اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 6 فروردين 1398| 20 رجب 1440

خبر ويژه

 


بنابر توصیه امام خمینی(ره) نباید مسئولان به سمت اشرافی گری بروند

تاریخ انتشار: 1397/10/22-17:34
کد خبر: 58715
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر:
بنابر توصیه امام خمینی(ره) نباید مسئولان به سمت اشرافی گری بروند
امام‌جمعه پیرانشهر گفت: بر انسان مسلمان لازم است که از اشرافی گری درراه شیطان پرهیزکرده و با فقرا هم‌نشین باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان آذربایجان غربی، ماموستا  دکتر مصطفی محمودی در نماز جمعه پیرانشهر با تأکید بر اینکه هم‌نشینی با فقرا بر همه مسلمانان واجب است اظهار کرد: چون باهم نشینی با فقرا غرور افراد شکسته شده و در خلقت اصل خویش می‌اندیشند و عظمت خالق خود را درک می‌کنند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر تصریح کرد: خداوند متعال در آیه 28 سوره مبارکه کهف فرمود «و همیشه خویش را باکمال شکیبایی به محبت آن آن‌که صبح و شام خدای خود را می‌خوانند و رضای او را می‌طلبند وادار کن و مبادا دیدگانت از آنان بگردد ازآن‌رو که به زینت‌های دنیا مایل باشی و هرگز از آن‌که ما دل او را از یاد خود غافل کرده‌ایم و تابع هوای نفس خود شده و به تبهکاری پرداخته، متابعت مکن».

امام‌جمعه پیرانشهر با تأکید بر اینکه بر انسان مسلمان لازم است که از اشرافی گری درراه شیطان پرهیزکرده و با فقرا هم‌نشین باشد، افزود: در این رابطه امام خمینی (ره) همواره توصیه می‌کرد که مسئولان نباید به سمت اشرافی گری رفته و فقرا را فراموش کند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند که نباید مسئولان اشرافی‌تر بوده و باید حالت اعتدال به خود گیرند.

حاج ماموستا محمودی در پایان بیان کرد: بر همه مسلمانان و جهان اسلام این است که به فقرا و نیازمندان رسیدگی کنند چون دین اسلام مخالف اشرافی گری و فراموشی نیازمندان و فقرا است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.