اهل سنت

اخبار دبيرخانه

​دیپلماسی وحدت برای جلوگیری از فعالیت تکفیری ها ضروری است
امام جمعه موقت اشنویه گفت: از الزامات دیپلماسی وحدت شناسایی شاخصه ها و سیاست های کشورهای اسلامی است، بدون شناخت کشورها نمی توان ارتباطی برقرار کرد.
ترسیم دیپلماسی وحدت برای آینده دنیای اسلام ضروری است
عضو مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: ضروری است دیپلماسی وحدت برای آینده کشورهای اسلامی به خوبی ترسیم، تدوین و تبیین شود.
​تمدن اسلامی بر پایه دیپلماسی وحدت استوار است
یک روحانی برجسته اهل سنت سلماس گفت: تمدن اسلامی بر پایه اخلاق و فرهنگ، آموزه های دینی و دیپلماسی وحدت استوار است لذا باید چالش های موجود را باز شناخت و راهکارهای مناسب وحدت را فراروی جهان اسلام قرار داد.
برخی از دولت های اسلامی پایبند "دیپلماسی وحدت" نیستند
امام جمعه سردشت گفت: برخی از حاکمان و دولت های اسلامی پایبند "دیپلماسی وحدت" نیستند.
انقلاب اسلامی آسایش و امنیت را برای مردم به همراه داشت/ انقلاب اسلامی ایران به حقیقت اسلامی و برای حفظ اسلام است
عضو شورای افتای شهرستان سقز گفت: انقلاب اسلامی آسایش و امنیت را برای مردم به همراه داشت و امیدواریم این امنیت در کمال امانتداری ادامه داشته باشد.
ترغیب و تشویق جوانان به سمت دین هدف جامعه روحانیت سقز است
مسئول شعبه سقز دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت کردستان بیان کرد: ترغیب و تشویق جوانان به سمت دین و علوم دینی از اهداف برگزاری همایش تجلیل از روحانیون پیشکسوت این شهرستان است.
امام حسین(ع) محوری ترین عامل وحدت در جهان اسلام است/ تفاوت های اعتقادی شیعه و سنی نباید بدعت قلمداد شود
نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اختلافات فقهی و اعتقادی بین شیعه و اهل سنت گفت: اهل سنت در عبادات و علوم فقهی خود آدابی دارند که شیعه آنها را قبول ندارد و در مقابل هم همینطور اما اینها نباید بدعت قلمداد شود چراکه کاری که شخص بر مبنای اعتقادات خود انجام میدهد بدعت نیست و صرفا تفاوتی است که شیعه را شیعه و سنی را سنی می کند بنابراین چیزی که ما را به وحدت میرساند پذیرفتن تفاوت ها و تاکید بر مشترکات است.
کشورهای مدعی کدخدایی دنیای اسلام به فکر فلسطین و میانمار باشند
امام جمعه سقز گفت: امروز برخی از کشورهای اسلامی که ادعای کدخدایی دارند نسبت به ظلم‌هایی که به دیگر کشورهای اسلامی می‌شود بی‌تفاوت هستند که جای تعجب دارد.
اهل سنت از قاتلین امام حسین(ع) تبری جسته و آنها را لعن می کنند/ دعا و آرزوی ما این است که با محبت امام حسین(ع) از دنیا برویم
مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت بندرلنگه با بیان اینکه ما از یزید و یزیدیان تبری می جوییم گفت: دعا و آرزوی ما این است که با محبت امام حسین(ع) از دنیا برویم و در قیامت با ایشان محشور شویم.
علمای دینی محل رجوع مردم هستند/ ایران در زمره قدرت‌های برتر دنیاست
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اسرائیل زمانی بعنوان سومین قدرت جهان مطرح بود ولی امروز جایی در بین کشورهای قدرتمند جهان ندارد بلکه امروز ایران جزء قدرت‌های مطرح در دنیا است و این نظامی است که در دنیا به عنوان نظام روحانیت می‌شناسند.
Back   4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13   Next