اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


اولین همایش بزرگداشت سادات تشیع و تسنن استان هرمزگان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/11/27-9:25
کد خبر: 59679
Print
Rss Services


اولین همایش بزرگداشت سادات تشیع و تسنن استان هرمزگان برگزار شد
اولین همایش بزرگداشت سادات تشیع و تسنن، 25 بهمن 97 در بندرعباس برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان، اولین همایش بزرگداشت سادات تشیع و تسنن، 25 بهمن 97 در بندرعباس برگزار گردید.

در این همایش ابتدا رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ضمن تشکر وخیر مقدم، گفت: از منظر قرآن کریم وسنت پیامبر (ص) یکی از ارزش ها که می‌تواند جوامع اسلامی را به امت واحد اسلامی مبدل کند و انسجام و اتحاد حقیقی را بین آنان تحقق بخشد تبیین اسلام ناب به قرائت اهل بیت (ع) است و اگر این روش مبنای اسلام شناسی باشد التزام علما به آن قرار میگیرد و اسلام بعنوان دین واحد سبب وحدت حقیقی تمام مسلمانان خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: همچنان که وجود پیامبر اکرم (ص)، قرآن و کعبه وسیله و محور وحدت بین مسلمانان است، اهل بیت (ع) نیز می‌توانند محوری برای اتحاد مسلمانان باشند و دلهای شما را به هم نزدیک کند.

در این همایش که روز پنجشنبه 25 بهمن در بندرعباس برگزار شد، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیان داشت: راز تداوم انقلاب اسلامی در جان مردم ریشه کرده است و ما وارثان جمهوری اسلامی واقعی هستیم و در راس این انقلاب یک اسلام شناس، مدیر، مدبر، شجاع قرار دارد.

آیت الله نعیم آبادی در ادامه این همایش گفت: یکی از برکات انقلاب برگزاری همین همایش ها در سطح جهان است و پیش از انقلاب کسی به فکر سادات و وارثان پیامبر و ائمه نبود و یکی از اسناد حقانیت قرآن سادات هستند.

در ادامه این همایش سید عبدالجلیل قتالی امام جمعه اهل سنت بندر خمیر گفت: گسترش نسل سادات بیشتر از طریق امام حسن (ع) و امام حسین (ع) که فرزندان حضرت زهرا (س) هستند، اتفاق افتاده است و تمام نسل این سادات در رسول خدا خلاصه می‌شود و ما سادات باید ضمن تعامل و شناخت بیشتر با یکدیگر، در راستای ایجاد اتحاد و انسجام مسلمانان نیز تلاش مضاعفی داشته باشیم.

در ادامه این همایش آیت الله ابوترابی امام جمعه موقت تهران گفت: در قرآن کریم به صورت صریح آیه های متعددی در خصوص اهل بیت (ع) از جمله آیه اولی القربی، مباهله، خمس، انفاق و تطهیر آمده است که به طور قطع باید مطالعات جامعی توسط صاحب نظران دینی انجام شود وهمچنین روایت‌های بی شماری نیز در خصوص موقعیت و جایگاه سادات و اهل بیت (ع) در منابع شیعه و اهل سنت داریم که باید اهتمام ویژه ای صورت گیرد و بتوانیم آن ها را جمع آوری کنیم.

در پایان این همایش از تعدای از شخصیت ها و نخبگان سادات شیعه و اهل سنت استان هرمزگان تجلیل شد.

 

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.