اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


نشست علمی "تعالی فرهنگ تقریب میان پیروان مذاهب اسلامی در سایه انقلاب اسلامی" در هرمزگان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/11/14
کد خبر: 59214
Print
Rss Services


نشست علمی "تعالی فرهنگ تقریب میان پیروان مذاهب اسلامی در سایه انقلاب اسلامی" در هرمزگان برگزار شد
نشست علمی «تعالی فرهنگ تقریب میان پیروان مذاهب اسلامی در سایه انقلاب اسلامی» در سالگرد چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، نشست علمی «تعالی فرهنگ تقریب میان پیروان مذاهب اسلامی در سایه انقلاب اسلامی» در سالگرد چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی برگزار گردید.

در این نشست علمی بیش از سی تن از مدرسان مدارس علوم دینی اهل سنت و اساتید حوزه های علمیه تشیع (خواهران و برادران)، ناظرین مدارس، مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت حضور داشتند.

مدیریت علمی جلسه را آقای دکتر علی آبادی برعهده داشته و خانم دکتر شریعتی مدیرکل امور بانوان مجمع تقریب کشور و آقای دکتر نخی ریس اردوها و همایش های مجمع تقریب کشور به عنوان دبیران علمی در این جلسه به ارائه ی بحث پرداختند.

خانم دکتر شریعتی با بیان  شاخص های فرهنگ گفتمان بین مذاهب ساز و کارهای ارائه شده در این زمینه را مطرح کردند، ایشان تاریخچه ی نهادینه کردن فرهنگ تقریب را از ابتدای پیروزی انقلاب ذکر نموده و به بررسی چالش ها و موانع در این مسیر پرداختند. ساز و کارهای نظام را در پیشبرد تعامل و تقریب پیروان نظام مورد بررسی قرار دادند و مزیت‌ها ی امت واحده ی جهان اسلام را برای اساتید و علمای اهل سنت و تشیع حاضر در جلسه تبیین کردند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.