اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


قرآن محور وحدت و همدلی امت اسلامی است

تاریخ انتشار: 1397/12/14-10:15
کد خبر: 60120
Print
Rss Services


داور بین المللی مسابقات قرآنی:
قرآن محور وحدت و همدلی امت اسلامی است
داور بین المللی مسابقات قرآنی اهل سنت در گلستان، گفت: قرآن محور وحدت، همبستگی و انسجام امت اسلامی است، پس همه مسلمانان سعی کنند حول این محور الهی جمع شده و از تفرقه دوری کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، ضیاءالرحمان صحت در حاشیه ششمین دوره مسابقات قرآنی ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در گرگان، اظهار کرد: برگزاری این گونه مسابقات با برکت و سراسر نورانی در استان ها و مناطق کشور و جهان اسلام گامی موثر در راه ایجاد این اتحاد بین مسلمین است.

به گفته وی؛ شروع، اجرا و پایان این مسابقات و محافل نورانی برای قاریان و حافظان که در آن دیدار و ملاقات ها را تجدید می کنند در رشد و شکوفایی سطح علمی شرکت کنندگان و ایجاد رقابت سالم بین آنها تاثیر مثبتی دارد.

این داور بین المللی اهل سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه فرد مسلمان بدون قرآن در واقع مانند انسان نیازمندی است که هیچ وسیله و انگیزه ای برای ادامه زندگی ندارد، تصریح کرد: قرآن کریم دارایی معنوی بزرگی برای انسان است که همیشه همراه و حامی او تا روز قیامت است.

وی، افزود: مسلمانان در عصر حاضر نباید به همدیگر پشت کنند و باید با تاسی از مشترکات قوی مانند قرآن به سمت پیشرفت، تعالی و تقویت یکدیگر حرکت کنند.

به گفته وی؛ برگزاری مسابقات قرآنی مشترک بین برادران شیعه و سنی می تواند گامی مهم در برقراری تعامل و ارتباط موثر بین آنها باشد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.