اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


منشأ فقر و بیکاری، سوء مدیریت است

تاریخ انتشار: 1397/12/21-11:41
کد خبر: 60266
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت سراوان در جمع طلاب دارالعلوم این شهر؛
منشأ فقر و بیکاری، سوء مدیریت است
امام جمعه اهل سنت سراوان گفت: منشأ فقر و بیکاری، سوء مدیریت مسئولان است، و الا استانی که از نعمت مرز دریایی و خشکی بهره‌مند است، معدن دارد، صنایع دستی بی‌نظیر دارد و نیروی جوان آن فعال و بانشاط است، نباید به فقر و بیکاری مبتلا باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، مولوی سید عبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت سراوان امروز در جمع طلاب دارالعلوم این شهر گفت: امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای بر دوش هر مسلمانی است، چرا که در روایات آمده، اگر این دو فریضه ترک شود، جامعه را فساد و تباهی فرامی‌گیرد.

وی ادامه داد: نباید معروف‌ها و منکرات را فقط در چند مورد محدود کرد؛ نمی‌شود نسبت به آن اموری که ممکن است فقط مربوط به فرد باشد و ضرر و زیان به دیگران نمی‌رساند حساسیت نشان داد، اما از منکراتی که پایه‌های اخلاق و اجتماع را به لرزه در می‌آورد غافل بود.

امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کرد: بزرگترین منکرات، منکراتی هستند که اساس پیدایش منکرات دیگرند، که هم شامل مسائل اخلاقی و اجتماعی و هم سیاسی و اقتصادی می‌شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با فقر و بیکاری، مبارزه با منکرات است، افزود: ایجاد اشتغال برای مردم بیکار امر معروف و پسندیده است، اما انسداد و مانع‌تراشی در کار سالم مردم، از منکرات بزرگ است.

ساداتی اظهار کرد: منشأ فقر و بیکاری، سوء مدیریت مسئولان است، والا استانی که از نعمت مرز دریایی و خشکی بهره‌مند است، معدن دارد، صنایع دستی بی‌نظیر دارد و نیروی جوان آن فعال و بانشاط است، نباید به فقر و بیکاری مبتلا باشد.

وی افزود: بیشترین ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها در جامعه، از جمله جذب گروه‌های پرخطر شدن، سرقت و اعتیاد و دیگر منکرات زاییده فقر و بیکاری است؛ فقر نتیجه محرومیت و مادر منکرات و بزهکاری‌هاست، بطوری که پیامبر(ص) از منکر فقر به خدا پناه می‌برد؛ « اللّهُمَّ أعوذُ بِکَ مِنَ الکُفرِ وَ الفَقر» و فقر را در ردیف کفر عنوان فرمود «کَادَ الْفَقْرُ أَنْ یَکُونَ کُفْراً».

مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان عنوان کرد: به فعلیت درآوردن ظرفیت‌های بالقوه استان، رفع انسداد گذرهای مرزی و ساماندهی مرز، انتخاب مدیران و مسئولان بر اساس شایستگی از انتظارات مردم است که امیدواریم مدّنظر مسئولان استانی قرار گیرد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.