اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


انقلاب اسلامی دودمان پهلوی را به باد داد

تاریخ انتشار: 1397/10/17-14:15
کد خبر: 58643
Print
Rss Services


مدرس علوم دینی ارومیه در سالروز کشف حجاب رضاخانی:
انقلاب اسلامی دودمان پهلوی را به باد داد
طلاب و روحانيون ما طلایه‌داران دعوت به‌سوی ارزش‌ها هستند و وظيفه اصلي آن‌ها دعوت است. روحانیون و طلاب تکلیف دارند كه در اين راستا تلاش بيشتري بكنند و توطئه‌هایی كه در اين راستا رخ می‌دهد را خنثي كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان آذربایجان غربی؛ ماموستا عبدالرحمان محمد پور، مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه در رابطه باحجاب و سالروز کشف حجاب رضاخانی در مصاحبه با رابط خبری دفتر آذربایجان غربی با اشاره به آیه 59 سوره احزاب گفت: حجاب در قرآن مورد تأكيد بسياری واقع‌شده است. وی در ادامه افزود: خداوند می‌فرماید اي پيامبر به دختران و همسران وزنان مؤمن بگو كه روپوش خود را به‌طور كامل روي خود بی اندازید اين كار بسيار شايسته آن‌هاست تا آن‌ها شناخته شوند

حاج ماموستا محمد پور در رابطه باحجاب گفت: حجاب نماد عفت يك زن است تا مورد اذيت و آزار قرار نگيرد. وی افزود: مبلغين امروز در جامعه ما خطاب به زنان ميگويند كه حجاب محدوديت نيست يك مصونيت است.

این مدرس مدارس علوم دینی با اشاره به کشف حجاب گفت: هدف دشمن این بود که نمادهای ديني را از کشورهای اسلامي گرفته و زمينه را برای نفوذ فرهنگ غربي فراهم كنند. وی تأکید داشت: آن‌ها در نظر داشتند تا ما مسلمانان را انسان‌های بی‌هویتی قرار بدهند و سپس منابع اين کشورها را غارت بكنند.

ماموستا محمد پور همچنین خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش داشتند تا سياست را از حوزه‌های ديني بگیرند. وی همچنین تصریح داشت: این نقشه با تلاش برای حذف ديانت از دانشگاه‌ها، حجاب را از خانواده‌ها بگیرند. وی هدف بعدی دشمن را رواج فساد و فتنه عنوان کرد.

ماموستا محمد پور تأکید داشت: آن‌ها نمی‌خواستند كه مردم باحجاب و دارای عفت باشند. وی افزود: درنهایت انقلاب اسلامي رخ داد و دودمان رژیم منحوس پهلوی را به باد داد.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد نقش طلاب و روحانیون در مورد حجاب گفت: طلاب و روحانيون ما طلایه‌داران دعوت به‌سوی ارزش‌ها هستند و وظيفه اصلي آن‌ها دعوت است. روحانیون و طلاب تکلیف دارند كه در اين راستا تلاش بيشتري بكنند و توطئه‌هایی كه در اين راستا رخ می‌دهد را خنثي كنند.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.