اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


جوامع اسلامی بیش از هر زمانی نیاز به وحدت برای ساختن تمدن نوین اسلامی هستند

تاریخ انتشار: 1397/11/14
کد خبر: 59203
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت بیجار:
جوامع اسلامی بیش از هر زمانی نیاز به وحدت برای ساختن تمدن نوین اسلامی هستند
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: جوامع اسلامی و کشورهای مسلمان امروز بیشتر از قبل نیاز به وحدت، همدلی و مشارکت در بحث ساخت تمدن نوین اسلامی دارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بیجار به موضوع انقلاب و چهل سالگی استقرار و استمرار نظام شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره و اظهار داشت:‌ امروز چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم و این در حالیست که نظام مقتدر مردم سالار جمهوری اسلامی در اوج قدرت و بالندگی است.

وی اضافه کرد: از دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی در طول چهار دهه با وجود هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی نظام اسلامی توانسته در جهان بعنوان یک کشور مقتدر ومستقل در خاورمیانه و در بین کشورهای اسلامی و منطقه بعنوان موثرترین نظام در معادلات منطقه‌ای نقش بسزایی داشته باشد.

به گفته امام جمعه اهل سنت بیجار، نظام اسلامی مردم سالار با تدوین قانون اساسی برگرفته از اسلام، قرآن و سنت نبوی به عنوان مترقی‌ترین قانون در جهان مطرح است.

محمدی اضافه کرد: دستاوردهای نظام مقدس انقلاب اسلامی در بعد خارجی و بین‌المللی به عنوان منادی وحدت و همدلی، روشنگری و ظلم ستیزی و حمایت از مسلمانان مظلوم فلسطین و کشورهای دیگر اسلامی قابل توجه است.

وی افزود:‌ صدور آزادگی، روشنگری، بیداری اسلامی و مقابله با ظلم ستیزی و استکبار ستیزی از مولفه‌های خارجی نظام مقدس انقلاب اسلامی در طول چهار دهه بوده است.

امام جمعه اهل سنت بیجار به دستاوردهای نظام در عرصه داخلی هم گریزی زد و گفت: در بعد نظامی و امنیتی بعنوان 8 قدرت اول نظامی جهان کشور ما جزو کشورهای سازنده انواع موشک‌های کروز بالستیک و انواع ناوچه‌ها، تانک‌ها، پهپادها و سیستم‌های راداری و لیزری است.

به گفته ماموستا محمدی، در بعد علمی و شرکت در المپیادهای علمی جزو رتبه زیر صد دانشگاه‌های معروف دنیا با 75 در صد تحصیلات اکادمیک جوانان بین 20 تا 35 سال، نهضت سواد‌آموزی و باسوادی جامعه زنان هستیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به بحث معیشت و اقتصاد اشاره کرد و گفت: امروزه ما در مملکت مشکل منابع مادی و معنوی و انسانی نداریم، مشکل جامعه ما مشکل مدیریت ناصحیح است.

وی تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای در داخل کشور با استفاده از رانت‌های اداری ومدیریتی و حقوق‌های نجومی وعدم پایبندی به استقلال و عزت انقلاب و با وسوسه‌های نظام سلطه و استکبار جهانی جامعه ما را دچار مشکل اقتصادی و معیشتی کرده‌اند.

امام جمعه اهل سنت بیجار اضافه کرد:‌وحدت، همدلی و راهکارهای صحیح، رجوع به منویات انقلاب و بیانات رهبر فرزانه انقلاب، ظلم ستیزی، عدالت محوری و دست پاکی تنها راه نجات نظام و عزت و بالندگی بیش از پیش ایران اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه نسبت به عملکرد بعضی از مسولین اجرایی انتقاد و از عملکردشان ناراضی هستیم، گفت: این انقلاب با خون پاک صدها هزار شهید والا مقام بدست آمده و اجازه نمی‌دهیم به خون پاک این شهیدان خیانت شود. وی افزود:‌مسولین اجرایی در کشور باید حافظ ارزش‌های دینی، انقلابی و خون پاک شهدا باشند.

وی عنوان کرد: در این روزها چهل سالگی انقلاب را با وحدت و همدلی جشن می‌گیریم و این زیبنده نظامی با این اقتدار و عزت بی‌بدیل نیست که قربانی خیانت و مدیریت ناصحیح عده‌ای دنیا طلب و مزدور استکبار شود.

امام جمعه اهل سنت بیجار اضافه کرد:  جوامع اسلامی و کشورهای مسلمان امروز بیشتر از قبل نیاز به وحدت، همدلی و مشارکت در بحث ساخت تمدن نوین اسلامی دارند.

محمدی تصریح کرد:‌ مسلمانان باید با شناخت مشکلات و معظلات جوامع اسلامی در پی‌رفع این مشکلات باشند.

به گفته وی، زمان‌شناسی، شناخت مشکلات جامعه، معرفت و دشمن‌شناسی از مهم‌ترین مولفه‌های موفقیت اسلام و مسلمانان است و تحقق این مهم در گرو روشنگری علماء و نخبگان جامعه است که باید اهل نقد و بررسی باشند و مشکلات را به بهترین وجه ممکن بیان کنند.

وی تصریح کرد:‌ شناخت زمان، اطراف و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، دینی و اقتصادی و راهکار و برون رفت از مشکلات وظیفه تمامی علماء، اندیشمندان و نخبگان است.

وی به نقش زمان‌شناسی و این که وحدت‌محوری در ایجاد اعتماد عمومی و همسویی مردم با اسلام و آموزه‌های دینی تاثیرگذار زیادی دارد، اظهار کرد: نیاز امروز جامعه اسلامی و مردم متدین به روشنگری و دشمن‌شناسی  بسیار مشهود است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.