اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در مناطق قومی و مرزی استان کرمانشاه برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/11/12
کد خبر: 59096
Print
Rss Services


به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه:
نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در مناطق قومی و مرزی استان کرمانشاه برگزار شد
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه: یکی از نکات مهم و بارز انقلاب اسلامی که امام راحل از سال 42تا پیروزی انقلاب بر آن تاکید و توجه داشتند مسئله وحدت،تقریب مذاهب و نزدیک شدن آحاد مردم و مسلمانان به یکدیگر بود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت استان کرمانشاه، نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در مناطق قومی و مرزی استان کرمانشاه به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار گردید. دراین نشست نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه آیت الله مصطفی علما، ماموستا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت استان کرمانشاه، ماموستا احمد شیخی، امام جمعه ثلاث باباجانی، فرماندار جوانرود رستگار یوسفی و امیر حشمتی معاونت آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه حضور داشتند. آیت الله علما انقلاب اسلامی ایران را در دنیای کنونی منحصر به فرد دانست واظهار داشت: بسیاری از نکات این انقلاب حالت انحصاری به خود داشت مانند رهبری آن،که رهبر او شخصیت منحصر به فرد بود و آثار و برکات و موقعیتی خاص برای این انقلاب ایجاد کرد.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی در تمام ابعاد نمونه بود و به همین خاطر با تمام انقلابهای دیگر متفاوت بود،انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فراگیربرای جوامع اسلامی بود و منحصرا مربوط به ایران بود.

آیت الله علما تاکید کرد: یکی از نکات مهم و بارز انقلاب اسلامی که امام راحل از سال  42 تا پیروزی انقلاب بر آن تاکید و توجه داشتند مسئله وحدت،تقریب مذاهب و نزدیک شدن آحاد مردم و مسلمانان به یکدیگر بود.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه بیان کرد: امام خمینی(ره) از ابتدای قیام بر علیه ظلم ستم شاهی تا نوشتن وصیت نامه خود بر کلمه اسلام و حفظ و پاسداشت آن تاکید کردند و با صبر و شکیبای خود در برابر تمام مخالفان،باعث جذب اقشار مختلف و ترویج آن شد.

امام جمعه کرمانشاه یکی از مهمترین شعارهای امام راحل را برای پیروزی انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفین دانست و افزود:امام راحل مبنای مبارزاتش را بر حمایت از مستضعفین و چهار چوب ولایت فقیه و دستورات شخص حضرت رسول قرار داد.

آیت الله علما در ادامه اظهار داشت:یکی از مهمترین توجهات امام خمینی(ره) به نسل جوان بود و خود ایشان "فرمودند:کودکانی که اکنون در گهواره هستند از این انقلاب و من حمایت می کنند" و ایشان با تکیه و اعتمادی که به این نسل داشتند انقلاب را شکل دادند و توانستیم در جنگ تحمیلی بردشمنان غلبه کنیم.

آیت الله علما تاکید کرد:به لطف انقلاب اسلامی به دست امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری ایران اسلامی قدرت اول منطقه است و از هر لحاظ هیچ وابستگی به کسی نداریم و این را می توان از زبان دشمنان که خود به آن اعتراف می کنند دید و شنید.

امام جمعه کرمانشاه افزود:انقلاب اسلامی با دید وسیعی که نسبت به همه امورات داشت باعث شد که شیعه و سنی و غیر مسلمان همگی دست در دست یکدیگر و در تمام لحظات انقلاب اسلامی در کنار یکدیگر برای پیروزی آن تلاش کنند.

وی در پایان تاکید کرد: همه ما باید به هر طوری که شده لحظه به لحظه،روز به روز از این انقلاب و نظام و ولایت فقیه که کارشناس قانون اسلام است حمایت کنیم.

آیت الله علما گفت: هدف اصلی امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی این بود که کلیه کشورهای جهان اسلام با استفاده از ثروتهای طبیعی و جمعیتی خود بر جهان حاکمیت پیدا کند و اقتتدار دنیا به دست اسلام و مسلمین باشد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.