اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 30 خرداد 1397| 7 شوال 1439

 


اخبار مهم

جلسه ستاد استهلال استان گلستان برگزار شد
به همت دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، در آستانه عید سعید فطر جلسه ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان با شرکت جمعی از روحانیون و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت استان گلستان در کانون طه گرگان برگزار شد.
ماهنامه شماره 45 وفاق منتشر شد + دانلود نسخه PDF
شماره 45 نشریه خبری، تحلیلی، فرهنگی و تربیتی وفاق به تلاش معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور انتشار یافت.
بیانیه ائمه جمعه و جماعت شهرستان مریوان در خصوص اعلام عید سعید فطر
ائمه جمعه و جماعت منطقه، امام جمعه و شورای افتا، طلاب و مدرسین حوزه های علمیه منطقه، بسیج طلاب و روحانیون مریوان در قالب بیانیه‌ای خطاب به مردم اعلام کرده‌اند، اعلام عید سعید فطر به عهده حاکم شرع و ولی فقیه است و ما تابع دستورات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در این خصوص هستیم.
نمایش صفا و خلوص مردم انقلابی سیستان و بلوچستان در راهپیمایی گسترده روز جهانی قدس
مردم روزه دار شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان در گرمای طاقت فرسای استان و در حمایت از منویات مقام معظم رهبری و تجدید بیعت با آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، حماسه ای ماندگار از اتحاد، وحدت، همدلی و همبستگی خویش را، در روز جهانی قدس به نمایش گذاشتند.
مراسم اختتامیه هفتمين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم در سهموجنوبی برگزار شد
مراسم اختتامیه هفتمين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم در سطح شهرستان عسلویه به همت دارالقران و مجتمع امور قرانی علی بن ابیطالب (رض) روستای سهمو جنوبی برگزار شد.
شیخ خلیل افرا از برنامه های قرآنی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی و دفتر استانی بوشهر قدردانی کرد
شیخ خلیل افرا در مراسم اختتامیه هفتمين دوره از مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم در روستای سهمو جنوبی گفت: ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب خدمات بسیاری داشته و دارد و یکی از این خدمات معنوی و پایدار ترغیب جوانان به حفظ و تلاوت قرآن و گسترش فرهنگ دینی و آموزه های قرآنی است.
برگزاري اجلاس بين ‏المجالس اسلامي در تهران؛ اهداف و دستاوردها / دکتر عباسعلی فرزندی
در یک جمع بندی کلی می توان گفت که حمایت از مستضعفان و تقابل همیشگی با مستکبران، سلطه گران و زورگویان جهانی همواره از مهم ترین اهداف و سیاست های دلسوزان و رهبران دینی بوده است. به همین سبب تشکیل و برگزاری اجلاس بين المجالس كشورهاي اسلامي یکی از مهم ترین ابزارها و راهکارهای مهم و راهبردی در جهت تحقق این امر است.
نفرات برگزیده مرحله دوم مسابقه ی «قرآن کتاب زندگی» معرفی شدند
نفرات برگزیده مرحله دوم مسابقه ی قرآن کتاب زندگی که در هفته دوم ماه مبارک رمضان برگزار شد معرفی شدند.
مسابقه عکاسي « جلوه‌هاي نور » برگزار می شود
به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی مسابقه عکاسي « جلوه‌هاي نور » برگزار می شود.
ندای صلح از سرزمین کُرد / سفرنامه پژوهشگر اندونزیایی به کرمانشاه
به عقیده بسیاری از کارشناسان جامعه شناسی یکی از بهترین منابع بررسی اوضاع و احوال یک اجتماع، نگاه به برداشت های نویسنده های خارجی از فضای آن اجتماع است، خواه این اجتماع یک جامعه مدنی یا یک اقلیت نژادی و یا فرقه مذهبی باشد؛ از این رو که نگاه بیننده خارجی یک نگاه بدون پیش داوری است و یا به عبارتی دیگر یک نگاه ناشی از نمود خارجی آن اجتماع است، لذا همیشه جزییاتی را به ما نشان می دهد که شاید در بهترین کتب تاریخدانان هم از آنها ذکری نشده باشد. کشور ایران نیز از این یادداشت ها بی بهره نمانده و کماکان نیز پژوهشگران و سیاحان بسیاری به آن رفت و آمد می کنند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.