اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ممانعت «الحشد الشعبی» از گشت‌زنی نظامیان آمریکایی در موصل

تاریخ انتشار: 1397/11/13
کد خبر: 59138
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
ممانعت «الحشد الشعبی» از گشت‌زنی نظامیان آمریکایی در موصل
الحشد الشعبی عراق از گشت‌زنی یک گروه آمریکایی که آن را «تحریک‌آمیز»‌ قلمداد کرد، ممانعت کرد.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، گروه «الحشد الشعبی» عراق اعلام کرد که مانع گشت‌زنی گروهی از نیروهای نظامی آمریکایی شده، چون آن را اقدامی تحریک‌آمیز قلمداد کرده است.

«رضوان العنزی» جانشین فرمانده عملیات الحشد اعلام کرد که این گروه، اقدام نیروهای آمریکایی را که قرار بود به صورت زمینی انجام شود، یک اقدام تنش‌زای عمدی قلمداد کرد.

شبکه خبری «روسیا الیوم» به نقل از العنزی گزارش داد که همین مسئله باعث شد نیروهای الحشد مداخله کنند و مانع ورود نیروهای آمریکایی به منطقه مد نظر آنان شوند؛ منطقه‌ای که قرار بود نیروهای آمریکایی در آن گشت بزنند.

به گفته این فرمانده عراقی، نیروهای الحشد راه را به روی نیروهای آمریکایی بستند و مستقیما به آنان هشدار دادند.

العنزی در عین حال تأکید کرد که این اقدام نیروهای الحشد، باعث ترس و نگرانی سربازان آمریکا شد و آنان را مجبور کرد که خواستار پوشش هوایی شوند تا حمله‌ای به آنان صورت نگیرد.

وی در پایان تأکید کرد که پس از اعلام تصمیم آمریکا برای خروج نیروهای نظامی خود از سوریه، نیروهای آمریکایی از طریق این نمایشهای رسانه‌ای شکست خورده و تلاش برای بر هم زدن امنیت مناطق آزاد شده، قصد دارند بر شکست خود در سوریه سرپوش بگذارند.

در خصوص اقدامات تنش‌زای نیروهای آمریکایی، «قاسم مصلح» فرمانده عملیات نیروهای الحشد الشعبی در استان «الانبار» دوم بهمن ماه جاری گفت که آمریکایی‌ها از طریق شایعه‌پراکنی درباره بازداشت نیروهای الحشد، بمباران مواضع گروه یا انحلال آن دست به تنش‌زایی می‌زنند.

وی اعلام کرد که نیروهای آمریکایی از طریق چنین تحریک‌هایی در تلاشند که نیروهای الحشد جنگ با آنان را آغاز کنند؛این فرمانده الحشد با بیان اینکه این گروه، آغازگر جنگ علیه نیروهای آمریکایی نخواهد بود، تصریح کرد:الحشد الشعبی یک گروه عقیدتی است... و آمریکا نمی‌تواند در برابر این ارتش عقیدتی ایستادگی کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها همه چیز را در عراق از دست داده‌اند، تأکید کرد که هدف آنان از چنین تنش‌زایی‌هایی این است که ما جنگ را آغاز کنیم، ولی ما زمانی خواهیم جنگید که آنان علیه ما جنگ را آغاز کند.

الحشد الشعبی، پس از ظهور گروه تروریستی داعش در جولای 2014 و اشغال مناطق شمالی عراق، و در پی فتوای مرجعیت عراق و حمایت «نوری المالکی» نخست وزیر وقت، شکل گرفت.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.