اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


حفظ وحدت اسلامی برای خنثی‌شدن توطئه‌های دشمنان ضروری است

تاریخ انتشار: 1397/11/28-16:18
کد خبر: 59755
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت قروه:
حفظ وحدت اسلامی برای خنثی‌شدن توطئه‌های دشمنان ضروری است
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: دشمن همه روزه در فکر طرح نقشه‌های شیطانی و شوم است که لازم است ما هوشیار باشیم و وحدت میان خود را حفظ نماییم چراکه در آینده اهداف اینگونه افراد نابودی خود ملت است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا هاشم نوری در خطبه‌های نماز جمعه قروه با تسلیت شهادت جمعی از حافظان امنیت ایران اسلامی که در سپاه پاسداران سیستان بلوچستان توسط ایادی دشمن جنایتگر به شهادت نائل آمدند اظهار داشت: دشمن همه روزه در فکر طرح نقشه‌های شیطانی و شوم است که لازم است ما هوشیار باشیم و وحدت میان خود را حفظ نماییم چراکه در آینده اهداف اینگونه افراد نابودی خود ملت می‌باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: گروهک جیش‌الظلم منتظر پاسخ و انتقام‌گیری باشند تا به سزای اعمال خود برسند.

امام جمعه اهل سنت قروههمچنین از حضور پرشور و نشاط آحاد مردم در راهپیمایی 22 بهمن کمال تشکر و قدردانی کرد.

ماموستا نوری در بخش دوم سخنان خود بیان داشت: دین مبین اسلام دین رحمت است و قرآن درمان بیماری‌هایی است که در روح انسان بوجود می‌آید. 

وی ظلم را یکی از بیماری‌های روحی انسان نام برد و افزود: خداوند متعال در 290 آیه از قرآن کریم اشاره به مبحث ظلم نموده و برای افراد ظالم تهدیدات زیادی را بکار برده است.

وی افزود: ظلم تنها به معنی ضایع کردن حقوق دیگران نیست بلکه دارای مشتقات فراوانی است که علمای تفسیر می‌فرمایند کلمه ظلم به معنی انجام دادن کاری در غیر از جای اصلی خود است.

امام جمعه اهل سنت قروه ظلم را به سه نوع ظلم در حق خدای متعال، ظلم آدمیان به همدیگر و ظلم انسان به نفس خود را تقسیم‌بندی کرد.

وی به نقل از قرآن کریم بیان داشت: در روز قیامت هیچ معذرتی از افراد ظالم پذیرفته نخواهد شد و خداوند صراحتا افراد ظالم را مورد لعن قرار داده‌اند و همچنین خداوند می‌فرمایند افراد ظالم عذاب دردناکی در انتظارشان است.

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه خاطرنشان نمود:حضرت رسول (ص) می‌فرمایند "ای مردمان از ظلم و تعدی گرایی دست بکشید چراکه ظلم موجب تاریکی قبر و قیامت انسان ظالم می گردد."

وی به استناد به قرآن کریم بیان داشت: شریک قراردادن برای خداوند بزرگترین ظلم یک انسان در حیاتش است.

وی افزود: در مقابل کلمه ظلم واژه عدالت هم آمده است و به انسان‌های عادل مژده واردشدن بدون حساب و کتاب به بهشت داده شده است اما در روز قیامت اهل ظلم هیچگونه شفاعت پیامبران و اولیاء الهی و شهدا شامل حالشان نمی‌گردد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.