اهل سنت

اخبار مهم

​حمله به سوریه در راستای ضدیت با اسلام است/ علما و روحانیون عامل تقویت وحدت ملی هستند
ائمه جمعه اهل سنت آذربایجان غربی عصر یکشنبه در همایش ائمه جمعه اهل سنت آذربایجان غربی حمله به سوریه را در راستای ضدیت با اسلام و علما را عامل وحدت ملی دانستند.
کنگره منطقه ای شعر اهل بیت(ع) در بندرعباس برگزار می شود
این کنگره منطقه ای با حضور شاعران و ادبیان مذاهب اسلامی استان‌ های کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان 27 اردیبهشت سال جاری در بندرعباس برگزار می شود.
آمریکا با حمله به سوریه تروریست پروری خود را به اثبات رساند / حملات نا بخردانه دولت ترامپ نشانگر استمرار دشمنی با اسلام است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن حمله آمریکا به سوریه عنوان کردند: آمریکا با حمله به سوریه تروریست پروری خود را به اثبات رساند و این حملات نا بخردانه دولت ترامپ نشانگر استمرار دشمنی با اسلام است.
۳۲۰۰ نفر شهید و جانباز و آزاده، سند بزرگی در صداقت این مردم و استقامت و همراهی آنان با نظام جمهوری اسلامی است
ماموستا قادری در دیدار وزیر محترم کشور با علماء، مسئولان و مردم شریف اورامانات، خطاب به دکتر رحمانی فضلی گفت: جناب وزیر شما خودتان کرد قوچان هستید، پس باید یادگاری از خود برای مردم کرد زبان پاوه بجای بگذارید، چرا که ضرب المثلی کردی کرمانشاهی داریم که می گوید " اگر کسی وه دیوان دیری، چه باکی دیری "
تقویت روحانیت راهکار جلوگیری از خطر نفوذ داعش در میان جوانان است
امام جمعه روانسر با تاکید بر حمایت و تقویت مدارس علوم دینی، طلاب و روحانیون اهل سنت منطقه گفت: خطر نفوذ داعش در میان نسل جوان به تهدیدی تبدیل شده و برای جلوگیری از این نفوذ باید روحانیون را بیش از این تقویت کرد.
موضع‌گیری تند خطیب مسجدالحرام در قبال جمهوری اسلامی ایران بنده را بسیار متأثر و ناراحت کرد
ماموستا قادری در دیدار با روحانیون این شهرستان، به نقش علماء در این منطقه اشاره کرد و افزود: در منطقه ثلاث باباجانی عالمان بزرگی زیسته‌اند؛ روزی ماموستا مولوی و روزی دیگر ماموستا زهاوی و ایامی شیخ عبدالکریم خانه‌شوری، ملا محمد بزرگ (گه وره)، شیخ فتاح خانه‌شور و سایر بزرگان که مایه مباهات و افتخار همه ما هستند به مردم خدمت نموده‌اند و اکنون نامشان در تاریخ ماندگار شده است.
نگاهی گذرا به خطبه های نماز جمعه اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه اهل سنت: پیرانشهر، سنندج، قشم، بندرعباس، ایرانشهر، زاهدان، بندر چارک، خاش، روانسر، بانه، رویدر، بوکان، مهاباد، مریوان و دهگلان
یوم الله 12 فروردین روز تثبیت و استقرار نظام اسلامی است
دوازدهم فروردین، سرآغاز حیات واقعی انقلاب اسلامی و نخستین گام در راه استقرار حکومت متکی بر آرای واقعی مردم و روز شناساندن پیروان و دشمنان انقلاب و جدا کردن صف آنان است.
حکام عرب به‌اندازه قاضی مسیحی آمریکایی ایالت واشینگتن غیرت نداشتند/ باید اهل سنت هوشیار باشند و اجازه ندهند که منطقه به موصل و رقه تبدیل شود
ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه پاوه؛ به بعضی از آمارهای منحصربه‌فرد در ایام نوروز امسال در شهر پاوه اشاره کرد و گفت: از روز ۲۸ اسفند تاکنون در شهر پاوه حتی یک مورد سرقت گزارش نشده و یک مورد تصادف منجر به جرح و یک موردتعدی به خانواده‌ها نبوده است و این بی‌نظیر است؛ لذا از همه شما عزیزان میخواهم این شهر را با این ویژگی ها خوب، خراب نکنیم. نماز جمعه مورخه 96/01/11 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «1-تفسیر مختصری از آیه ۲۹ سوره مبارکه انفال در خصوص تقوی 2-حدود عقیده مسلمان ۳-اجلاسیه کشورهای عربی در اردن» اختصاص داد.
​تشرف مفتی اهل تسنن عراق به زیارت بارگاه مطهر علوی
مفتی اهل تسنن عراق به همراه جمعی از علمای برجسته این کشور با حضور در نجف اشرف به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شدند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next