اهل سنت

اخبار مهم

مراسم اعطاء حکم ائمه جمعه و جماعات شهرستان روانسر برگزار شد
مراسم اعطاء حکم ائمه جمعه شهرستان روانسر استان کرمانشاه با حضور مقامات شهرستانی و روحانیون و طلاب شهرستان در تاریخ 1396/04/19 برگزار گردید.
نشست راهکارهای فرهنگی دینی در پیشگیری از اعتیاد برگزار شد
نشست راهکارهای فرهنگی دینی در پیشگیری از اعتیاد با حضور جمعي از علماي اهل تشيع و تسنن استان در اداره كل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.
جلسه هماهنگی مدیران ، مدرسین و کارشناسان آموزشی مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه برگزار شد
جلسه هماهنگی با مدیران ، مدرسین و کارشناسان آموزشی برای آزمون ورودی طلاب اهل سنت به همت اداره آموزش و پژوهش دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی در روز یکشنبه 17 مرداد در ارومیه برگزار گردید.
کتاب الأحوال الشخصية بين الفقه الاسلامي و القانون المدني الايراني به چاپ رسید
این کتاب به توصیه ی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی در راستای تحقق اصل 12 قانون اساسی به منظور استفاده ی قضات محاکم جمهوری اسلامی ایران در صدور احکام قضایی مرتبط با دعاوی خانوادگی اتباع اهل سنت ایران تألیف شده است.
کتاب جنگ ، ترور و خشونت از منظر اسلام به چاپ رسید
کتب حاضر با عنوان انگلیسی fatwa on Terrorism and suicide Bombings نخستین اثر ایشان در حوزه آداب جنگ، تروریسم و عملیات انتحاری است که با مراجعات متعدد به خصوص به منابع اهل سنت، علاوه بر آنکه بطلان قرائت تکفیریان و خشونت طلبان از دین اسلام را می نماید. مرجع مناسبی برای پژوهشگران این حوزه می باشد.
دانشگاه مذاهب اسلامی آماده ارائه اندیشه‎های تقریبی و صحیح اسلام به دنیاست
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با هیئتی از علما و شیوخ برجسته استان دیاله عراق: پس از سقوط داعش، نوبت بعدی این است که تلاش و اقدام همگانی در جهان اسلام برای مبارزه با تفکر و اندیشه افراط گرایی صورت گیرد.
فقر و بیکاری عامل دیگری برای انحراف نسل جوان به سوی گرایشات تکفیری است
امام جمعه موقت کنگان در همايش هم انديشي سراسري نقش علماي ديني در مقابله با جريان‌هاي تکفيري اظهارداشت: جوانان ما مشکلاتی دارند که باعث انحراف شان به گروهک های تکفیری و تفکرات باطل شان دارند.
ریشه داعش و همه ی گروهک های تکفیری در وهابیت سعودی است
ماموستا مصطفی محمودی در همايش هم انديشي سراسري نقش علماي ديني در مقابله با جريان‌هاي تکفيري: غارت اموال و منابع مسلمین یکی دیگر از عوامل ایجاد گروهک های تکفیری است.
وظیفه ما روحانیون و علمای دینی است که تفکر داعش و تکفیر را از بین ببریم
ماموستا محمدامین راستی امام جمعه موقت سنندج در همايش هم انديشي سراسري نقش علماي ديني در مقابله با جريان‌هاي تکفيري گفت: نه تنها با اهل سنت بلکه با اسلام هیچ ارتباطی ندارند.
به وجود آمدن داعش و گروهک های تکفیری برای جلوگیری از رشد و نفوذ اسلام در جهان بود
مولوی شرف الدین جامی الاحمدی در همايش هم انديشي سراسري نقش علماي ديني در مقابله با جريان‌هاي تکفيري داعش را ادامه دهنده ی راه خوارج در زمان امام علی(ع) دانست.
Back   3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12   Next