اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 28 دي 1397| 12 جمادي الاول 1440

 


دفتر آذربايجان غربي

با دوری از اختلاف به دین و جامعه خود خدمت کنیم
ماموستا مامد کلشی نژاد گفت: باایمان و جهان‌بینی، جهت پیشبرد اهداف انسان‌ساز اسلامی به‌دوراز هرگونه تشتت و اختلاف دست‌به‌دست همدیگر بدهیم تا به دین جامعه خودمان خدمت بکنیم.
تمام علوم لوح محفوظ در سوره حمد موجود است
وی در مورد سوره حمد گفت حمد جامع چهار کتاب آسمانی است و تمام علوم لوح محفوظ در این سوره موجود است. ماموستا شمسی در مورد بسم الله الرحمن رحیم از منابع موثق این عبارت را اسم اعظم نامید.
رسول خدا از سختی های مردم رنج می برد
رسول خدا دارای چهار ویژگی بودن از مردم ، از رنج مردم در مشقت بودن ،حریص برای هدایت و نسبت به اهل ایمان رحیم بود.
منابع و ذخایر کشور کلید حل مشکلات است
امام جمعه مهاباد در خطبه های نمازجمعه با اشاره به ذخایر متعدد کشور و جایگاه ایران به لحاظ منابع طبیعی در جهان، استفاده صحیح واصولی از این منابع را گره گشای مشکلات اقتصادی کشور دانست.
تقدیر از پنج دهه تلاش ماموستا ابوبکری برای وعظ و ارشاد مردم
ماموستا واوی از زحمات ماموستا سید محمد ابوبکری و نیز فرماندار سابق سردشت تشکر نمود و برای جانشینان آن‌ها آرزوی توفیق کرد. وی همچنین برخی رویدادهای مهم انقلاب اسلامی در دی‌ماه را برای مردم تشریح نمود و در پایان به موضوع مهم دوست و دوست‌یابی اشاره کرد.
بنابر توصیه امام خمینی(ره) نباید مسئولان به سمت اشرافی گری بروند
امام‌جمعه پیرانشهر گفت: بر انسان مسلمان لازم است که از اشرافی گری درراه شیطان پرهیزکرده و با فقرا هم‌نشین باشد.
توبه و استغفار یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است
امام‌جمعه موقت بوکان در خطبه‌های نماز جمعه گفت: نفس اماره یا نفس سرکش و بسیار دستوردهنده به نافرمانی و نا پرهیزکاری در مقابل نفس مطمئنه قرار دارد. همچنین نفس اماره صاحب آن را به همه آنچه خوددوست می‌دارد دستور می‌دهد و او را برای تبعیت از باطل و افتادن به دنبال کشش‌های ناروا ترغیب می‌نماید.
پرستاری مانند جهاد فی سبیل الله است
امام‌جمعه اهل سنت شاهین‌دژ به‌روز 22 دی، روز پرستار اشاره کرد و این روز را به‌تمامی پرستاران تبریک گفت. ماموستا بالقچی خاطرنشان کرد پرستاری مانند جهاد فی سبیل الله است و پرستاری شغلی مقدس است زیرا شب و روز نمی‌داند و در همه حال بالای سر مریض حاضراست و با عشق و محبت خدمت می‌کند.
بزرگ‌ترین امانت‌ها امانت شغلی است
ماموستا اسماعیلی در خطبه‌های خود به امانت شغلی اشاره کرد. وی افزود: معامله گران و مغازه‌داران هم باید سخت مواظب باشند و امانت شغلی را رعایت کنند. امام‌جمعه تکاب خاطرنشان کرد: در قرآن هم به این امر هشدار داده‌شده است. وی تأکید داش تاجر امین با پیامبران و شهدا و صدیقان محشور می‌شوند.
قرآن پاداش بزرگی برای امدادگران بشارت داده است
امام‌جمعه موقت اشنویه در تبیین آیه 47 سوره روم گفت: بر اساس این آیه افرادی را که به مؤمنین و مردم کمک می‌کنند نظیر امدادگرانی که به انسان‌های گرفتار در سیل و زلزله و تصادف و حادثه کمک می‌کنند مانند کسی است که پیامبر خدا و مهاجرین و انصار را کمک می‌کنند و این اجر و ثواب زیادی دارد. وی آیه 72 سوره انفال را شاهد مدعا خود قرارداد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.