اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


همایش گفتمان بصیرت افزایی انقلاب در چهل سالگی وحدت با حضور آیت الله فلاحتی در تالش برگزار گردید

تاریخ انتشار: 1397/11/9
کد خبر: 59057
Print
Rss Services


همایش گفتمان بصیرت افزایی انقلاب در چهل سالگی وحدت با حضور آیت الله فلاحتی در تالش برگزار گردید
در آستانه دهه فجر همایشی تحت عنوان گفتمان بصیرت افزایی انقلاب در چهل سالگی وحدت با حضور نماینده ولی فقیه در استان گیلان و جمعی از علمای شیعه و سنی در سالن همایش های دانشگاه پیام نور شهرستان تالش برگزار شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، در آستانه دهه فجر همایشی تحت عنوان گفتمان بصیرت افزایی انقلاب در چهل سالگی وحدت با حضور نماینده ولی فقیه در استان گیلان و جمعی از علمای شیعه و سنی در سالن همایش های دانشگاه پیام نور شهرستان تالش برگزار شد .

در این مراسم که با سخنرانی آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان همراه بود ، ابتدا حجت الاسلام علیرضا حسین پور مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در گیلان ضمن خیر مقدم به همه مهمانان حاضر در جلسه ، هدف از برگزاری این همایش را افزایش آگاهی در زمینه انقلاب و وحدت و بهرمندی از علمای بزرگی همچون آیت الله فلاحتی عنوان کرد .

در ادامه حجت الاسلام دکتر سید مهدی علیزاده از دفتر تبلیغات اسلامی قم به سخنرانی پرداخت و با اشاره به وحدت و انسجام علمای شیعه و سنی در شهرستان تالش ، گفت : اگر امروز نگاهی کوتاه به کشورهای اسلامی در جهان داشته باشیم متاسفانه ، شاهد افراط و تفریط در این مناطق خواهیم بود .

وی با اشاره به جنایات گروه های مختلف تکفیری در تونس ، سومالی و سایر کشور های آفریقایی ، خاطرنشان کرد : گروهی با نام انصار السنه در الجزایر به وجود آمده اند که خود را پیرو اسلام و حافظ سنت پیامبر اکرم (ص) می دانند و با این ادعا دست به جنایات متعدد می زنند .

حجت الاسلام علیزاده در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمنان متاسفانه چهره اسلام را در جهان تخریب کرده اند زیرا از آن ترس دارند ، گفت : علاوه بر افریقا در خاورمیانه نیز شاهد این گونه جنایات هستیم و همانطور که می دانید بیشتر این خونریزی ها بر علیه مسلمانان اهل سنت است و گروه های تکفیری نه تنها با شیعیان بلکه با همه امت اسلام دشمنی دارند .

وی در پایان با تاکید بر اینکه خاورمیانه قلب انرژی جهان است و استکبار جهانی این امر را به خوبی می داند و برای به دست آوردن آن برنامه ریزی کرده است ، افزود : به لطف خدا و به برکت انقلاب اسلامی به رقم تنوع مذهبی در کشور  عزیزمان وحدت و انسجام موج می زند و همه مردم همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده و خواهند بود .

 

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.