اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 30 تير 1397| 9 ذي القعده 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

امیدواریم به فضل الهی محصولات کشاورزی امسال پر برکت باشد
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و یاد آوری تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه در فصل کار کشاورزی قرارداریم ، ضمن دعا برای خیر و برکت در محصولات کشاورزی ، گفت : امیدواریم به فضل الهی محصولات کشاورزی امسال پر برکت باشد .
علاوه بر مسئولان مردم نیز در برابر مشکل کمبود آب مسئولند
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد شیخ محله نقش بندی عنبران از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با تاکید بر اهمیت توحید در دین اسلام ، آن را بنیادی ‌ترین آموزه اعتقادی در اسلام عنوان کرد و گفت : توحید ، مهم ترین آموزه اسلامی است و همه ادیان الهی به مانند دین اسلام بر کلمه توحید پایبند هستند
انسان مومن در همه حال نسبت به خداوند متعال خوف و رجاء داشته باشد
امام جمعه اهل سنت اورجنلی کلاله گفت: انسان مخلوقی است که با ظرافت های خاصی توسط خداوند متعال آفریده شده است و نیاز است در همه حال خوف و رجاء را در قلب خویش داشته باشد.
اجتماع حج، اجتماع باشکوهی است و نیازمند برنامه ریزی های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی است
امام جمعه اهل سنت تايباد گفت: همه ی دولت های اسلامی باید در این‌برنامه ریزی سهیم باشند و از هر کشوری باید مشارکت داشته باشند.
اخلاق و معاشرت نیک جایگاه مهمی در اسلام دارد، یکی از چیزهایی كه اسلام روی آن تاکید زیاد نموده حفظ کرامت انسان ها و پرهیز از پرده دری و هتک حرمت افراد است
مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: در حديث آمده است، هر کس مسلمانی را ستاری کند و عیب آن را بر ملا نکند خداوند عیوب آن را در دنیا و آخرت می پوشاند.
حفظ جايگاه شوراي نگهبان در كشور سبب حفظ وحدت و همدلي ميان آحاد جامعه خواهد شد
مولوي عبدالواحد رمضاني گفت: چون عمل شورای نگهبان حفظ اسلام است از هیچ کوشش وتلاشی برای حفظ نظام نباید دریغ نماید كه تاكنون نيز چنين بوده است.
گسترش تهمت و غیبت باعث کاهش محبت انسانی می شود
سخنران نماز جمعه بندرترکمن گفت: گسترش تهمت و غیبت در جامعه، لطف و محبت و ارتباط عاطفی و انسانی، وحدت و یکدلی بین افراد را کاهش می‌دهد و افراد جامعه نسبت به هم بی‌اعتماد خواهند شد.
پرداخت زکات موجب پاکی مال و تزکیه روح می‌شود
امام جمعه موقت بیجار با بیان اینکه زکات شکاف‌های اقتصادی در جامعه را حذف می‌کند، گفت: پرداخت زکات موجب پاکی مال و تزکیه روحی و روانی فرد و جامعه می‌شود.
دولت با حمایت از تولیدکنندگان هزینه تولید را کاهش دهد
امام جمعه مریوان حمایت از تولیدات داخلی را بهترین راهکار برای مقابله با قاچاق کالا و ارز دانست و گفت: دولت باید زمینه لازم برای فعالیت شرکتهای تولیدی را فراهم و با پرداخت تسهیلات به آنان هزینه تولید را پایین بیاورد.
شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین نهادهای حکومتی است
امام جمعه دیواندره به نقش تاثیرگذار شورای نگهبان در کشور اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین نهادهای حکومتی است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.