اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


تصور اینکه مشکلات اقتصادی از راه مذاکره و یا رابطه با آمریکا و غرب بر طرف می شود ، خطا است

تاریخ انتشار: 1397/11/29-14:13
کد خبر: 59793
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت بالاده اسالم:
تصور اینکه مشکلات اقتصادی از راه مذاکره و یا رابطه با آمریکا و غرب بر طرف می شود ، خطا است
حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به شهادت جمعی از مرزداران سپاه پاسداران در حمله تروریستی استان سیستان و بلوجستان ، این اقدام کوردلانه را محکوم کرد و این واقعه تلخ را به خانواده های شهدا تسلیت گفت

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان ، حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به شهادت جمعی از مرزداران سپاه پاسداران در حمله تروریستی استان سیستان و بلوجستان ، این اقدام کوردلانه را محکوم کرد و این واقعه تلخ را به خانواده های شهدا تسلیت گفت .

وی با اشاره به فشار های اقتصادی ، مسئولان را به حرکت انقلابی برای رفع مشکلات مردم دعوت نمود و اظهار داشت : تنها راه حل مشکلات اقتصادی ، حرکت انقلابی است و همانطور که از بیانات مقام معظم رهبری بر می آید تصور اینکه مشکلات کشور از راه مذاکره و یا رابطه با آمریکا و غرب بر طرف می شود خطا است و ما برای رفع مشکلات باید از غرب قطع امید کنیم و به خودمان اتکا نماییم .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده در ادامه سخنان خود به تبیین بحث حجاب پرداخت و با بیان اهمیت آن در تقویت ارزش ها در جامعه اسلامی ، گفت : بدون شک حجاب در استحکام پیوند خانواده نقش اساسی دارد و یقیناً این استحکام به جامعه منتقل خواهد شد و این امر موجب تقویت جامعه اسلامی می شود .

وی با اشاره به آیات و روایات پیرامون بحث حجاب ، افزود : زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و مسئولیت مهم تربیت نسل های آینده را بر عهده دارند و دین مبین اسلام از طریق حجاب مصونیت آنان را فراهم نموده است .

حجت الاسلام راستگو حضرت فاطمه (س) را الگوی حجاب دانست و خاطر نشان کرد : فلسفه وجود حجاب برای زنان وجود تفاوت های فیزیکی میان زن و مرد است که در حقیقت حجاب شخصیت زنان را حفظ می کند و جایگاه آنان را در جامعه ارتقا می بخشد .

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در یک جامعه اسلامی همه اعضای جامعه باید در حفظ اعتقادات خود تلاش کنند و درخت ایمان را آبیاری نمایند ، اظهار داشت : بر همه ما لازم است که احوال شخصی و معاشرت های خانوادگی ، اخلاق را رعایت کنیم و از نظر فکری و اعتقادی خود را تقویت نماییم .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.