اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 28 شهريور 1397| 9 محرم 1440

 


دفتر بوشهر

محبت خاندان نبوت (ص) از مبانی وحدت و از مشترکات مسلمین است
شیخ حسین افروز گفت: قرآن و سنت و محبت اهل بیت پیامبر(ص) از اصول و مبانی وحدت بخش و از مشترکات مسلمین است. اهل سنت نسبت به خاندان نبوت(ص) ارادت و محبت داشته و دوستی و مودت به اهل بیت را واجب و دستور خدای متعال می دانند.
عاشورا فاجعه‌ای در جهان اسلام بود
شیخ احمد کشتکار گفت: جبرئیل در شأن اهل‌بیت بر پیامبر خدا(ص) فرود آمد و خبر داد که حسن و حسین سروران اهل بهشت هستند. نه تنها اهل بهشتند بلکه سرور و آقای جوانان اهال بهشت هستند و آن دو ریحانه های پیامبر و محبوب پیامبر بودند.
امام حسین(رض) آزاده بود و به جهانیان آزادگی را درس داد
سید حسن حسینی: اتحاد و انسجام و مشارکت برادران اهل سنت و شیعه در مراسمات در این استان و بالاخص جزیره‌ی شیف بر کسی پوشیده نیست. کشورهای اسلامی و عربی از اتحاد و همدلی و انسجام ملت ایران که در جهان نمونه است الگو و درس بگیرن
حرکت سیدالشهداء(رض) برای احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر بود
شیخ خلیل افرا: هچنان‌که پیامبر(ص) برای ما اسوه و نمونه هست، آل‌بیت‌ پیامبر(ص) هم برای ما اهل سنت اسوه و نمونه هستند و اقتداء و پیروی از آنها بر ما واجب است.
پیروی از اهل بیت(ع) سبب نجات در دنیا و آخرت است/ امام حسین(ع) احیا کننده امر به معروف بود
امام حسین (ع) ذلت را نپذیرفته و به استقبال شهادت رفت و به آزادی خواهان جهان درس آزادگی داد. آنچه که ایشان انجام داد، بر اساس شریعت و تکلیف الهی بود و قیام امام حسین (ع) در برابر حاکم ظالم که از عدل و عدالت چیزی نمی دانست واجب و لازم بود.
مسجد مرکز تعمیق پیوند میان علم و ایمان است
شیخ حسن بازدار گفت: یکی از اقدامات اساسی پیامبر گرامی اسلام (ص) تاسیس مسجد به عنوان پایگاه اداره حکومت اسلامی و عبادتگاه مسلمانان و مرکز اداره امور سیاسی و قضایی و تعمیق پیوند میان علم و ایمان در میان مسلمانان بود.
واقعه کربلا از بزرگ‌ترين بلاها و مصيبت‌های امت محمد(ص) است
شیخ جمعه عبداللهی گفت: از بزرگ‌ترين بلاها و مصيبت‌های امت محمد واقعه كربلا و شهادت امام حسين(رض) است كه دل های بشريت را خراشيد و اشك‌های مسلمانان جهان را جاری كرد.
دل‌های اهل سنت بر حب و دوستی اهل‌بیت می‌تپد
شیخ ابراهیم محمدی گفت: اهل بیت رسول الله صلی الله علیه و آله در میزان اهل سنت دارای وزن بسیار سنگینی و در قلوب آنها جایگاه بسیار بزرگی دارند، دل‌های اهل سنت بر حب و دوستی اهل‌بیت می‌تپد و حب آنها جزئی از دین است که به وسیله آن به خدا نزدیک می‌شویم.
امام حسین(ع) متعلق به مکتب اسلام و همه انسان هاست
شیخ حسین افروز گفت: امام‌حسین(ع) مظهر شجاعت و شهامت و دیانت بود و قیامش در مسیر حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم و هدفش مبارزه با ظلم ظالمان و امر به معروف و نهی از منکر بود.
هدف دشمنان از ایجاد داعش خفه کردن موج بیداری اسلامی است
ماموستا ابراهیم نعمت زاده: شبکه‌های ماهواره ای که به اختلافات دامن می‌زنند دقیقا در مسیری حرکت می‌کنند که دشمنان و امریکا می‌خواهد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.