اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


انقلاب اسلامی بر پایه استقلال و آزادی شکل گرفته است/ نور انقلاب باید تمام دنیا را در بر می‌گیرد

تاریخ انتشار: 1397/11/13
کد خبر: 59110
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در همایش «نقش روحانیت در چهل سال همگامی و بالندگی انقلاب اسلامی»؛
انقلاب اسلامی بر پایه استقلال و آزادی شکل گرفته است/ نور انقلاب باید تمام دنیا را در بر می‌گیرد
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر پایه استقلال و آزادی شکل گرفته و در آن نفی وابستگی به شرق و غرب مطرح است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی دستاوردهای ویژه‌ای را به همراه داشته و نور امید را در دل تمام مسلمانان، محرومان و مستضعفان جهان به وجود آورد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا محمد امین راستی در همایش «نقش روحانیت در چهل سال همگامی و بالندگی انقلاب اسلامی» که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: کلمه «لا اله الا الله» نفی تمامی خدایان دروغین و نفی کفر و شرک و نفی سلطه سلطه‌گران و جبّاران روزگار است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی دستاوردهای ویژه‌ای را به همراه داشته و نور امید را در دل تمام مسلمانان، محرومان و مستضعفان جهان به وجود آورد .

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده الهی است که لرزه را بر اندام استکبار و مستکبرین انداخته است، گفت: مستکبران جهانی باور نمی‌کردند انقلابی که در رأس آن روحانیایت قرار گرفته تداوم داشته باشد، غافل از انکه قانون اساسی مسلمانان «قرآن» است و قرآن کتاب غنی است که تمام نیازهای بشریت را تأمین می‌کند.

وی اضافه کرد:‌ قرآن، اسلام و شریعت خداوند جوابگوی تمامی مسائل بشریت است و یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، حاکمیت اسلام بر پایه توحید، ارتقاء مشارکت تمام مسلمان و تمام ملت ایران در انتخاب نوع حکومت؛ انتخاب مجلس خبرگان؛ انتخاب نمایندگان و انتخاب ریاست جمهوری است که استقلال و آزادی را به مردم اعطا کرد.

ماموستا راستی و با بیان اینکه شعار نه شرقی نه غربی» شعاری است از طرف امام راحل(ره) اعلام شده است، گفت: این شعار وابستگی کشور را به دو قطب آمریکا و شوروی سابق از بین برد و استقلال و آزادی را به کشور بخشید و در عین حال به تمام دنیا اعلام کرد «به جز دین محمد(ص) و بجز اسلام ناب محمدی» هیچ چیز را نمی‌پذیریم.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران بر پایه استقلال و آزادی شکل گرفته و در آن نفی وابستگی به شرق و غرب مطرح است.

به گفته وی، وجود این استقلال موجب شده که برخلاف سایر کشورهایی که زیر بار سلطه مانده‌اند، ما مورد توجه و هجمه دشمنان قرار بگیریم و باید توجه داشت که اگر غیر این بود ما هیچ وقت مورد تحریماقتصادی از سوی دشمنان قرار نمی‌گرفتیم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج از کردستان به عنوان استان شهید پرور نام برد و گفت: وجب به وجب خاک کردستان سرتاسر پوشیده از خون شهدای سرزمین مجاهدت‌های خاموش است و مردم بصیر این استان با وجود تمام مشکلات هیچ گاه دست از اصالت و ارزش‌های برنداشته و تسلیم دشمن نمی‌شوند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج تأکید کرد: انقلاب ما نباید متوقف شود و نور انقلاب تمام دنیا را در بر می‌گیرد به همین خاطر ما نباید اجازه دهیم قطار انقلاب متوقف شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور هر کس مرتکب اختلاس و یا اخلالی ایجاد می‌کند به نظام ربط داده می‌شود، عنوان کرد: اشتباه یک فرد را نباید به پای نظام نوشت و اصل نظام را مورد هجمه قرار داد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج گفت: نظام‌های غربی بر روی این اصل که اجازه نمی‌دهند اشتباه یک فرد در هر موردی به شاکله نظامشان رخنه وارد کند، اما متأسفانه این امر در کشور ما رعایت نمی‌شود و تمام خطاها به حساب نظام نوشته می‌شود.

وی با بیان اینکه در بینش و بصیرت سیاسی ضعف داریم و نتوانستیم تبلیغات درستی در این راستا انجام دهیم، گفت:‌فطرت انسان پاک است ولو اینکه مرتکب جنایت شود باز به دنبال حقیقت می‌آید و بر این اساس باید سعی و تلاش کرد و نگذاشت ارزش‌های اسلامی متوقف شود.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.