اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


​پیام تبریک جنبش حماس به دولت جدید لبنان

تاریخ انتشار: 1397/11/14
کد خبر: 59216
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
​پیام تبریک جنبش حماس به دولت جدید لبنان
جنبش مقاومت اسلامی "حماس" ضمن تبریک تشکیل دولت جدید لبنان، برای آن در کارهایش آرزوی موفقیت کرد و اعلام نمود که با اهتمام و توجه ویژه ای بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان را دنبال کرده است.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، در بیانیه صادره از سوی دفتر امور آوارگان جنبش حماس، از محتوای بیانیه وزارتی که در آن بر مخالفت با اسکان آوارگان فلسطینی و پایبندی به حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن شان تأکید شده و از سازمان های بین المللی خواسته شده که به مسئولیت های خود عمل کرده و نقش موثری در حمایت مالی از آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی "آنروا" و تکمیل طرح بازسازی اردوگاه نهر البارد ایفا کنند، قدردانی شده  است.

جنبش حماس همچنین از دولت لبنان خواسته است که حقوق اقتصادی و اجتماعی و انسانی تمامی آوارگان فلسطینی را به عنوان یک خواسته عادلانه طبیعی محقق سازد که در راس آنها حق کار، حق تملک و عضویت در سندیکاها است.

این جنبش خاطر نشان کرده است که اعطای حقوق انسانی اساسی آوارگان به آنها نقطه ای اساسی در زندگی آنها و عامل اصلی و محوری در روابط مشترک لبنان و فلسطین است.

حماس همچنین از دولت لبنان خواسته است که زمینه برگزاری گفتگوی فراگیر میان طرف های لبنانی و فلسطینی به منظور بررسی تمامی مسائل مشترک و عدم تعامل امنیتی با اردوگاه ها را فراهم سازد.

این جنبش در ادامه بیانیه خود بر لزوم ارائه تسهیلات در واردات مصالح ساختمانی به اردوگاه های فلسطینی تأکید کرد و گفت: بسیاری از منازل این اردوگاه در آستانه ریزش و تخریب قرار دارند و جان آوارگان فلسطینی را تهدید می کنند.

در پایان این بیانیه آمده است که گفتگو و تفاهم، نکته ای اساسی در روابط دولت لبنان و آوارگان فلسطینی است و حماس همواره بر اهتمام خود به برقراری بهترین روابط میان طرفین لبنانی و فلسطینی تاکید کرده است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.