اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 4 فروردين 1397| 8 رجب 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

نگاهي گذرا به خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه‌ی گذشته
گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت: کنگان، پاوه، پیرانشهر، روانسر، ایرانشهر، کرمانشاه، سنندج، دهگلان، سقز، سروآباد، مریوان، آق‌قلا، تاتارعلیا، گنبدکاووس، وارده‌سرا، اسالم، آستارا، ارومیه، تکاب، شاهین‌دژ، بوکان، عسلویه، گناوه، بندو، سیراف، نخل‌تقی، پیرهرات، تایباد، خواف، تربت‌جام، اسدیه، سردشت و اشنویه
استکبار جهانی با حمایت از گروههای تروریستی عامل بسیاری از جنایت و کشتارها در جهان است
ماموستا سید مصطفی خاتمی ، امام جمعه اشنویه با توصیه همگان به رعایت تقوی الهی و توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: استکبار جهانی و بخصوص گروههای تروریستی را که به عناوین مختلف در عراق و سوریه و یمن و بحرین و سایر ممالک اسلامی دستشان به خون مسلمانان و انسان های بیگناه آغشته شده است.
سکوت جوامع جهانی و حمایت نهادهای بین المللی باعث گسترش جنایت در جهان می شود
ماموستا واوی، امام جمعه موقت سردشت در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: جنایتی که صدام به آن دست زد اول بر روی مردم سردشت آزمایش کرد و چون جامعه جهانی سکوت کردند و کشورهای غربی و سازمانها و نهادهای بین المللی حمایت کردند این اقدام صدام جسور شد و بر روی ملت خود نیز اینکار را کرد.
مردم در زمان خریدهای نوروزی جنس ایرانی بخرند
مولوی سید احمد عبداللهی گفت: مسلمانان در این ایام باید به جای اسراف کردن، قسمتی از مال خود را به فقرا و مستمندان بدهند تا برایشان هم اجر عظیم باشد و هم فردی تنگدست را یاری نموده، خشنودی خداوند را حاصل نمایند.
اهل سنت ارادت و محبت زیادی به اهل بیت پیامبر دارند
مولوی عبدالواحد رمضانی گفت: بانوان می بایست سیره پاک حضرت فاطمه زهرا(س) را در زندگی خود الگو قرار دهند تا در دنیا و آخرت رستگار شوند.
صلح، وحدت و امنیت امروز کشور را مدیون مقام معظم رهبری هستیم
مولوی نورالله فرقانی گفت: مقام معظم رهبری پرچمدار و پشتیبان ملت ما هستند و به برکت ایشان هست که ما الان در آرامش و امنیت و وحدت کامل به سر میبریم.
دولتمردان در سال جدید مشکل اشتغال را حل کنند
مولوی غلام نبی توکلی گفت: در سال جدید از دولتمردان خواهانیم با برطرف کردن مشکلات و موانع اشتغال زمینه را برای رفاه حال بیشتر مردم فراهم کنند.
فصل بهار فصل تدبر در آیات و نشانه های الهی است
حجت‌الاسلام یعقوبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم با اشاره به قرار گرفت در آخرین روز های زمستانی و سال جاری ، گفت : بهار نزدیک است و عید باستانی نوروز را در پیش خواهیم داشت و روزگار و طبیعت در این ایام خندان خواهند شد .
صداقت و راستي محكم ترين پايه ايمان است
شیخ عبدالستار حرمی: صداقت و راستي محكم ترين پاية ايمان است. روابط انسان با ديگران اگر مبتني بر صداقت و راستی نباشد، قهراً رابطه اش با دیگران ثمربخش و مفيد و پايدار نخواهد بود.
خداوند، نسبت به بندگانش از مادر مهربان‌تر است
شیخ یعقوب شمسا گفت: خداوند نسبت به بندگانش ارحم الراحمین است با وجود اینکه بنده خطا می کند اگر صادقانه به سوی خدا برگردد و از پروردگار طلب آموزش نماید خداوند او را در آغوش مهر و محبت خویش می‌گیرد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.