اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 فروردين 1397| 6 رجب 1439

 


اخبار مهم

بیست و نهمین نشست شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار شد
آخرین نشست دور سوم فعالیت شورا و بیست و نهمین نشست ادوار شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در سالن جلسات حوزه دبیر شورا برگزار گردید.
پنجمين دوره مسابقات حفظ، قرائت، ترتيل و مفاهيم قرآن كريم با معرفي نفرات برتر هر رشته در بوشهر به كار خود پايان داد
پنجمين دوره مسابقات حفظ، قرائت، ترتيل و مفاهيم قرآن كريم با معرفي نفرات برتر هر رشته روز سه شنبه مورخ 96/12/8 در بوشهر به كار خود پايان داد.
بیست و یکمین شماره فصلنامه علمی تخصصی حبل‌المتین منتشر شد
بیست و یکمین شماره فصلنامه علمی تخصصی حبل‌المتین به صاحب‌امتیازی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت منتشر شد.
نشست وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و اوقاف سوریه با حضور جمعی از علمای اهل سنت دو کشور برگزار شد
این نشست در 7 اسفند ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، جمعی از اعضای شورای برنامه ریزی و علمای اهل سنت لبنان برگزار شد.
پیشنهاد برگزاری همایش وزرای اوقاف کشورهای اسلامی در ایران/ شکست تکفیری‌ها بدون کمک ایران امکان‌پذیر نبود
وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه با اشاره به اینکه پیروزی‌های قاطع بر تروریستهای تکفیری و شکست آنها بدون کمک ایران امکان‌پذیر نبود، ابراز امیدواری کرد که همایش بین‌المللی وزیران اوقاف کشورهای اسلامی در ایران برگزار شود تا تجربیات بزرگ این کشور در زمینه وقف مشاهده وبه سایر ملت ها منتقل شود.
جمهوری اسلامی یاور همیشگی ملت های مظلوم است/ اوقاف ایران آماده انتقال تجربیات به سوریه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه جمهوری اسلامی ایران را یار و یاور همیشگی مظلومان جهان و ملت و دولت سوریه دانست و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از نهادهای پویای فرهنگی و مذهبی جمهوری اسلامی است که در ابعاد مختلف به وظایف خود عمل می‌کند وما آماده ایم تجربیات خویش را در عرصه های مختلف اوقاف به همکاران سوری انتقال دهیم.
نظام اسلامی خدمات بسیاری به اهل سنت ایران نموده است/آمیختن خون شهدای شیعه و سنی باعث عزت ملی شده است/آمار مراجعه طلاب اهل سنت به خارج از ایران بسیار کم است
روز گذشته 7 اسفندماه ،در نشست مشترک وزیر اوقاف سوریه و همراهان با رئیس، دبیر و اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، جمعی از علمای اهل سنت به تبیین وضعیت اهل سنت ایران و مساجد و مدارس علوم دینی اهل سنت پرداختند.
در سایه نظام اسلامی، مساجد و مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از رونق خوبی برخوردارند
دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی ضمن خیر مقدم به میهمانان سوری گفت: دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از قریب به ده سال پیش با سامانده یمدارس علوم دینی اهل سنت، پشیبانی و حمایت از 340 مدرسه علوم دینی و قریب به 50 هزار نفر طلبه و روحانی اهل سنت کشور را بعهده گرفته است.
نشست بررسی تأثیر اندیشه امام خمینی(ره) در بیداری امت اسلامی در شهرستان فاروج برگزار شد
نشست بررسي تأثیر اندیشه امام خمینی(ره) در بیداری امت اسلامی در شهرستان فاروج با حضور دو تن از علمای شیعه و سنی کشور لبنان برگزار گردید.
همایش تکریم از روحانیون اهل سنت شهر پاوه برگزار گردید
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: روحانیون و علما مسئول حفظ بصیرت و آگاهی مردم در مقابل انحرافات دشمنان هستند/امام جمعه پاوه:آمریکا و عربستان برای مقابله با انقلاب اسلامی در پی اختلاف بین شیعه و سنی بودند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.