اهل سنت

دفتر كردستان

کم رنگ کردن باورهای دینی مسلمانان حربه اصلی دشمنان برای تسلط بر امت اسلامی است
امام جمعه بیجار نسبت به توطئه های دشمنان در خصوص هجمه قراردادن باورهای دینی و اعتقادی مسلمانان هشدار داد و خواستار هوشیاری هرچه بیشتر در برابر این توطئه ها شد.
هوشیاری و دشمن شناسی دو شاخصه ضروری برای همه مسلمانان است
امام جمعه سروآباد نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام هشدار داد و گفت: هوشیاری و دشمن شناسی دو شاخصه ضروری برای همه مسلمانان است.
امنیت پایدار کشور در گرو حفظ وحدت و انسجام اقوام و مذاهب است
امام جمعه سقز گفت: تداوم امنیتی که در کشور وجود دارد در سایه حفظ وتقویت وحدت در جامعه است.
رفع دغدغه مسکن طلاب و روحانیون از اولویت های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است
رئیس دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت کردستان گفت: طلاب و روحانیون اهل سنت منطقه کردستان از لحاظ معیشتی با مشکلات بسیاری مواجه هستند و برای تامین مسکن نیز دارای دغدغه هایی هستند که این مرکز با تمام توان برای رفع دغدغه مسکن آنان برنامه هایی را اجرایی کرده و در دست اقدام دارد.
تحصیل هزار و ۵۵٧ طلبه در مدارس علوم دینی کردستان
ماموستا أیوب احمدپور گفت: نظام آموزشی نیاز به برنامه، بودجه و فضا و سایر مؤلفه های مؤثر برای اموزش دارد و اگر می خوأهیم یک طلبه و مدرس خوب و امام جمعه خوب داشته باشیم باید همه نیازهای آموزشی در ان دیده شود و این مهم توسط فعالین این حوزه رصد و پیگیری شود.
نخستین نشست فصلی مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت در سنندج برگزار گردید
نخستین نشست فصلی مدرسین مدارس علوم اهل سنت شهرستان های سنندج، دهگلان و کامیاران با حضور حجت ‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان و رئیس دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت کردستان برگزار شد.
تبعیت از قرآن بر همه مسلمانان واجب است
امام جمعه سنندج گفت: قرآن کلام خداوند است و تبعیت از آن بر همه مسلمانان واجب است.
مسئولان خدمتگزار و پاسخگوی مشکلات مردم باشند
امام جمعه دهگلان گفت: همه شهروندان در حد توان خود، در جشن عاطفه‌ها شرکت کنند تا دانش‌آموزان نیازمند نیز به‌راحتی و با آرامش خیال در کلاس‌های درس حاضر شوند.
ترویج سبک زندگی اسلامی نیازمند پیروی از دین و قرآن است
امام جمعه مریوان گفت: دین مبین اسلام همانند یک مدرسه و دانشگاه بوده که ضمن آموزش درس اخلاق، راه‌های رسیدن به رستگاری را برای مسلمانان فراهم می‌کند.
جشنواره منطقه ای مولودی خوانی و دف نوازی سراج منیر در کردستان برگزار شد
مسئول سازمان بسیج مداحان کردستان با بیان اینکه این جشنواره از ۲۰ شهریور آغاز به مدت ۲ روز در سنندج برگزار شد است، اذعان کرد: درمرحله داوری پایانی ۱۵ گروه مولودی خوان، ۲۱ نفر در بخش تکنوازی بالای ۱۶ سال و ۱۱ تکنواز زیر ۱۶ سال و در مجموع ۱۰۴ نفر از استان های آذربایجان غربی، زنجان، همدان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و کردستان در بخش پایانی جشنواره با هم رقابت نمودند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next