اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


بزرگ‌ترین امانت‌ها امانت شغلی است

تاریخ انتشار: 1397/10/22-12:47
کد خبر: 58702
Print
Rss Services


امام‌جمعه تکاب:
بزرگ‌ترین امانت‌ها امانت شغلی است
ماموستا اسماعیلی در خطبه‌های خود به امانت شغلی اشاره کرد. وی افزود: معامله گران و مغازه‌داران هم باید سخت مواظب باشند و امانت شغلی را رعایت کنند. امام‌جمعه تکاب خاطرنشان کرد: در قرآن هم به این امر هشدار داده‌شده است. وی تأکید داش تاجر امین با پیامبران و شهدا و صدیقان محشور می‌شوند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان آذربایجان غربی ،نماز جمعه این هفته شهرستان تکاب به امامت حاج ماموستا اسماعيلي، با حضور نمازگزاران اهل سنت شهرستان تکاب برگزار شد.ماموستا اسماعیلی امانت و امانت‌داری را به‌عنوان موضوع اصلی خطبه‌های این هفته برگزید.

امام‌جمعه تکاب به آیه 72 سوره احزاب اشاره کرد و گفت: یکی از امانت‌ها توحید و خداشناسی و عقل است. وی با اشاره به تفسیر آیه افزود: امانت شامل طاعت و فرایض و حدود و امانات است.

امام‌جمعه تکاب افزود: امانت به معنی دین است. وی امانت‌داری را در کنار راست‌گویی، وفای به عهد و قرارداد، پاک‌دامنی و عدم خیانت، عدم نگاه حرام و عدم آزار و اذیت نسبت به مردم را شش تضمین ورود به بهشت معرفی نمود.

ماموستا اسماعیلی به حدیثی از امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) خطاب به مالک اشتر گفت: ای مالک اشتر سعی کن انسان‌های اهل دین و علم را به مسئولیت بگماری.

اول امانت مال است و رایج‌ترین آن امانتی است که به دیگران می‌سپاریم مثل مال یا خانواده و ...

وی با حدیثی از پیامبر (ص) اشاره کرد که در آن پیامبر (ص) می‌فرماید: مؤمن واقعی کسی است که امانت نگه دارد. وی همچنین افزود: پیامبر در روز هجرت به امام علی (ع) فرمود همراه ما نیا و امانات را به صاحبانشان بسپار و سپس به مدینه بیا. وی در پایان این بخش از خطبه‌ها گفت: بزرگ امانت‌داران بعد پیامبر خلفای راشدین بودند.

ماموستا اسماعیلی در بخش پایانی خطبه‌های خود به امانت شغلی اشاره کرد. وی افزود: معامله گران و مغازه‌داران هم باید سخت مواظب باشند و امانت شغلی را رعایت کنند. امام‌جمعه تکاب خاطرنشان کرد: در قرآن هم به این امر هشدار داده‌شده است. وی تأکید داش تاجر امین با پیامبران و شهدا و صدیقان محشور می‌شوند. ماموستا اسماعیلی در این مورد به مثالی اشاره کرد و گفت: مردم اندونزی بدون لشکرکشی و به برکت حضور تاجر مؤمن و امانت‌دار مسلمان اهل عثمانی اسلام آورده‌اند.

امام‌جمعه تکاب رازداری را امانت دیگری اشاره کرد و با تأکید بر رعایت رازداری توسط زوج‌ها گفت: ازدواج دو فرد که قبلاً باهم غریبه بوده‌اند و بعدها شریک راز هم می‌شوند و نباید به هم خیانت کنند. وی همچنین در پایان به مسئولیت‌های دینی به‌عنوان امانت اشاره کرد و گفت: علما و روحانیون در فتاوا و حکم‌ها و سخنان و کردارشان امانت‌دار دین هستند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.