اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 30 تير 1397| 9 ذي القعده 1439

 


اخبار ايران

سیاست شیطانی آمریکا درباره فلسطین هرگز محقق نخواهد شد
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دوشنبه در دیدار دست اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهمترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه ساز وحدت و همدلی و یکصدایی مسلمانان شود.
پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به شیخ الازهر
آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، درگذشت خواهر "شیخ احمد الطیب" شیخ الازهر را تسلیت و با ایشان ابراز همدردی کرد.
۱۰ هزار نفر از زائران حج امسال اهل‌سنت هستند/ ارائه تسهیلات ویژه در منا
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار نفر از زائران حج امسال اهل سنت هستند که در قالب ۷۰ کاروان به عربستان منتقل می‌شوند، از ارائه خدمات ویژه در منا خبر داد.
تبادل دانشجو بین دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی با 10 دانشگاه آسیایی و اروپایی
رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشوربا بیان اینکه دانشگاه مذاهب یک مدل جامع و منطقی برای تقویت بنیه تقریبی میان پیروان مذاهب اسلامی است، گفت: دانشگاه مذاهب ایران با بیش از 10 کشور آسیایی، اروپایی تبادل دانشجو، انتشارات، اساتید و ... دارد.
در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم
مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) صبح روز (شنبه) با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
فلسفه تأسيس دانشگاه مذاهب اسلامي مقابله با خشونت و درك ناقص از دين و نگاه افراطي است
رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي كشور گفت: فلسفه تشكيل اين دانشگاه مقابله با خشونت و درك ناقص از دين و نگاه افراطي در جهان اسلام است و در اين مسير نيز با ترويج فرهنگ تقريب براي ترويج زندگي مسالمت آميز بين پيروان مذاهب اسلامي با محوريت ترويج مباني فرهنگي و علمي گام برمي دارد.
بازخوانی اسناد ترور ناموفق رهبر معظم انقلاب انقلاب در ۶ تیرماه ۱۳۶۰
بر همين اساس پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد ترور رهبر انقلاب، به بازخوانی اسناد ترور ایشان و جزئیات آن پرداخت كه لينك اين خبر در زير مي آيد.
مجلس در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقلا قانون بگذارد
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی، مجلس را رکن رکین نظام و به فرموده امام راحل، عصاره فضائل یعنی جوهره برترین خصوصیات ملت خواندند و افزودند: نمایندگان در قانونگذاری و عمل به وظایف اساسی خود مسائل مهمی همچون «اولویت‌های کشور، رفع مشکلات مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط، تأثیرناپذیری از دیدگاههای غربی، انقلابی‌گری و پرهیز از اشرافی‌گری» را مورد توجه کامل قرار دهند.
راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از اساتید، اعضای هیئت‌های علمی و پژوهشگران دانشگاهها و مراکز علمی، دانشگاه را از مراکز بسیار مهم «تربیت قوه عاقله کشور» خواندند و با تبیین سه ضرورت اساسی دانشگاهها یعنی «درگیر شدن با مسائل و چالشهای کشور»، «تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتیِ دانشجویان» و «تحول دائم و اصلاح مستمر در محیط های دانشگاهی» تأکید کردند: مسائل و مشکلات کشور باید عالمانه حل شود و استفاده از توانایی ها و ظرفیت های دانشگاهها و اساتید و دستان توانا و مستعد جوانان پر تلاش و پر انگیزه در این مسیر، بسیار اساسی و مهم است.
برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس فردا در ۹۰۰ شهر کشور
مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس ساعت 10:30 فردا با حضور پرشور و گسترده مردم در تهران و شهرهای مختلف کشور و جهان برگزار خواهد شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.