اهل سنت

اخبار دبيرخانه

اقدام های ترویستی برخی افراد بزدل ربطی به فرهنگ کردی ندارد
امام جمعه اهل سنت سنندج با بیان اینکه روحانی بخوبی رهنمودهای رهبری را در پیشبرد اهداف کشور به کار گرفته اند تاکید کرد: دولت روحانی دولت آسایش و امنیت است.
۱۷ خرداد به عنوان روز ملی همبستگی علیه تروریسم نامگذاری شود
یک نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی خواستار نامگذاری ۱۷ خرداد به عنوان روز ملی همبستگی علیه تروریسم شد.
اعمال تروریستی داعش حب حضرت رسول اکرم(ص) را در دلها از بین می برد
حجت الاسلام محمد امین نیکوش سخنران شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ثنای خداوند متعال آغاز کرد و با بیان حدیثی از رسول اکرم(ص) که فرمودند: بهشت هشت در دارد و در روز قیامت افراد روزه دار از دری بنام ریان وارد می شوند که مختص روزه داران است ، ادامه داد : روزه از مقام والایی برخوردار است و ما باید سعی کنیم آنچه که خداوند و پیامبر اسلام(ص) به آن سفارش کرده‌اند را انجام دهیم و با دروغ و غیبت و کارهای دیگر که دین با آنها مخالف است، خود را آلوده نکنیم.
امام جمعه ی اهل سنت جزیره ی شیف حملات تروریستی تهران را محکوم کرد
حملات تروریستی بزدلانه ی صورت گرفته به مرقد بنیان گذار جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی در تهران که باعث شهادت ومجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیز شد را به شدت محکوم می کنم.
شب‌های قدر از دیدگاه اهل سنت
از جمله مواردى که در کتب روایى و آثار مفسران اهل سنت در مورد آن، اختلاف نظر وجود دارد و سرانجام اجماع عالمان این مذهب برآن مهر خاتمت مى‏نهد، موضوع «جایگاه زمانى شب قدر» است. شب قدر، اگر چه در تواتر روایات شیعى، قطعاً از شب‌هاى دهه سوم ماه مبارک رمضان شمرده مى‏شود و تردید در آن نیز به واسطه روایات منقول از ناحیه معصومین(ع) و نیز تفاوت تفاسیر روایات است، اما از این حیث که شبى خارج از ماه رمضان نیست، مورد اجماع کلی و قطعى است.
آیین احسان و نوع دوستی در بین ترکمن ها
در بین همه ی مسلمین جهان ماه رمضان به عنوان ماه نزول قرآن و ماه مهمانی خدا از احترام ویژه ای برخوردار است. شب های ماه مبارک رمضان فرصتهای مغتنمی شمرده که حتما باید با شب زنده داری و با خلوص نیت ارتباط معنوی با خالق جهان و جهانیان بر قرار نموده و با ابراز عبودیت و بندگی در پیشگاه پروردگار، طلب آمرزش نمایند. در این رابطه، آیین یا رمضان و یا آيين شب چهاردهم ماه مبارک رمضان نیز در بین ترکمن های اهل سنت خاستگاه مردمی دارد و سینه به سینه از نسل‌های گذشته به نسل امروزین رسیده است.
با این هزینه ای که عربستان با پول مسلمانان برای ادامه خونریزی در منطقه خرج کرده است به راحتی می توان میلیون‌ها گرسنه را در جهان سیر کرد
حجت‌الاسلام علی‌رضا حسین‌پور، مدیر شعبه نماینگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان در مراسم محفل انس با قرآن در مسجد رسول اکرم(ص) روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا گفت: در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه در آرامش و امنیت کامل زندگی می کنیم، از ارزش‌های دین مبین اسلام و قرآن کریم و برکات آسمانی آن بهره می بریم و با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی با اتحاد و همدلی پیش می‌رویم.
محفل انس با قرآن در روستای عنبران آستارا برگزار شد
قرآن کتاب رمضان و ره آورد ماه خداست کتاب زندگی سازی که ارمغان این ماه بزرگ برای بندگان صالح خدا به شمار می رود. هر ساله، با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جامعه اسلامی ما توجه ویژه ای به قرآن می‌نماید و بدون شک محافل قرآنی شور و نشاط بیشتری را در بین مردم ایجاد می نمایند. امید است که تلاش همه کسانی که به هر نحوی در مسیر قرآن گام بر می دارند، و در خدمت کتاب آسمانی هستند، در درگاه خداوند متعال مأجور و سبب تقرب باشد.
ائمه جمعه و جماعات و شوراهاي اسلامي شهرستان عسلويه حادثه تروريستي مرقد امام (ره) و خانه ملت را محکوم کردند
بي ترديد تمام عمليات تروريستي در هر نقطه از جهان، ضد اسلامي و دور از صفات انساني است و متاسفانه عوامل تكفيري و متحجر با ارتكاب اينگونه جرم ضمن جريحه دار نمودن احساسات جهان معتدل اسلام، در صدد فروپاشي ارزشهای اسلامي هستند.
Back   4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13   Next