اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 31 خرداد 1397| 8 شوال 1439

 


اخبار دبيرخانه

حرکت مسئولان براساس دستورات رهبری آسیب‌ها را حذف می‌کند/دشمنان دنبال ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت هستند
مسئول شعبه کامیاران دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت کردستان گفت: هرجا فاصله مسئولین با رهبر معظم انقلاب کمتر و در مسیر دستورات معظم له حرکت شده آسیب ها هم کمتر بوده است.
مراسم جمع خوانی قرآن کریم روحانیون و طلاب شهرستان مهاباد برگزار شد
مراسم جمع خوانی قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان و با حضور روحانیون و طلاب شهرستان مهاباد در محل سالن اجتماعات شهرستان مهاباد برگزار گردید.
مردم استان با پیروی از حکم حاکم در تعیین عید فطر شادى، اتحاد و اجتماع را نشان خواهند داد
حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی با آرزوی قبولی طاعات و تبریک پیشاپیش عید فطر اظهار داشت: یکی از وظایف حکومت اسلامی عملی کردن آیات و دستورات الهی است که یکی از این دستورات و احکام الهی مهم، مسئله روزه داری است و شروع و اتمام ماه رمضان را حاکم شرع به عموم مردم اطلاع رسانی می کند.
ملاک استهلال ماه شوال، عمل به سنت نبوی و حکم حاکم است
ماموستا بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی اظهار داشت: مسلمانان در استهلال ماه شوال به سنت نبوی و حکم حاکم عمل کنند.
در مناسبت های ملی و مذهبی و عیدفطر باید وحدت کلمه داشته باشیم
ماموستا عزیزیان، امام جمعه سیلوانای ارومیه در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی اظهار داشت : برای مسائل عبادی و دینی باید وحدت کلمه داشته باشیم و در مناسبت های ملی و مذهبی اتحاد و همدلی مسلمانان را به جهانیان نشان دهیم.
رویت هلال و اعلام حکم حاکم ملاک پایان ماه رمضان است
اموستا عبدالهیان، امام جماعت مسجد شهرک وحدت در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی اظهار داشت: در شهرستان ارومیه نیز جماعت اهل سنت و تشیع و روحانیون با اتحاد در کنار یکدیگر زندگی می کنند و در مسایل دینی نیز بر اساس شرع اسلام عمل می کنند.
ضیافت افطار دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت سيستان و بلوچستان در شهرستان ایرانشهر
مراسم ضیافت افطاری آیت الله سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با حضور ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن، مدیران و مدرسان مدارس دینی اهل سنت، سران قبایل و طوایف، معتمدین و ریش سفیدان، مسئولین ادارات، نخبگان علمی و فرهنگی و خانواده های معظم شهداء در شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.
محفل انس با قرآن کریم در شهر لطیفی برگزار شد
محفل انس با قرآن کریم در شهر لطیفی به همت معاونت فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس بعد از ظهر شنبه نوزدهم خرداد ماه برگزار گردید.
تعامل با کتاب خداوند، با خواندن و دانستن آن محقق می‌شود
امام جمعه اهل سنت لطیفی گفت: لازمه بندگی کردن، تعامل با کتاب خدا ولازمه این تعامل، دانستن کتاب اوست که این امر با خواندن کتاب خدا محقق می‌شود.
معرفی و مصاحبه با مجری کتاب احادیث فقهیه عند المذاهب الاسلامیه
«موسوعه الأحاديث الفقهية عند المذاهب الإسلامية» پژوهشی جامع در حديث فقهی است که حجت الاسلام والمسلمين طباطبايی آن را به همکاری سيد محمدحسن حکيم و گروه فقه و حقوق پژوهشکده علوم ومعارف حديث برای شورای برنامه ريزی مدارس اهل سنت در دست انجام دارد. از اين موسوعه، تا کنون دو مجلد از «کتاب الطهارة» با عنوان «الطهارة الشرعية» در شورای برنامه ريزی مدارس اهل سنت به چاپ رسيده است. به بهانه انتشار اين اثر با ایشان به گفتگو نشستيم.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.