اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


اگر فضای مجازی فرهنگ سازی نشود می‌تواند بلایی بزرگ برای جوانان جامعه باشد

تاریخ انتشار: 1397/10/22-12:51
کد خبر: 58704
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت قشم:
اگر فضای مجازی فرهنگ سازی نشود می‌تواند بلایی بزرگ برای جوانان جامعه باشد
شیخ عبدالرحیم خطیبی گفت: توصیه من به شما پدران و مادران خانواده است هوشیار باشید و مواظب رفتار فرزندانتان باشید و در مورد برخی مسائل راهنمای آنها شوید تا از اسلام و دین اسلام فاصله نگیرند چرا که هدف دشمن این است که جوانان را از دین خارج کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان، شیخ عبدالرحیم خطیبی، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت قشم در خطبه های این هفته نماز جمعه به آسیب های اجتماعی و ریشه یابی این آسیب ها پرداخت و گفت: متاسفانه برخی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه ما رایج شده است مانند طلاق و خودکشی و اعتیاد که بعضی ها خواسته یا ناخواسته درگیر این هستند و به آن مبتلا شده اند.

اگر شخصی بصیرت نداشته باشد، اگر هوشیارانه رفتار نکند امکان دارد در معرض آسیب‌های خطرناک اجتماعی قرار بگیرد، امکان دارد آنقدر از لحاظ روحی وروانی دچار مشکل گردد که کاری را انجام دهد که از نظر اسلام ناشایست است، امکان دارد آنقدر در فقر و گرفتاری بماند که دچار اختلاف در خانواده گردد که کار به طلاق بیانجامد، همه این آسیب ها و گرفتاری ها به فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای بر می‌گردد که متاسفانه در حال حاضر در دسترس همه قرار گرفته است.

فضای مجازی می‌تواند در خیلی از مسائل به ما کمک کند و این نشانگر پیشرفت علم و فناوری است که در یک لحظه می‌توانیم با تمام دنیا ارتباط برقرار کنیم اما اگر فرهنگ سازی نشود می‌تواند بلایی بزرگ برای جوانان جامعه باشد و تمام مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی از فضای مجازی صورت بگیرد.

شیخ خطیبی در پایان گفت: توصیه من به شما پدران و مادران خانواده است هوشیار باشید و مواظب رفتار فرزندانتان باشید و در مورد برخی مسائل راهنمای آنها شوید تا از اسلام و دین اسلام فاصله نگیرند چرا که هدف دشمن این است که جوانان را از دین خارج کند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.