اهل سنت

دفتر گلستان

جریانات تکفیری و افراطی با افزایش خشونت گرایی در جهان موجب تضعیف قدرت مسلمین می شوند
امام جمعه اهل سنت کلاله گفت: مهم ‌ترین اشتراک دو جریان خوارج و گروه های تکفیری ریشه در فهم قاصر آنها از دین است.
حجاب مانع گمراهی و خودنمایی و حافظ حرمت است
امام جمعه اهل سنت چنارلی، گفت: نعمت امنیت و آرامش که حاصل تلاش و جانفشانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است را باید سپاس گفت و از خداوند شکرگزاری نمود.
وحدت ملی و انسجام اسلامی نشان دهنده عزت و پایداری مسلمانان است
امام جمعه موقت اهل سنت بندرترکمن گفت: پايبندی به ضرورت اتحاد ملی و لوازم آن گام نخست در تقويت وحدت و همگرایی امت اسلامی است.
عزت و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثمره خون شهداست
همزمان با روز بزرگداشت شهدا حجت الاسلام جابر عباداللهيان درگفت‌وگو با رابط خبری گیلان با بیان اینکه خداوند در آیه 154 سوره بقره می‌فرماید: به آنان که در راه خدا کشته می شوند مرده نگویید بلکه دارای حیات اند ولی شما درک نمی کنید، افزود: مفسیرین سه نکته بسیار اساسی ازاین آیه استنباط کرده اند: اول اینکه عدم استفاده وبهره گیری از کلمه مرگ برای کسانی که در راه خدا کشته شده اند، دوم حیات وزندگی شهدا جاودانی است و سوم ما قدرت درک زندگی شهدا را نداریم.
برای هدایت و سعادت انسان و پرورش ارزش های انسانی، هیچ الگویی بهتر از پیامبر اکرم (ص) برای مسلمین نیست
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس گفت: پیامبر اعظم(ص) به دلیل داشتن بهترین اخلاق نمونه و الگوی مکارم اخلاقى براى تمام انسان ها در تمام دوران ها بوده است.
یکی از مهم ترین تعالیم فردی و اجتماعی در اسلام و بلکه همه ادیان، رسیدگی به بینوایان و بیچارگان است
امام جمعه اهل سنت دهستان کرند، گفت: در آیات متعددی از قرآن کریم، از یکسو توصیه و تشویق فراوان درباره رسیدگی به نیازمندان آمده و از سوی دیگر با کلامی تند درباره کسانی که به این موضوع بی توجه هستند سخن به میان آمده است؛ چنان که یکی از عوامل جهنمی شدن جهنمیان این است که به اطعام نیازمندان نمی پرداختند.
مسلمانان باید با الهام از الگوهای دینی و ارزش های مکتبی زندگی اسلامی را به وجود آورند
امام جمعه موقت اهل سنت بندرترکمن گفت: باید محیط اسلامی را برای تربیت فرزندان مهیا کنیم، اخلاق خوب والدین برای فرزندان بهترین هدیه است.
احسان و نیکوکاری یکی از اصول اساسی ارزش ها در جامعه اسلامی است
امام جمعه اهل سنت چنارلی گفت: در قرآن کریم نزدیک به شصت مورد، ایمان و عمل صالح کنار هم ذکر شده اند و از آنها به عنوان دو بال برای رسیدن به سعادت و حیات جاویدان در بهشت برین یاد شده است.
نشست بزرگداشت چهره فرهنگی و علمی حجت‌الاسلام جمیل الدین مهاجری برگزار شد
در این مراسم که در منزل حجت الاسلام جمیل الدین مهاجری برگزار شد تعدادی از علمای اهل سنت تالش حضور داشتند.
مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان از خانواده شهید ابوالقاسم پورسعید تجلیل کرد
حجت الاسلام علی‌رضا حسین‌پور به همراه تعدادی از علمای اهل سنت شهرستان تالش به دیدار خانواده شهید اهل سنت ابوالقاسم پورسعید در اسالم رفتند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next