اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


نشست هم‌اندیشی خطباء و وعاظ شاخص استان کردستان که با موضوع بازخوانی گفتمان انقلاب برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/10/19-12:34
کد خبر: 58668
Print
Rss Services


نشست هم‌اندیشی خطباء و وعاظ شاخص استان کردستان که با موضوع بازخوانی گفتمان انقلاب برگزار شد
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه استان کردستان گفت: اگر به نیازهای معنوی مردم پاسخ بدهیم آنها را به آرامش دعوت کرده‌ایم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، حجت‌الاسلام مهدی فرزی در نشست هم‌اندیشی خطباء و وعاظ شاخص استان که با موضوع بازخوانی گفتمان انقلاب برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی دارای ابعاد مهمی از جمله بُعد سیاسی است، اظهار کرد: نباید انقلاب را تنها یک انقلاب معنوی بدانیم چرا که اگر شرایط سیاس برای این انقلاب مهیا نبود به لحاظ نیاز فطری این نهضت محقق می‌‌شد.

وی به برخی مشکلات اقتصادی و شرایط سخت جامعه اشاره کرد و گفت: اگرچه مردم ما از مجموعه نظام اسلامی مطالبه معیشتی و اقتصادی دارند اما همواره به دنبال نیاز معنوی بوده و این روحانیونی هستند که به نیاز معنوی مردم پاسخ دهند.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم به نیاز معنوی انسان‌ها پاسخ بگوییم آنها را به آرامش دعوت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما روحانیون گاهی نسبت به ندای فطری دچار غفلت می‌شویم و باید مراقب این مهم باشیم، اذعان داشت: روحانیونی مانند شهید ماموستا شیخ‌الاسلام با صحبت غنی‌شان مردم را دور خود جمع می‌کردند.

وی با بیان اینکه در فضایی که صمیمیت و صداقت وجود دارد معنویت بهتر پاسخ داده می‌شود اضافه کرد: مردم از جامعه روحانیت و نظام انتظار دارند و مسوولان باید پاسخگوی این انتظارات باشند.

رئیس حوزه علمیه خواهران کردستان نیز دفاع از انقلاب را از وظایف اصلی روحانیون دانست و گفت: مهمترین مولفه روحانی انقلابی مردمی بودن آن است و اگر روحانیون پایگاه مردمی را از دست دهند نمی‌توانند فعالیتی از پیش ببرند.

به گفته وی، روحانیون باید در دسترس مردم باشند چرا که مردم مشتاقند که روحانیون زبان گویای آنها باشند و اگر بخوبی دفاع نکنیم به رسالت روحانیون آسیب خواهد خورد.

وی از آسیب‌های انقلاب برای جامعه روحانیت را ایجاد فاصله بین روحانیون و مردم خواند و گفت: ما وارث انبیا هستیم و باید نسبت به مشکلات و گرفتاری‌های مردم واکنش نشان دهیم.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.