اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 29 مرداد 1397| 9 ذي الحجه 1439

 


دفتر بوشهر

دعا در روز عرفه مقبول و مستجاب است
شیخ خلیل افرا گفت: صحیح در روز عرفه انسان ها از آتش دوزخ آزاد می شوند و شیطان مأیوس و نا امید و خوار و زبون می گردد و خداوند گناهان بزرگ بندگانش را مورد عفو و بخشش قرار می دهد.
دهه اول ذی الحجه روزهای مهمی برای تهذیب نفس است
شیخ عبدالله سالمی گفت: ماه ذی الحجه برای تهذیب نفس و خودسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این ماه، ماه دعا و ماه استغفار و تلاوت قرآن است. شب های دهه اوّل این ماه شریف است، و سوگند خداوند به خاطر عظمت آن است.
حج کنگره عظیم و بزرگ جهانی و جلوه اقتدار اسلام است
شیخ خلیل افرا گفت: حج این اجتماع عظیم در این برهه حساس کنونی ضربه ای است مهلک بر دشمنان و مغرضین و کسانی که شبهه افکنی می کنند و مشت محکمی است بر چهره کسانی که به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمین، شیعیان و اهل سنت هستند.
شکیبایی و صبوری تنها توصیه در برابر ناملایمات و گرفتاری هاست
شیخ جمات مژده ضمن تأکید بر استقامت و صبوری در برابر ناملایمات زندگی و انواع فتنه های شیطان عنوان کرد: برای نیل به مقام و منزلت در نزد خداوند و رسیدن به سعادت و خوشبختی، در برابر ناملایمات و گرفتاری ها باید صبور و شکیبا باشیم.
سعادت آحاد جامعه در اتحاد و تعامل با یکدیگر است
شیخ جمعه عبداللهی گفت: امر به معروف و نهي از منكر و ارشاد مردم با اخلاق طيبه و حسن خلق و رفتار هاي شايسه همراه با تعامل و تعاون مورد تأکید اسلام و قرآن است
در روز عرفه دعا کردن و ذکر گفتن مورد تأکید و سفارش فراوان است
شیخ محمد فاروقی گفت: در طول سال روزهایی وجود دارد که انجام بعضی از عبادت ها در آن روز ثواب بیشتری نسبت به سایر ایام دارد. همانند دهه ذی الحجه، رمضان، عاشورا و عرفه که بخاطر فضیلت های خاص در زمان های خاص عبادت کردن بار معنوی بیشتری دارد.
مردم از دولت مردان توقع تدبیر و رفع مشکلات معیشتی را دارند
شیخ حسن جاسمی گفت: آمریکا در پی این است تا با تحریم و فشارهای اقتصادی مردم و ملت را از نظام و انقلاب نا امید و روی گردان کند. اما ملت ایران در طول این چهل سال ثابت کرده است که در برابر تحریم ها و تهدیدهای ظالمانه دشمنان اسلام محکم ایستاده اند.
احکام الهی برای سعادت دنیوی و اخروی انسان است
شیخ محمد جمالی گفت: هدف از خلقت بشر تکامل و سعادت و خوشبختی اوست و به همین جهت خداوند قوانین و مقرراتی وضع کرده و پیامبران و انبیاء را نیز جهت ابلاغ این قوانین به سوی خلق فرستاده است.
بحمدلله ایران از نعمت حاکم مجتهد عادل و جامع الشرایط برخوردار است
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: شورای افتای اهل سنت در مراسم حج پاسخگوی تمام سوالات شرعی حجاج اهل سنت بوده و هستند.
حجاج اهل سنت ایرانی از بازار سعودی خرید نخواهند کرد/ امکانات کاروان اهل سنت و شیعه هیچ تفاوتی ندارد
امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان با اشاره به تلاش دشمنان برای خدشه دار کردن چهره دین اسلام تأکید کرد: این تلاش ها از زمان صدر اسلام وجود داشته است و راه مبارزه با آن، آگاه کردن مردم است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.