش الازهر به انفجار در کلیسای قاهره

تاریخ انتشار: 1397/10/16-15:28
کد خبر: 58620
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
واکنش الازهر به انفجار در کلیسای قاهره
مرکز اسلامی الازهر مصر با صدور بیانیه‌ای، حادثه انفجار در محوطه‌ کلیسایی در شهرک «نصر» واقع در شرق قاهره را محکوم کرد.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، در پی وقوع انفجار در کلیسای قاهره، الازهر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف قراردادن اماکن عبادی و کشتن افراد بی‌گناه، یک اقدام جنایت‌کارانه است که مغایر با تعالیم و آموزه‌های دین اسلام و ادیان الهی است.

الازهر در ادامه همبستگی کامل خود را با تمامی نهادها و مؤسسات دولتی در مقابله با تروریسم اعلام و تأکید کرد: این حوادث تروریستی با هدف برهم زدن جشن‌های برادران مسیحی انجام می‌شود.

منابع امنیتی مصر دقایق پایانی شنبه‌ شب از وقوع انفجار در داخل کلیسای ابوسیفین واقع در منطقه عزبة الهجانه شهرک نصر واقع در شرق قاهره خبر دادند که بر اثر این انفجار که مصطفی عبید، از کارشناسان خنثی‌سازی مواد منفجره مصر کشته شد.

همچنین، تلویزیون مصر گزارش داد که این افسر پلیس هنگام تلاش برای خنثی‌سازی یک وسیله انفجاری در نزدیکی کلیسایی در شرق قاهره کشته شد و بر اثر این حادثه، دو نیروی پلیس زخمی شدند.

کلیسای قبطی مصر نیز با صدور بیانیه‌ای، کشته‌ شدن افسر پلیس مصری بر اثر این حادثه انفجاری را تسلیت گفت و از تلاش‌های مخلصانه پلیس و نهادهای امنیتی مصر تشکر کرد.

در همین حال، سخنگوی رسمی کلیسای ارتودکس مصر نیز اظهار کرد: انفجاری که مقابل کلیسایی در شهرک نصر به‌ وقوع پیوست، در وهله نخست قبطی‌ها را هدف گرفته بود.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.