اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حضور جدی در عرصه فرهنگی نیاز اصلی در دهه پنجم انقلاب است

تاریخ انتشار: 1397/11/13
کد خبر: 59122
Print
Rss Services


امام جمعه پاوه در همایش پرچم‌داران بصیرت استان کرمانشاه؛
حضور جدی در عرصه فرهنگی نیاز اصلی در دهه پنجم انقلاب است
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در همایش پرچم‌داران بصیرت استان کرمانشاه گفت: حضور جدی در عرصه فرهنگی نیاز اصلی در دهه پنجم انقلاب اسلامی است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری روز سه‌شنبه 97/11/09 در همایش پرچم‌داران بصیرت در مجتمع بعثت کرمانشاه شرکت نموده و حول محورهای «1-شکر ورود به 40 سالگی انقلاب 2-آنچه را که در 40 سال گذشته شاهد بودیم 3-آنچه در دهه پنجم باید انجام دهیم» به ایراد سخن پرداخت.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ابتدای سخنان خود اربعین و گذر از 40 سالگی را امری مهم دانست و گفت: چهل سالگی یا اربعین در اسلام امری مهم و در قرآن کریم و در حیات انبیا و عمر انسان ها عدد مبارکی است؛ قرآن هم در چهار سوره به اربعین اشاره کرده است.

ماموستا دکتر قادری به آیۀ 15 سورۀ احقاف «رَبِّ أَوْزِعْنِی أَنْ أَشْکُرَ نِعْمَتَکَ الَّتِی أَنْعَمْتَ عَلَیَّ وَعَلَى وَالِدَیَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ» اشاره کرد و گفت: انسان که به 40 سالگی رسید باید این شعار را تکرار کند زیرا رسیدن به چهل‌سالگی، رسیدن به قلۀ قدرت و استعداد و توان است و انبیای عظام منهای حضرات عیسی و یحیی همگی در 40 سالگی لباس نبوت پوشیده‌اند.

امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه پیامبران در مقدمۀ دهه پنجم عمر خود کار خویش را شروع کرده‌اند، دهه پنجم انقلاب را مهم دانست و گفت: مسئولیت ما در دهه پنجم انقلاب سنگین تر خواهد شد زیرا برخلاف نظریه ابن خلدون جامعه شناس و مورخ قرن هشتم که عمر هر انقلاب را 20 سال دانسته و عمرو خالد داعی مسلمان مصری معاصر که عمر انقلاب‌ها را 22 سال آورده است؛ انقلاب ما به لطف خدا،  تدبیر رهبری، وحدت علمای فریقین و حضور سبز ملت شریف ایران و آگاهی و زمان شناسی نیروهای مسلح نظامی و انتظامی و سیاسی و امنیتی توانسته همه توطئه ها را خنثی کند و 40 ساله شود که از این جهت خداوند را سپاسگزاریم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه همه ما انقلاب اسلامی را دوست داریم و در این چهل سال روی پای خود ایستاده ایم، عنوان کرد: بنا به فرموده قرآن کریم باید ایام الله را یاد کنیم ما نیز در هشتم آبان 57 بدون ایجاد مزاحمت برای کسی تنها خواستار رخت بربستن نظام شاهنشاهی بودیم که در آن زمان به پاوه حمله شد و 60 نفر در آن روز شهید و زخمی شدند با این حال باز هم ایستادگی کردیم و خداوند توفیق داد در 22 بهمن سال 57 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام‌جمعه پاوه به توطئۀ دشمنان انقلاب در همان ابتدای به بار نشستن انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هنوز یک ماه از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود جنگ خونین سنندج شروع شد و مدتی نگذشت در خوزستان و بلوچستان و آمل و بابل و در کردستان حرکات قومی کم‌کم شروع شد و دشمنان میخواستند سنگر را علیه انقلاب مستحکم کنند که نتوانستند.

ماموستا دکتر قادری اضافه کرد: در 12 فروردین که قرار بود انتخابات برگزار شود در منطقه ما انتخابات را تحریم و راه‌ها را مسدود و مسئولان صندوق‌ها را تهدید کردند ولی روحانیت ما جلو رفتند و گوش ندادند و 98 ٪ مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه ادامه داد: آذربایجان و کردستان بخصوص اورامانات در اول تیرماه سال 58 صحنۀ جنگ شد و 8 روز در پاوه جنگ را بر ما تحمیل کردند و شهدا و زخمی‌های زیاد و تحقیر فراوان را شاهد بودیم ولی به لطف خدا، پیام مهم بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و حضور مردم شریف پاوه و راهنمایی شهید چمران همۀ آن توطئه‌ها خنثی شد.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان با جنگ نظامی و ترور و اکنون نیز با جنگ فرهنگی مردم ما را مورد هجوم قرار داده‌اند، خاطرنشان کردند: در ابتدای پیروزی انقلاب رژیم بعث عراق از آذربایجان تا خرمشهر و خوزستان ما را مورد هجوم قرار داد و حلبچه را بمباران شیمیایی کرد اما ما باز ایستادیم و بعداً با هجمۀ فرهنگی و با ایجاد طالبان و خلق داعش به جان ما افتادند و هدفشان در همان ابتدا ایران بود و با پول سعودی و مدیریت سازمان‌های اطلاعاتی و هدایت آمریکا می‌خواستند در ایران فتنه ایجاد کنند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه افزود: درود بر نیروهایی که جلوی این توطئه و صدها توطئۀ دیگر را گرفتند و با قلم و زبان در مقابل آن ایستادند و این توطئه و هزاران توطئۀ دیگر در طول 40 سال گذشته به لطف خداوند، صبر مردم شریف و راهنمایی علمای شیعه و سنی همگی خوابی بود که تعبیرش به ضرر خودشان تمام شد.

ماموستا دکتر قادری در آستانه ورود انقلاب به دهه پنجم، آن را متفاوت با دهۀ چهارم انقلاب دانست و گفت: در22 بهمن امسال انقلاب اسلامی وارد دهه پنجم خود می شود، در این دهه اسلحه دشمنان علیه نظام ما، با گذشته متفاوت خواهد بود، زیرا به گفته مقام معظم رهبری دشمن دیگر یارای جنگ نظامی را ندارد اما از طریق اقتصادی و فرهنگی وارد جنگ می شود.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه به کتاب فتوحات مسلمانان در اروپا نوشته شکیب ارسلان لبنانی اشاره کردند و گفتند: او از گوستاولوبون فرانسوی آورده است: قرطبه در علوم و فنون و تجارت در عصر خود با بزرگ‌ترین پایتخت‌های امروز اروپا همدوش بود اما زمانی که دشمنان علیه آن توطئه کردند و اندلس را غارت نمودند شهر یک‌میلیونی قرطبه کوچه به کوچه خلوت و خاموش شد و این بلایی بود که بر سر آن‌ها آوردند.

امام جمعه پاوه عنوان کرد: ما باید هوشیار باشیم تا انقطاع نسل رخ ندهد؛ فردا مدیران و مسئولان نظامی و سیاسی ما از نسل چهارم و پنجم انقلابند که اکثراً ما را هم قبول ندارند و مدح سابقین را ذم خود  و بقای خود را در حفظ مقام می‌دانند.

ماموستا دکتر قادری ادامه داد: به لطف نیروهای مسلح نظامی، انتظامی، سپاه و بسیج امنیت فیزیکی بر کشور حاکم است اما سطح امنیت اجتماعی و روانی پایین است که باید چاره ای اندیشیده شود.

وی به چند مشکل که مملکت ما با آن مواجه است اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات به کارگیری افراد غیرمدیر و نالایق در رأس ادارات است، همچنین در شرایط فعلی دولت برنامه ندارد و نظارت بر اجتماع و بازار صفر است از سوی دیگر افراد خدوم و صادق که قرآن آنان را ارزش گذاشته با افراد دیگر در جامعه ما فرقی ندارند؛ اینها مشکلاتی هستند که برای استمرار پیروزی در دهه پنجم انقلاب باید در رفع آنها بکوشیم.

ماموستا دکتر قادری گفت: حضرت علی(ع) می فرماید: هر کس در رأس حکومت است باید مفسد و مصلح را به یک چشم نگاه نکند، چون اگر اجر مفسد و مصلح یکی باشد مصلح کوتاه می آید و مفسد در انجام خطا و خیانت جسور می شود.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه به مشکلات روحانیت اهل سنت اشاره کرد و گفت: مشکلات روحانیت اهل سنت بعد از 40 سال هنوز حل نشده است. روحانیون ما ازنظر معیشت فقیرترین افراد هستند. البته این تنها مربوط به اهل سنت نیست بلکه روحانیت اهل تشیع هم غیر از آن‌هایی که در مناصب دولتی هستند، همگی مشکل دارند و از طرفی هم مردم روحانیت را عامل مشکلات جامعه می‌دانند و نسبت به آن‌ها بی‌اعتماد شده‌اند.

امام‌جمعۀ پاوه با گلایه از اختلاس های میلیاردی بیان کرد: این اختلاس ها باعث بی اعتمادی مردم به مسئولان شده و صداوسیما نیز با انتشار مکرر اخبار دزدی و اختلاس، این جو بی اعتمادی را تشدید کرده است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.