اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

شعار«فرزند کمتر زندگی بهتر» با شریعت همخوانی ندارد/ سیدنا حسین(رض) برای بقای اسلام خود را فدا کرد
شیخ بوبر با بیان اینکه شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» با کتاب متون شریعت و روایات همخوانی ندارد تصریح کرد: اگر به چند نسل پیش نظر بیاندازیم آنها با داشتن فرزندهای زیاد نسبت به خانواده های امروزی که فرزند کمتری دارند زندگی بهتری داشتند و حتی آرامش بیشتری داشتند.
جهل از پیامد های شرک است/ فضای مجازی همچون شمشیر دولبه خطرناک است/فرهنگ و سبک زندگی اسلامی مورد هجوم است
شیخ خطیبی امام‌جمعه اهل‌سنت قشم در خطبه های نمازجمعه با بیان اینکه علم بدون عقل میتواند برای ما شکننده و فتنه انگیر باشد گفت: تهاجم فرهنگی به صورت حساب شده عمل می‌کند تا فرهنگ ملی و دینی ما را از بین ببرد و به قول خودشان جهان را به نفع خودشان یکدست کنند.
صداقت و درستکاری را از سنین کودکی به فرزندان‌مان بیاموزیم
خطیب جمعه رویدر گفت: صداقت، انصاف و درستکاری از جمله صفاتی است که باعث سعادتمندی انسان می‌شود و باید از سنین کودکی آنان را به فرزندان‌مان بیاموزیم.
حج موسم عظمت اسلام است/ حج را نمی‌توان جز در زمان تعیین شده بجای آورد
خطیب جمعه اهل‌سنت بندرعباس گفت: شوال و ذو القعده و دهه اول ذوالحجه ماه‌های حج هستند بنابراین کسی نمی‌تواند خارج از این ایام حج را به جای آورد. هر چند که در مکه باشد و کسی نمی‌تواند در این ایام خارج از مکه حج بجای آورد چون زمان و مکان حج معین شده است.
طوري باشيم كه اطرافيان با ديدن روي خندان ما، احساس امنيت كنند
شیخ یاسین احمدی در خطبه های نماز جمعه گفت: يقين داشته باشيم كسي كه در اين دنيا زندگي بهشتي را تجربه نكند، سخت است بتواند بهشتی بودن را براي خويش رقم بزند، كساني كه أهل سلام هستند يعني بهشت را براي اطرافيان مي بخشايند.
برکت، خیری است که خداوند متعال برای مخلوقاتش مقرر می کند
شیخ عبدالستار حرمی در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: اهل علم و تقوا، حکام عادل، عابدان شب خیز، انفاق کنندگان، جان بر کفانی که از ناموس مردم و دین دفاع می کنند از کسانی هستند که از خیر و برکات الهی بهره مند هستند.
دشمنان قصد دارند ثبات و امنیت را در کشورهای اسلامی منطقه از بین ببرند و خاورمیانه را نا امن جلوه دهند
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مسجد اهل سنت امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با قرائت چند آیه از قرآن کریم و حمد و ستایش خداوند متعال خطبه های خود را آغاز کرد و با بیان اینکه ما باید بدانیم دشمن همیشه دنبال پیش بردن نیت شوم خود در منطقه است و برای مقابله با آن باید هوشیار باشیم ، افزود : دشمنان قصد دارند ثبات و امنیت را در کشورهای اسلامی منطقه از بین ببرند و خاورمیانه را نا امن جلوه دهند.
حج یکی از واجبات دین است که در طول عمر یک بار بر شخص مستطیع واجب است
شیخ یعقوب شمسا در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: خانه خدا نخستین و اولین خانه ای است که خداوند آن را برای عبادت و بندگی و پرستش خودش بر روی زمین ساخت، قبله گاه مسلمین است که در هر نقطه جهان که باشند هنگام نماز روی خود را به سوی کعبه می کنند.
نوافل نماز شوق و نماز عشق به خداوند است
شیخ جمات مژده در خطبه های نماز جمعه در جمع نمازگزاران اظهار داشت: پل ارتباطی بندگان به خداوند نماز است. نوافل در واقع چیزی فراتر از یک وظیفه است آنچه که بر ما فرض شده وظیفه ما است که انجام بدهیم و اگر انجام ندهیم مؤاخذه در بر دارد. ولی نوافل نماز شوق و نماز عشق به خداوند است.
امروزه عده ای جاهل و فریب خورده بنام اسلام مردم بیگناه را به خاک و خون کشیده اند که بگویند آنها دنبال اجرای دولت اسلامی هستند
شیخ محمد فاروقی در خطبه های نماز جمعه گفت: امروزه عده ای جاهل و فریب خورده بنام اسلام، مردم بیگناه را به خاک و خون کشیده اند که بگویند آنها دنبال اجرای دولت اسلامی هستند، این اعمال با هیچ یک از اهداف و برنامه های اسلام سازگاری ندارد و فقط برای بد نام کردن و خشن نشان دادن اسلام و مسلمین است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next