اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 30 تير 1397| 9 ذي القعده 1439

 


دفتر خراسان

وظيفه علما تلاش برای سيراب کردن مردم از سرچشمه عظيم فيض الهي است
حجت الاسلام والمسلمين رمضاني گفت: وظيفه همه علماي بزرگوار اين است كه تلاش كنند مردم را از اين سرچشمه عظيم فيض الهي سيراب نمايند.
سه عامل حكام جائر، علماي درباري و علماي متعصب عامل محجور ماندن احاديث اهل بيت(ع) در ميان فريقين مي باشد
مولوی عليرضا یعقوبی گفت: وظیفه ماست، که ائمه دین را از غربت بیرون آورده تا مردم از وجود آنها بهره مند شوند و کسی که به این نشست ها طعنه می زند، از جهل و سادگی اوست.
علمای بزرگ اهل سنت، امام رضا(ع) را به عنوان یک محدث و فقیه بزرگ و عاليقدر مي شناسند.
مولوي غلام نبي توكلي گفت: جایگاه والای علي بن موسي الرضا(ع) در نزد محدثین و علمای بزرگ اهل سنت به حدی است که در نیشابور به روایتی هزار عالم و محدث بزرگ به دیدار ایشان رفته و حدیث مشهور سلسله الذهب را در همین دیدار نقل کردند.
همایش علمی- پژوهشی امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت با عنوان "شخصیت و سیره علمی و عملی امام رضا (علیه السلام) به روایت عالمان اهل سنت" در تايباد
دومين پيش نشست همایش علمی- پژوهشی امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت با عنوان "شخصیت و سیره علمی و عملی امام رضا (علیه السلام) به روایت عالمان اهل سنت" در تايباد برگزار شد.
حج، یک کنفرانس اسلامی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است
امام جمعه روستای تازه یاب ازتوابع شهرستان مانه و سملقان اظهارداشت: حج یک کنفرانس بین المللی اسلامی برای حجاج مسلمان با هر تابعیتی، مذهبی، نژادی، زبان و رنگی که دارند می باشد.
مقام معظم رهبری الگوی بی نظیری در رسیدن به وحدت اسلامی است
مدیر حوزه علمیه هدایتی روستای کلاته ابریشم از توابع شهرستان رازو جرگلان اظهارداشت: حج نمادی از وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است و دشمنان از وحدت عملی مسلمانان در زمان حج هراسان هستند.
امسال 135 نفر از اهل سنت خراسان شمالي به خانه خدا مشرف می‌شود
مدیر شرکت زیارتی خدماتی وحدت اهل سنت خراسان شمالی گفت: حج یکی از تعالیم بزرگ و مهم اسلامی بوده که این مراسم یکی از مظاهر عظیم انسجام در امت اسلامی و مظهر تبلور هویت اسلامی است.
اجتماع حج، اجتماع باشکوهی است و نیازمند برنامه ریزی های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی است
امام جمعه اهل سنت تايباد گفت: همه ی دولت های اسلامی باید در این‌برنامه ریزی سهیم باشند و از هر کشوری باید مشارکت داشته باشند.
اخلاق و معاشرت نیک جایگاه مهمی در اسلام دارد، یکی از چیزهایی كه اسلام روی آن تاکید زیاد نموده حفظ کرامت انسان ها و پرهیز از پرده دری و هتک حرمت افراد است
مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: در حديث آمده است، هر کس مسلمانی را ستاری کند و عیب آن را بر ملا نکند خداوند عیوب آن را در دنیا و آخرت می پوشاند.
حفظ جايگاه شوراي نگهبان در كشور سبب حفظ وحدت و همدلي ميان آحاد جامعه خواهد شد
مولوي عبدالواحد رمضاني گفت: چون عمل شورای نگهبان حفظ اسلام است از هیچ کوشش وتلاشی برای حفظ نظام نباید دریغ نماید كه تاكنون نيز چنين بوده است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.