اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


دفتر آذربايجان غربي

برای رسیدن به تقوا باید ارتباط خود را با خداوند متعال تقویت کنیم
حجت الاسلام بهنام رحیمی امام جمعه اهل سنت مسجد امیر المومنین (ع) شهرک عباس آباد شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : برای رسیدن به تقوا باید ارتباط خود را با خداوند متعال تقویت کنیم
دوری از قرآن ظلم به زنان را در جامعه افزایش می‌دهد
وی در بخش دیگر کلام خود به جاهلیت مدرن که دختران را زنده‌به‌گور می‌کرد؛ و جاهلیت مدرن که زن را به‌عنوان یک کالای لوکس معرفی می‌کند انتقاد کرد و گفت: باید دیدگاه اسلام نسبت به زن را شناخت تا این قشر محترم در جامعه مظلوم واقع نشوند. وی با شاره به لزوم تلاش‌های زنان از این دریچه برای احقاق حقوق خود گفت: متأسفانه با دوری از قرآن ظلم در حق زنان بیشتر می‌شود.
همایش ریحانه الرسول ویژه گرامیداشت مقام حضرت زهرا و مادر برگزار شد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر قریشی با استناد به قرآن از گرامیداشت مقام زن در اسلام و نیز تساوی مرد و زن در قرآن اظهار خشنودی کرد. وی سپس به بیان جایگاه مادر پرداخت و مهم‌ترین و بالاترین وظیفه را تربیت انسان اشرف مخلوقات دانست و این را بر عهده مادر دانست. وی با استناد به قرآن کلام الهی را در مورد خشوع خضوع در برابر مادر تبیین نمود. وی بابیان روایاتی در زمینه زن و مادر، تأکید کرد باید به اسلام و چنین دینی و شریعتی افتخار کرد.
کمبود طلبه از آسیب های بزرگ برای آینده تدین و معنویت در آذربایجان غربی است
حجت الاسلام والمسلمین فعال آذر گفت: بعد از 10 تا 15 سال خلأیی در استان در زمینه عالم دینی و ماموستا دینی ایجاد خواهد شد و مساجد ما خالی از عالم خواهند بود و علما دینی باید جامعه را به یادگیری علوم دینی تشویق کنند. وی همچنین افزود: کمبود طلبه یکی از آسیب های بزرگ برای آینده تدین و معنویت آذربایجان غربی است.
طلاب جوان بوکانی دستار روحانیت به سر بستند
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فعال آذر رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ابتدا با بیان برخی امتیازات طلاب نظیر حل مشکلات نظام وظیفه، مشکلات تحصیلی و دروس دینی از تلاش ها برای افزایش انگیزه جوانان برای تحصیل علوم دینی خبر داد.
بزرگ‌ترین راه مصونیت در برابر مشکلات و شرارت‌ها پناه بردن به درگاه خدا است
ماموستا محمد سلیم آویشی با شاره به‌نظام خلقت انسان و تغییرات روحی و روانی او پرداخت و به این واقعیت که انسان در زمان‌هایی با مشکلات پیچیده روبرو می‌شود، پرداخت. وی با اشاره به سوره فلق گفت خداوند در این سوره راه‌های بزرگی نشان داده است که با به‌کارگیری آن می‌توان از بدی‌ها و شرارت‌های مصون ماند.
هجمه‌های دشمن استکباری با استفاده از فضای مجازی فراوان است
امام‌جمعه نقده در ادامه با اشاره به مسائل اجتماعی خصوصاً فضای مجازی متذکر شد : هم‌اکنون دشمنان استکباری در فضای مجازی هجمه‌های فراوانی را وارد کرده‌اند. وی افزود: آنان فساد و فحشا را اشاعه می‌دهند بنابراین باید خود را به اخلاق«صبر» مسلح کرده تا به سمت گناه و ناملایمات اجتماعی نرفت.
حقوق همسایگان در نظام بین‌المللی رعایت نمی‌شود
امام‌جمعه مهاباد با ابراز تأسف از اینکه همسایگان در نظام بین‌الملل، حقوق یکدیگر را رعایت نمی‌کنند گفت: متأسفانه کشورهای مسلمانی همچون عربستان سعودی و قطر، کشورهای مسلمان اطراف خود را تحریم می‌کنند.
اسلام کامل‌ترین نگاه را به مادر دارد
ماموستا طاهرزاده با بیان اینکه اسلام بیش از دیگر مکاتب به مادر عظمت بخشیده افزود: مادر مربی انسان و در حقیقت پرورش‌دهنده جامعه بوده و او است که می‌تواند فرد و جامعه را به سعادت برساند.
جوانان در مقابل هجمه و فرهنگ غرب تسلیم نشوند
ماموستا اسماعیلی در خطبه اول به موضوع توبه و انابت و بازگشت بر اساس آیات و روایات پرداخت. وی در خطبه دوم ابتدا حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را که طی آن مدافعان امنیت کشور در مسیر خاش و زاهدان به شهادت رسیدند محکوم نمود . وی در همین راستا گفت: دین مبین اسلام مبارزه‌ای سخت علیه تروریست داشته است. وی تأکید نمود: هدف تروریست‌ها نیز در این حادثه ایجاد اختلافات مذهبی میان شیعه و سنی بوده است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.