اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


بهترین توشه سفر آخرت برای مسلمان تقوای الهی است

تاریخ انتشار: 1397/10/18-7:38
کد خبر: 58652
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت قشم:
بهترین توشه سفر آخرت برای مسلمان تقوای الهی است
امام جمعه اهل سنت قشم گفت: بهترین توشه سفر آخرت که خداوند در قرآن بیان فرمودند توشه تقوا است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان، شیخ عبدالرحیم خطیبی، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت قشم در نماز جمعه این هفته مردم را به تقوای الهی  دعوت کرد و افزود: بهترین توشه سفر آخرت که خداوند در قرآن بیان فرمودند توشه تقوا است. هر انسانی باید در سفر آذوقه و توشه همراه داشته باشد تا آسیبی به آن نرسد مخصوصاً اگر این سفر طولانی باشد.

وی در ادامه گفت: از تقوا باید توشه گرفت چرا که نمیدانیم عمر ما چقدر است و آیا تا لحظه ای دیگر زنده هستیم یا نه، افرادی هستند که در این دنیا آسوده زندگی می‌کنند و غافل هستند از اینکه هر لحظه ممکن است از این دنیا بروند. انسان باید در جامعه جوری رفتار کند که هر گاه دعوت حق را لبیک گفت آماده سفر آخرت باشد و توشه اخرت را مهیا کرده باشد.

وی در ادامه خطبه به اهمیت نماز اشاره کرد و گفت: نماز آبروی انسان مسلمان و مومن است اولین محاسبه آخرت از نماز است انسان مسلمان و مومن حق ندارد نسبت به نماز سهل انگاری کند.

خطیب مسجد جامع اهل سنت شهر قشم در پایان گفت: نماز برای تربیت نفس هر مسلمانی است و ما باید در رفتارهایمان دقت کنیم از کارهای زشت و منکرات بپرهیزیم .در رفتارهای اجتماعی باید الگوی جوانان و کودکان باشیم.

 

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.