اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مسجد پناهگاهی مطمئن برای حل معماهای زندگی و شکستن بن بست ها / مشکلات امروز جامعه در مساجد درمان می گردد

تاریخ انتشار: 1397/11/9
کد خبر: 59074
Print
Rss Services


دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت درهمایش تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت و تقدیر از چهره های فرهنگی، علمی و موثرین استان هاي گلستان و گيلان:
مسجد پناهگاهی مطمئن برای حل معماهای زندگی و شکستن بن بست ها / مشکلات امروز جامعه در مساجد درمان می گردد
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: مسجد پناهگاه مطمئنی برای حل معماهای زندگی و شکستن بن بست ها است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان درهمایش تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت و تقدیر از چهره های فرهنگی، علمی و موثرین استان هاي گلستان و گيلان در گرگان گفت: امروز زندگی به بن بست هایی رسیده و معماگونه شده است و اگر مرکزی است که این بن بستها را بشکند و معماهای زندگی را حل کند، این مراکز مساجد هستند.

وی با بیان اینکه، مسجد مرکزی برای انفجار و گسترش نور که کارکرد آن تنظیم و تدوین شعائر الهی است، افزود: مسجد برای حل مشکلات مردم و دین باوری بنا نهاده شد و تحکیم عقاید، باورها، اخلاق و آموزش احکام، حکایت از جامعیت مسجد را دارد.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به اینکه، کسانی که در رفتن به مسجد از هم پیشی می گیرند پرچم داران جامعه اسلامی هستند، تصریح نمود: اهل مسجد آنانی هستند که سعادت هم نشینی با ابرار را دارند و معرفت، محبت، اصلاح، صلاحیت و بصیرت از واژه های محوریت مساجد می باشند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با اشاره به اینکه، دشمن سعی دارد مساجد را پایگاه مظلوم نمایی نشان دهد، خاطر نشان کرد: برای مقابله با دشمنان نباید بگذاریم مساجد پناهگاه مظلوم پروری باشند بلکه باید پایگاهی برای ظلم ستیزی و قهرمان پروری باشند.

وی با بیان اینکه، مشکلات امروز جامعه در مساجد درمان گردد، تصریح نمود: با آشنایی و آگاهی مشکلات اجتماعی و روحی مردم،  دردهای حسادت، غیبت، دروغ گویی باید در درمانگاه مسجد درمان یابند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با تاکید براینکه، رشد عمیق جایگزین رشد عمودی گشته و تقوای الهی جای تقوای گلخانه ای را بگیرد، یاد آور شد: مسجد نباید سیاست زده باشد بلکه باید سیاسی بوده تا پایگاهی برای تحکیم اخوت و تجلی برادران دینی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با اشاره به اینکه، مساجد باید محل خردورزی و دانش اندوزی باشند، تصریح نمود: کسی که با عقیده و اراده سست وارد مسجد شود باید با عقیده و اراده محکم از آن خارج گردد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود بنا به فرموده مقام معظم رهبری، گفت: امام راحل مظهر دانایی، بینایی و آشنای درد مردم بود و امروز نیز علما و روحانیون به تبعیت از امام راحل باید دین دار، دانا، دلیر و آشنای درد مردم و جامعه باشند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به اینکه، روحانیت وظیفه هدایت معنوی، اجتماعی، سایسی و اقتصادی مردم را داشته باشند، افزود: نظام خواهی از ویژگی های اصلی پیامبران اولی العظم بود و در ادامه راه آنها،  پیامبر گرامی اسلام  توانست همه نظام های اسلامی را در قالب حکومت اسلامی به ثمر نشاند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان تصریح نمود: امروز با مجاهدات امام راحل میوه شیرین نظام نتیجه داد و تحت عنوان حکومت اسلامی به ثمر نشست.

 

رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان نیز در این همایش ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب گفت: انقلاب های زیادی در جهان رخ می دهد که بعد از گذشت آن روبه فراموشی و نابودی پیش می رود.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه افزود: در سال 1357 نهضت و انقلابی به رهبری مرجعیت و عالم دینی اتفاق افتاد که همه جهان را تحت تاثیر خود گذاشت.

وی با اشاره به اینکه، دشمنان، نظریه پردازان و تئوریسین ها نگاهشان این بود که انقلاب اسلامی پیش از شش ماه دوام نخواهد داشت، افزود: دشمنان برای همه انقلاب ها معمولا یک نسخه می پیچیدند ولی این یک نسخه برای انقلاب اسلامی هیچ اثری نداشت.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشوربا بیان اینکه، بعد از رحلت امام راحل این انقلاب به دست مقام معظم رهبری سپرده شد، اظهار کرد: با وجود تمام توطئه های دشمنان وعده خداوند متعال است که امروز انقلاب به بلوغ و تکامل رسیده و هویت دینی و مکتب اسلام دین را از حالت انزوا در آورده است.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه تصریح نمود: امام راحل  مساجد را به عنوان پایگاه اسلام و انقلاب معرفی نمود و اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم می بینیم که همه  حرکت ها و انقلاب ها از مساجد شروع شده است.

وی با تاکید براینکه، امام راحل ثابت کرد که دین اسلام می تواند جامعه را اداره کرده و آن را از مشکلات عبور دهد، اظهار نمود: امروز پس از گذشت 40 سال باید توجه بیشتری به نقش مساجد داشته باشیم زیرا دشمن سعی دارد که مساجد ما را خالی کند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، ائمه جماعت را محور اصلی مساجد عنوان نمود و گفت: ائمه جماعت نقش اول را در مساجد برعهده دارند و می توانند با هماهنگی و برنامه ریزی مداوم با هیات امنا و خادمین باعث جذب بیشتر جوانان به مساجد شوند.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه، تقویت رفتارهای عاطفی و مهربانی را لازمه اصلی ائمه جمعه برشمرد و افزود: غنی سازی سخنرانان و آراستگی و پاکیزگی مساجد از موارد دیگر جذب جوانان است که باید توجه شود.

 

مدیر مدرسه علوم دینی قره تپه بندر ترکمن نیز در این همایش 40 سالگی انقلاب را بلوغ استقامت و ایستادگی ملت ایران دانست و گفت: یکی از بزرگ ترین نعمات خداوند متعال وجود انقلاب اسلامی ایران بوده است که سرچشمه آن وجود پاک پیامبر (ص) می باشد.

آخوند عبدالجبار میرابی  با بیان اینکه، حرکت عظیم پیامبر (ص) باعث آزادگی انسانها از جاهلیت شد، تصریح نمود: پیامبر (ص) در دوران خود خواهی، خود بینی و جاهلیت ندای آزادی و آزادگی سر داد که نباید برده باشیم و بتوانیم هویت اسلامی و قرآنی خود را ثابت نماییم.

وی با اشاره به اینکه، امام راحل 40 سال پیش آن حرکت مقدس و الهی را ادامه داد، تصریح نمود: امام راحل با حرکت الهی خود باعث آزاذی و انقلاب مردم ایران شد که زبانزد خاص و عام گردید.

امام جمعه قره تپه بندر ترکمن با بیان اینکه، به فرموده امام راحل انقلاب ما انفجار نور بود، افزود: بعد از انقلاب اسلامی ایران همه دنیا به این نتیجه رسیدند که آمریکا طبل تو خالی بیش نیست.

آخوند عبدالجبار میرابی  با اشاره به اینکه، امام راحل رسالتش را از مساجد آغاز نمود، اظهار کرد: امام راحل فرمود که مساجد سنگر ما هستند و باید آنها را حفظ نماییم و تعبیر علمی، محتوایی و اجتماعی مردم را از این مکان های مقدس شروع کرد.

وی از مساجد به عنوان پایگاه اتحاد، همدلی و انسجام مسلمانان در صدر اسلام و تا روز قیامت عنوان نمود و گفت: 40 سال پیش با حمایت و اطلاعت از امام راحل در مساجد گرد هم آمدیم و برای سرنوشت خود تصمیم گرفتیم و امروز باید برای خودسازی در مسجد گرد هم بیاییم و اهداف رهبرمان و جامعه اسلامی را محقق سازیم.

مدیر مدرسه علوم دینی قره تپه بندر ترکمن با تاکید براینکه اگر دور سفره یکدلی جمع بشویم قطعا متحد خواهیم ماند، افزود: دشمن امروز از طریق فضای مجازی و به طرق گوناگون سعی بر از بین بردن اتحاد ما دارد و وظیفه ما علما و روحانیون است که سنت و سیره پیامبر (ص) را تحکیم نموده و باعث خنثی سازی توطئه های دشمن باشیم.

آخوند عبدالجبار میرابی  مساجد را مراکز همدلی و اتحاد برشمرد و گفت: اگر رفتار پیامبر گونه داشته باشیم قطعا جوانان بیشتری جذب مساجد خواهند شد و باعث جلوگیری از نفوذ دشمن می گردد.

 

گفتنی است، در این همایش 5 مسجد اهل سنت شمال کشور از جمله: مسجد النبی بندر ترکمن، مسجد احمدیه گنبد کاووس، مسجد بلال یلمه سالیان آق قلا، مسجد محمد رسول الله آق قمیش گالیکش و مسجد روستای آلام رضوان شهر گیلان، بعنوان مساجد شاخص اهل سنت شمال کشور معرفی و تقدیر شدند.

همچنین در پایان این همایش، تعدادی از امامان جمعه و جماعت، رابطین فرهنگی، شاعران روحانی و بانوان دینی، رسانه ای و فعال فرهنگی اجتماعی اهل سنت نیز مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

 

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.