اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 1 بهمن 1396| 5 جمادي الاول 1439

 


اخبار دبيرخانه

امام جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ جان باختن دریانوردان را تسلیت گفت
در پی حادثه دلخراش آتش سوزی کشتی نفتکش سانچی شیخ جمات مژده امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ، با صدور پیامی جانباختن شماری از هموطنان عزیز را تسلیت گفت.
خانواده مهمترين ركن هر جامع اي است/ در صورتي كه خانواده كاركرد خود در اجتماع را به درستي انجام دهد اركان ديگر نيز در مسير صحيح خود قرار خواهند گرفت
حجت الاسلام والمسلمين محمد رضا ضميري گفت: دشمنان نظام و انقلاب بعد از اينكه ديدند در عرصه هاي نظامي و اقتصادي نمي توانند مردم ما را از پاي در آورند به سوي گسست فرهنگي در خانواده ها روي آوردند.
اسلام با نگاه درست به شخصيت زن جايگاه واقعي او را در عرصه هاي مختلف اجتماعي و فرهنگي مشخص نموده است
مولوي احمد صارمي گفت: اسلام دين اعتدال و ميانه روي است و بر اساس همين رويه جايگاه زن و مرد را مشخص نموده است.
اهل قلم همانند پيامبران الهي مي بايست حقيقت پيام خدا را درك كرده و آن را به درستي ابلاغ نمايند
حجت الاسلام والمسلمين محمد رسول رمضاني گفت: به فرموده مقام معظم رهبري اهل قلم افسران ميدان فرهنگي هستند. يك افسر در ميدان فرهنگي وظايف سنگيني دارد. مي بايست غبارهايي كه بر چهره اسلام نشسته است را رفع نمايد.
دفتر استانی آذربایجان غربی در اجرای برنامه های فرهنگی برای جامعه مخاطب اهل سنت، بسیار موفق است
حجت الاسلام حقانی ،مسئول اداره امور روحانیون دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفتگوی اختصاصی با رابط خبری دفتر استانی اظهار داشت: ارزیابی های صورت گرفته نشان دهنده وضعیت رضایت بخش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان در برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی و ابلاغی است.
معرفی مسجد فاروق اعظم اهل سنت ارومیه
مسجد فاروق اعظم اهل سنت ارومیه از مساجد قدیمی است که در سال1364تاسیس شده و متعلق به بخش 12 شهرستان ارومیه می باشد.
حادثه سانچی بسیار سخت و غم انگیز بود
ماموستا دکتر ملا قادر قادری در حاشیه کلاس هفتگی مسجد قباء پاوه، به حادثۀ دل‌خراش نفت‌کش ایرانی سانچی اشاره کرد و گفت: به‌ حقیقت این حادثۀ غمبار و جان باختن ۳۲ نفر از هموطنانمان که در راستای رشد اقتصادی مملکت و در طریق خدمت به مردم، به دریا زده بودند و برای همیشه به زیر آب رفتند، بسیار سخت و غم انگیز بود.
وحدت باید در اعمال و رفتار عینیت داشته باشد/ هر جامعه ای براي رسيدن به وحدت و همبستگي باید تن به اجراي عدالت بدهد
امام جمعه بوکان گفت: هر جامعه ای ناگزير است براي رسيدن به ثبات، آرامش، وحدت و همبستگي تن به اجراي عدالت بدهد و آن را در ابعاد مختلف تحقق ببخشد.
تبریک امام جمعه نودشه به سردار ابوالقاسم اکبرنژاد بعنوان رئیس اداره مشترک عملیات کل سپاه پاسداران
تبریک امام جمعه نودشه به سردار ابوالقاسم اکبرنژاد که طی حکمی از سوی سردار محمد علی جعفری فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بعنوان رئیس اداره مشترک عملیات کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب گردیدند
زندگی نامه شهید روحانی اهل سنت ماموستا ملا احمد قادر زاده
شهید ملا احمد قادر زاده در سی ام آذرماه سال 1310 در خانواده ای متدین در آبادی کوچک کانی سفید از توابع سردشت به دنیا آمد و در 5 سالگی به همراه خانواده به روستای قریه سلامت مهاجرت و مدت 2 سال به آموزش قرائت قرآن مشغول شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.