اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 فروردين 1397| 6 رجب 1439

 


اخبار دبيرخانه

جمهوری اسلامی یاور همیشگی ملت های مظلوم است/ اوقاف ایران آماده انتقال تجربیات به سوریه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه جمهوری اسلامی ایران را یار و یاور همیشگی مظلومان جهان و ملت و دولت سوریه دانست و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از نهادهای پویای فرهنگی و مذهبی جمهوری اسلامی است که در ابعاد مختلف به وظایف خود عمل می‌کند وما آماده ایم تجربیات خویش را در عرصه های مختلف اوقاف به همکاران سوری انتقال دهیم.
نظام اسلامی خدمات بسیاری به اهل سنت ایران نموده است/آمیختن خون شهدای شیعه و سنی باعث عزت ملی شده است/آمار مراجعه طلاب اهل سنت به خارج از ایران بسیار کم است
روز گذشته 7 اسفندماه ،در نشست مشترک وزیر اوقاف سوریه و همراهان با رئیس، دبیر و اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، جمعی از علمای اهل سنت به تبیین وضعیت اهل سنت ایران و مساجد و مدارس علوم دینی اهل سنت پرداختند.
در سایه نظام اسلامی، مساجد و مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از رونق خوبی برخوردارند
دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی ضمن خیر مقدم به میهمانان سوری گفت: دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از قریب به ده سال پیش با سامانده یمدارس علوم دینی اهل سنت، پشیبانی و حمایت از 340 مدرسه علوم دینی و قریب به 50 هزار نفر طلبه و روحانی اهل سنت کشور را بعهده گرفته است.
اسلام به هنر خوب و صدای زیبایی که در خدمت مردم و در راستای اصلاح باشد اهتمام فراوان دارد
ماموستا دکتر قادری در سومین جشنواره مولودی‌خوانی و دف‌نوازی استان کرمانشاه؛ به استقبال مردم مدینه از پیامبر اسلام در ثنیة الوداع اشاره کرد و گفت: در ورودی شهر مدینه مردم شهر به استقبال پیامبر اسلام (ص) آمدند و جوانان شهر سرود طلع البدر علینا را همراه با دف‌نوازی خواندند و پیامبر بزرگوار ما نه‌تنها این سرود را بدعت ندانستند بلکه آنان را مورد تشویق و تکریم و بزرگواری قراردادند و از آن روز تاکنون این سرود در میان مسلمانان بخصوص اهل سنت به یک سنت ثابت تبدیل شده است و نشان می‌دهد اسلام از قدیم‌الایام به هنر خوب و صدای زیبایی که در خدمت مردم و در راستای اصلاح باشد، اهتمام فراوان نموده است.
امروز در مدارس علوم دینی اهل سنت تعداد زيادي طلبه داریم که به برکت عنايات ويژه مقام معظم رهبري و شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت در حال تحصیل هستند
مدير مدرسه علميه احمديه تربت جام گفت: ما در دوران قبل از انقلاب با محرومیت فرهنگی روبرو بودیم ولی خوشبختانه امروز به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي و مسوولين كشور گام های خوبی در جهت رشد كمي و كيفي مدارس دینی انجام شده است.
تنها ترس دشمنان اسلام وحدت شیعه و سنی است
عالم برجسته اهل سنت کردستان تنها ترس و وحشت دشمنان اسلام را وحدت سنی و شیعه عنوان کرد و گفت: دشمنان برای از بین بردن این وحدت به هر کاری دست می‌زنند.
تجلیل از هیئت امنا و امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم توسط مدیر شعبه گیلان
مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان با دعوت از امام جمعه و هیئت امنای مسجد فاروق اعظم بخش اسالم در دفتر شعبه ، از آنان تجلیل به عمل آورد .
ایران یک نقطه امن در منطقه بحرانی خاورمیانه است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اطراف ما را بحران‌های امنیتی فراگرفته و قدرت‌ها و حکومت‌ها را به نابودی کشانده است اما در این میان ایران یک منطقه امن است.
از فعالیت های فرهنگی طلاب و روحانیون قرآنی در مناطق حمایت می کنیم/ فراگیری قرآن به صورت فنی و تخصصی ضروری است
معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگی ولی فقیه در مناطق قومی گفت: امسال در این دوره از مسابقات نزدیک به 1350 شرکت کننده داشته ایم که در این مرحله میزبان 145 نفر از حائزین رتبه های برتر هستیم.
اعتصام به قرآن تنها نسخه رهایی جامعه اسلامی از ظلمات است
امام جمعه بوشهر گفت: اگر وحدت نباشد شکست هایی را تجربه خواهیم کرد که در طول تاریخ سابقه نداشته است چون اکنون و در این عصر دشمنان ما بیش از هرزمان ماهیت خود را در خطر می بینند
Back   5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13  -  14   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.