اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


۱۷ دی‌ماه هرسال در حافظه تاریخی ایرانیان یادآور ظلم عظیمی است

تاریخ انتشار: 1397/10/17-13:39
کد خبر: 58642
Print
Rss Services


امام‌جمعه موقت پیرانشهر:
۱۷ دی‌ماه هرسال در حافظه تاریخی ایرانیان یادآور ظلم عظیمی است
ماموستا نیرومند از اینکه حجاب اسلامی در آن زمان مظهر عقب‌ماندگی و تحجر فکری و عملی به شمارمی آمد اظهار تأسف نمود. وی به اقدامات سرکوبگرانه رضاخان در این زمینه اشاره کرد و مبارزات مردم به‌ویژه زنان ایرانی را ستود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان آذربایجان غربی؛ حاج ماموستا صلاح نیرومند، امام‌جمعه موقت اشنویه در مصاحبه با رابط خبری دفتر آذربایجان غربی پیرامون حجاب و حادثه شوم کشف حجاب ابتدا به برخی مبانی تاریخی این اقدام اشاره کرد.

وی در سیر تاریخی کشف حجاب با اشاره به کشف حجاب در مصر، الجزایر، ترکیه و افغانستان منشأ کشف حجاب و مبارزه علیه آن در کشورهای اسلامی را خارجی و بیرونی معرفی کرد.

ماموستا نیرومند در ادامه سخنان خود به کشف حجاب در ایران پرداخت. وی رضاخان پهلوی را به‌عنوان نیز شخصی واگرا و غرب‌گرا به‌عنوان فردی معرفی کرد که تلاش داشت تا دستورات غرب را در ایران پیاده کند.

وی کشف حجاب و برهنگی و تصویب قانون اتحاد شکل البسه و کلاه را اقدامی نسنجیده توصیف نمود که با باورها و اعتقادات دینی عموم افراد جامعه مطابق نبود.

ماموستا نیرومند از اینکه حجاب اسلامی در آن زمان مظهر عقب‌ماندگی و تحجر فکری و عملی به شمارمی آمد اظهار تأسف نمود. وی به اقدامات سرکوبگرانه رضاخان در این زمینه اشاره کرد و مبارزات مردم به‌ویژه زنان ایرانی را ستود. وی کشف حجاب را درواقع به اسارت کشاندن زن ایرانی و زندانی کردن زنانه محجبه ایرانی در خانه‌هایشان و هتک حرمت و جایگاه زنان ایرانی عنوان کرد و گفت: به همین خاطراست که 17 دی‌ماه هرسال در حافظه تاریخی ایرانیان یادآور ظلم عظیمی است که به بهانه پیشرفت به زن ایرانی تحمیل شد.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.