اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


زنان برگزیده تاریخ بشریت می توانند به عنوان الگوی زنان امت اسلامی معرفی گردند

تاریخ انتشار: 1397/11/9
کد خبر: 59067
Print
Rss Services


دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در مجتمع فرهنگی خواهران جامعه اعظمیه بندرترکمن:
زنان برگزیده تاریخ بشریت می توانند به عنوان الگوی زنان امت اسلامی معرفی گردند
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: زنان برگزیده تاریخ بشریت منتصب به صفات برگزیده ای هستند که می توانند هر کدام به عنوان الگوی زنان امت اسلامی معرفی گردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان در مجتمع فرهنگی خواهران جامعه اعظمیه بندرترکمن گفت: خداوند متعال مثال های فراوانی از زنان برگزیده تاریخ بشریت در قرآن کریم و سیره پیامبر (ص) به آن اشاره نموده است که می توانند الگوی مناسبی برای یک زن مسلمان و مومن باشند.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع بانوان طلبه اهل سنت بندر ترکمن که افتخار شاگردی مکتب اسلام و قرآن را دارند افزود: هر کدام از زنان برگزیده تاریخ منتصب به صفاتی هستند که بانوان امت اسلامی می توانند به فراخور نیاز و علاقه خویش، آنان را به عنوان الگوی خود معرفی نمایند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ضمن اشاره به  حوا، مادر همه انسانها که در تاریخ به مظهر قبول توبه از او یاد می شود، افزود: بانو ساره بانوی دیگری است که در قرآن کریم نام او آورده شده است و به عنوان مظهر جمال، شوکت و عظمت از او یاد می شود.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان، مادر حضرت موسی (ع) را مظهر صبر، شکیبایی و بردباری عنوان کرد و گفت: در تاریخ اسلام از همسر حضرت ایوب (ع) به عنوان مظهر حجاب فطری یاد می شود.

وی بانو زلیخا را مظهر دانش و حکمت بیان کرد و افزود: در تاریخ بشر از بانو بلقیس به عنوان برنامه ریز و طراح یاد می گردد.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در ادامه سخنان خود گفت: در قرآن کریم از حضرت مریم با صفت برگزیده یاد می شود و بانو آسیه به چنان عظمتی دست پیدا می کند که نه فقط برای زنان بلکه برای مردان و کسانی که می خواهند مومنانه زندگی کنند الگو معرفی می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان افزود: بانو آسیه به عنوان یک زن مسلمان افق نگاهش تا آنجا رشد می کند که از نظر طاعت، بندگی و قرب به خداوند، بی واسطه ار خدا تقاضا می کند خانه ای برایش بنا کند.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم حضرت خدیجه را مظهر اخلاص معرفی می کند، افزود: حضرت خدیجه مظهر یکرنگی و صداقت است که هرچه داشت در رکاب پیامبر (ص) قرار داد.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در ادامه سخنان خود، حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت مریم را از دیگر زنان برجسته تاریخ بشریت نام برد که زبانزد عام و خاص بودند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با اشاره به اینکه، حرف اول ودوم کلمه زندگی زن می باشد، تصریح نمود: از سفارش های دین مبین اسلام است که بانوان در فعالیت های علمی، اجتماعی نقش داشته باشند و در کنار این فعالیت ها در محیط خانه و خانواده هم به عنوان یک مربی بزرگ، ماموریت سنگین  تعلیم و تربیت را برعهده دارند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اظهار نمود: بانوان طلبه اهل سنت می توانند عالم، کدبانو و مدیر موفقی در صحنه باشند همانطوری که خیلی از زنان در طول تاریخ چنین بوده اند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان اظهار کرد: هنگامی که خداوند متعال می خواهد به بنده اش خیر ویژه ای داشته باشد او را مورد لطف و عنایت خود قرار می دهد و در مسیر دانایی معارف اسلامی و الهی قرار می دهد.

وی با تاکید براینکه، عنایت خدا شامل حال شما بانوان طلبه شده است، گفت: خیلی از علوم منافعی دارند و کسی که علم دین و قرآن داشته باشد و برای یادگیری و ترویج آن تلاش نماید، عنایت، توجه و نظر خداوند شمال حال وی قرار خواهد شد.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خاطرنشان کرد: امروز خداوند متعال را شکرگذار هستیم که بانوان و خواهران اهل سنت همانند بانوان تشیع در مسیر فهم معارف الهی و اسلامی، قرآن مجید و در جهت فهم و تفسیر و تبیین معارف قرآن قرار گرفته اند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان اظهار نمود: بانوان طلبه جامعه اسلامی اگر توفیقی برای تبیین معارف دینی و اسلامی خود در سطح جامعه دست پیدا نکنند حداقل در محیط خانه و خانواده و اقوام خویش می توانند از فهم و درکی که پیدا کرده اند، آثار و برکات فراوانی برجای بگذارند.

 

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.