اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


امروز اسلام نیاز به حامی، ناصر و حواری دارد/ افراد مخلص و شاگردان خوب در هر عصری می‌توانند حواری دین باشند

تاریخ انتشار: 1397/10/22-14:57
کد خبر: 58711
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه:
امروز اسلام نیاز به حامی، ناصر و حواری دارد/ افراد مخلص و شاگردان خوب در هر عصری می‌توانند حواری دین باشند
نماز جمعه مورخه 97/10/21 به امامت حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌های این هفته را به موضوع «چه کسی حاضر است به دین خدا کمک کند؟» اختصاص داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (21 دی‌ماه 97) که با حضور مردم نمازگزار در مسجد جامع پاوه برگزار شد، در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه اکثر سفیران الهی بی‌نیاز از کمک مردم نبوده‌اند خاطرنشان کرد: سفیران الهی از آدم تا خاتم باوجودآنکه خداوند پشتیبان و حامی و ناصر آن‌ها بوده مع‌هذا نیازمند مردم بوده و بدون مردم موفق نبوده‌اند و بسیاری از پیامبران از شاگردان و پیروان خود درخواست کمک کرده‌اند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه ضمن بیان دو نمونه از درخواست کمک از سوی پیامبران الهی (حضرت عیسی (ع) و پیامبر اسلام (ص))؛ در این خصوص به آیۀ 14 سورۀ صف اشاره نمود و گفت: روزی حضرت عیسی به شاگردان و پیروان خود که بعداً حواریون نام گرفتند فرمود: «مَنْ أَنْصَارِي إِلَى اللَّهِ؟» چه کسی حاضر است برای حمایت از دینی که من رسول آن هستم مرا یاری دهد؟ «قَالَ الْحَوَارِيُّونَ نَحْنُ أَنْصَارُ اللَّهِ» حواریون گفتند ما حاضریم. حواریون بنا به روایتی 12 نفر بودند که مخلصانه و صادقانه از آیین مسیح پشتیبانی کردند و امروزه آیین مسیح بیشترین پیروان را در میان سایر ادیان دارد که نتیجۀ تبلیغ آن حواریون بوده است.

ماموستا دکتر قادری ادامه داد: افراد مخلص و شاگردان خوب در هر عصری می‌توانند حواری دین باشند؛ خداوند در همین آیۀ مورداشاره خطاب به اهل ایمان برای پشتیبانی از رسول خدا می‌فرماید: ای مسلمانان، شما هم مانند پیروان عیسی (ع) انصار خدا باشید و به اسلام، مسلمانان، رسول‌الله و قرآن کمک کنید.

خطیب جمعه پاوه گفت: مرحوم زمخشری صاحب تفسیر کشاف ذیل آیۀ «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ» می‌فرماید: در سال 12 هجری پیامبر اسلام به همراه عمویش عباس و شاگرد مخلصش علی بن ابی‌طالب با مردم یثرب در منا ملاقات نمودند و فرمودند به من کمک کنید؛ یک نفر بلند شد و گفت: چه کمکی از ما می‌خواهید؟ پیامبر اسلام فرمودند: از شما دو خواست دارم؛ به خدا ایمان بیاورید و از من، همچون خانواده خود حمایت کنید تا در دنیا سربلند و در آخرت بهشت را نصیب خود گردانید. در آن شب 70 نفر که مؤمن بودند با او بیعت کردند و گفتند: باجان و مال و قدرت در خدمت شما هستیم و به حقیقت اقدام آن 70 نفر چون حواریون عیسی سبب شد پیامبر اسلام به مدینه هجرت و حکومت اسلامی تشکیل و خود و یارانش، پیام اسلام را به دنیا رساندند.

ماموستا دکتر قادری با اشاره به اینکه امروز اسلام نیازمند کمک و حمایت است از دو جبهه که دارند اسلام را سرکوب می‌کنند نام بردند و گفت: باکمال تأسف امروزه اسلام در دو جبهه سرکوب می‌شود؛ یکی جبهه مسلمانان که با عناوین و نام‌های مختلف علیه هم فتوا صادر و همدیگر را تکفیر و خون همدیگر را مباح می‌دانیم، بطوریکه این ضربه‌ای که امروزه اسلام و مسلمانان به نام‌های مختلف از هم متحمل شده‌اند از دشمنان خود در طول حیات اسلام ندیده‌اند. و دیگری، دشمنان اسلام هستند که به نام مبارزه با ارهاب، تروریست و افراطی‌گری دو دهه است به جان ما افتاده و دارند مسلمانان را می‌کشند و خانه‌هایشان را ویران و آن‌ها را آواره می‌کنند.

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه نشستن دولتهای منطقه با طالبان بر سر یک میز را مصیبت دانست و افزود: 25 سال است طالبان در افغانستان خون می‌ریزد و خانه‌های مردم را ویران و جوانان را به کام مرگ می‌کشاند اما با کمال تأسف الآن دولت‌های منطقه بر سر این امر که طالبان را به پایتخت خود دعوت کنند تا با این گروه ملبس به خون بی‌گناهان مذاکره کنند؛ دعوا دارند!!

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه سپس به جنگ‌های صلیبی بین مسلمانان و مسیحیان به فتوای پاپ اشاره کرد و گفت: همه ما می‌دانیم با پیام و توصیه پاپ و با شعار آزادی قدس، جنگ‌های بسیاری علیه مسلمانان در طول تاریخ به وقوع پیوسته است که به جنگ‌های صلیبی مشهورند که در طی این جنگ‌های خونین مدتی قدس را به دست گرفتند، اما بعد از مدتی قهرمان اسلام صلاح‌الدین ایوبی قدس را آزاد نمود؛ اما دوباره در اثر غفلت ما مسلمانان، اکنون قدس اسیر دست دشمنان اسلام است.

خطیب جمعه پاوه گفت: یکی از فرماندهان صلیبی گفته بود؛ اگرچه در ظاهر شعار ما تصرف قدس است؛ ولی در حقیقت هدف اصلی ما نابودی اسلام و مسلمانان است.

ماموستا دکتر قادری دلسوزی کشورهایی چون آمریکا و روسیه و فرانسه و ... را برای مسلمانان و به نام مبارزه با ارهاب دروغ دانست و گفت: در این عصر که من و شما زندگی می‌کنیم و از افغانستان تا لیبی و آفریقای جنوبی به نام ارهاب و تروریست ظاهراً جنگ است، هدف آمریکا و روسیه و اسرائیل و انگلیس و فرانسه از این جنگ‌ها، نابودی اسلام و مسلمانان است.

امام‌جمعه پاوه در ادامه گفت: در سال 1991 میلادی، 10 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط کمونیست در شوروی، ساموئل هانتینگتون جامعه‌شناس آمریکایی کتابی به نام موج سوم دموکراسی تألیف کرد و در قسمتی از کتاب خود به نام برخورد تمدن‌ها، خطاب به سران آمریکا و غرب آورده بود حال که پرچم سرخ شوروی پایین آمده و کمونیست و لنینیست و مارکسیست شکست خورده‌اند تصور نکنید کار به اتمام رسیده است. امروز خطر پرچم سبزِ اسلام خطرناک‌تر از پرچم سرخِ شوروی است؛ پس باید بیدار شوید و اجازه ندهید اسلام رشد کند؛ وگرنه در قرن 21 اسلام در اروپا و آمریکا بر تمامی ادیان غلبه خواهد کرد.

وی افزود: بعدازاین هشدار می‌بینیم در خاورمیانه و ممالک اسلامی جنگی را به راه انداخته‌اند که انتهای آن مجهول است.

خطیب جمعه پاوه سپس به سخنرانی دیشب وزیر امور خارجه آمریکا در دانشگاه آمریکایی در مصر اشاره کرد و گفت: وزیر امور خارجه آمریکا درست در محلی سخنرانی کرد که یک دهه پیش از آن اوباما، همانجا سخنرانی خود را با سلام‌علیک شروع کرد و نتیجۀ 8 سال حکومتش برای مسلمانان مصیبت بود؛ اما آقای پمپئو با سلام شروع نکرد بلکه با تهدید و نقشۀ جنگ بین مسلمانان شروع و خطاب به کشورهای عربی همچون مصر، اردن، سعودی، کویت، بحرین و امارات گفت: هدف آمریکا در آینده دو چیز است؛ مبارزه با ارهاب و تروریست و مبارزه با جمهوری اسلامی.

وی ادامه با بیان اینکه این تهدیدها تازگی ندارد؛  افزود: امروز اسلام نیاز به حامی، ناصر و حواری دارد. ما مسلمانان با ادای نماز جماعت در مساجد، کمک به فقرا و مساکین، کمک به طلبه‌هایی که در آینده خدمتگزار مردم می‌شوند و کمک به مساجد و مسلمانان می‌توانیم اسلام را کمک و یاری برسانیم؛ در غیر اینصورت حقیقتاً دشمنان دارند برای ما خواب می‌بینند و از گفتن لا اله الا الله و محمداً رسول‌الله ما ناراحت‌اند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در پایان گفت: خداوند به بندگان مؤمن در امت رسول‌الله (ص) می‌فرماید: به دین خدا کمک کنید. باید به دعوت خداوند جواب و هریک از ما با قدم، قلم، درهم، کلمه و زبان خود هراندازه که می‌توانیم اسلام را یاری دهیم. بدون شک خداوند نیز به ما کمک خواهد کرد. إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.