اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


توبه و استغفار یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است

تاریخ انتشار: 1397/10/22-17:24
کد خبر: 58714
Print
Rss Services


امام‌جمعه موقت بوکان:
توبه و استغفار یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است
امام‌جمعه موقت بوکان در خطبه‌های نماز جمعه گفت: نفس اماره یا نفس سرکش و بسیار دستوردهنده به نافرمانی و نا پرهیزکاری در مقابل نفس مطمئنه قرار دارد. همچنین نفس اماره صاحب آن را به همه آنچه خوددوست می‌دارد دستور می‌دهد و او را برای تبعیت از باطل و افتادن به دنبال کشش‌های ناروا ترغیب می‌نماید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان آذربایجان غربی، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان بوکان با شرکت این شهرستان به امامت حاج ماموستا ملا سید خالید رسول‌زاده، امام‌جمعه موقت اقامه گردید. امام‌جمعه موقت بوکان خطیب جمعه ضمن حمد وستایش خداوند متعال به روح پرفتوح پیامبر گرامی اسلام (ص) و آل اصحاب آن حضرت، روح بلند امام راحل (ره) و شهیدان اسلام انقلاب درود سلام فرستاد.

وی خطبه‌های این هفته را به موضوع توبه و استغفار اختصاص داد و در مقدمه خطبه به نعمت‌ها الهی اشاره نمود. ماموستا رسول‌زاده نعمت‌های الهی را متذکر شد و افزود: نعمت‌های الهی قابل‌شمارش نیست و ما باید نسبت به تمام نعمت‌هایی از قبیل آشتی، رحمت، برکت ...که از نعمت اسلام است شکر الهی را بجایی بیاوریم.

ماموستا رسول‌زاده در ادامه تصریح نمود: توبه و استغفار یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است. وی به آیه 10-12 سوره نوح اشاره کرد: فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکمْ إِنَّهُ کانَ غَفَّاراً «10» یرْسِلِ السَّماءَ عَلَیکمْ مِدْراراً «11» وَ یمْدِدْکمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِینَ وَ یجْعَلْ لَکمْ جَنَّاتٍ وَ یجْعَلْ لَکمْ أَنْهاراً «12» گفتم: به خدا ایمان بیاورید و از کفر و گناهان خود توبه کنید که خدا توبه پذیر و مهربان است گناهان را می‌بخشد و توبه را قبول می‌کند. آسمان را بر شما ریزش کنان می‌فرستد؛ و شمارا با اموال و فرزندان یاری می‌کند و برای شما (از همان آب باران) باغ‌ها قرار می‌دهد و برای شما نهرها جاری می‌سازد.

ماموستا سید خالید رسول‌زاده در ادامه یادآوری نعمت‌ها خاطرنشان کرد: فرزند سالم و صالح یکی از نعمت‌های الهی به بندگان است. وی همچنین افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمود: دعای پدر برای فرزندش مانند دعای پیامبر برای امتش است.

امام‌جمعه موقت بوکان در ادامه افزود: نفس اماره یا نفس سرکش و بسیار دستوردهنده به نافرمانی و نا پرهیزکاری در مقابل «نفس مطمئنه» قرار دارد. همچنین نفس اماره صاحب آن را به همه آنچه خوددوست می‌دارد دستور می‌دهد و او را برای تبعیت از باطل و افتادن به دنبال کشش‌های ناروا ترغیب می‌نماید. وی در ادامه بیان ویژگی‌های نفس اماره و تأکید بر مدیریت آن گفت: نفس اماره سرچشمه تمامی تباهی‌ها و بدی‌هاست؛ اگر انسان از آن اطاعت کند او را به‌سوی ارتکاب همه زشتی‌ها و پلشتی‌ها راهنمایی می‌کند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.