اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 2 بهمن 1396| 6 جمادي الاول 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

تمام توطئه‌های دشمنان با ذکاوت و بصیرت مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری خاموش شد
امام جمعه موقت سنندج با اشاره به امنیت و آرامش کنونی کشور اظهار کرد: باید شکرگذار خداوند باشیم که در کشور اسلامی که حق و حقیقت است، زندگی می‌کنیم.
پیشرفت و توسعه دین مبین اسلام خار چشم دشمنان است
امام جمعه موقت سروآباد عنوان کرد: پیشرفت و توسعه دین مبین اسلام و مسلمانان به خار زهرآلودی تبدیل شده که در چشم دشمنان فرو می رود بنابراین دشمنان به هر طریق ممکنی قصد دارند، مانع از پیشرفت و توسعه جهان اسلام شوند.
شهرداری‌ها سوءظن را به حُسن ظن تبدیل کنند
امام جمعه دهگلان گفت: با توجه به سوء ظن در شهرداریها شهرداران باید با تلاش و خدمت سو ء ظن را به حسن ظن تبدیل نمایند.
هر مسؤولی باید نسبت به وظایفش متعهد و دلسوز جامعه باشد
امام جمعه بانه گفت: چنانچه هر کس در جایگاهی که دارد نسبت به وظايفش متعهد و دلسوز باشد جامعه رو به رشد و سعادت پیش خواهد رفت و اگر غير از اين باشد خداوند دشمنان را بر آنها مسلط خواهد كرد.
متأسفانه برخی مؤمنان آداب و رسوم بیگانگان را تقلید می‌کنند
امام جمعه مریوان ضمن انتقاد از برخی افرادی که گاها آداب و رسوم بیگانگان را تقلید می کنند خاطرنشان کرد : متاسفانه برخی از انسان های مؤمن ناخواسته آداب اسلامی را رعایت نمی کنند و یا در رعایت آن کوتاهی می کنند و این امر گناهی است که باید از آن پرهیز نمود.
ستاد وحدت پاوه به جهت بازسازی دو مسجد در مناطق زلزله زده اقدام نموده است
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به اقدام ستاد وحدت پاوه به جهت بازسازی دو مسجد در مناطق زلزله زده گفت: این کار به نام خیرین شهرستان پاوه است و به نام هیچ ارگان و شخص خاصی نیست؛ بنده توقع دارم شما عزیزان در این امر سهیم شده و ما را کمک کنید امیدوارم اقدام ما به مصداق «الدّالُ عَلَی الخَیرِ کَفاعِلِه» برای سایر مردم سبب تشویق شود.نماز جمعه مورخه 29/دی ماه/96 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-یک بحث اعتقادی، فرهنگی و اخلاقی ۲- کمک با ساخت مساجد مناطق زلزله‌زده» اختصاص داد.
زندگي پيامبر اكرم(ص) و ياران ايشان سرشار از درس هاييست كه هر مسلماني كه مي خواهد سعادت دنيا و آخرت را نصيب خود نمايد بايد آنها را سرلوحه امور خود قرار دهد
مولوي غلام نبي توكلي گفت: پيامبر اكرم(ص) در طول دوران رسالت خود سختيهاي بسياري را پشت سر گذاشتند اما حاضر نشدند لحظه اي دست از ابلاغ دين بردارند.
وحدت یک اصل ملی و نقشه راه برای مسلمانان است
ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: امروز وحدت یک اصل ملی و نقشه راه است که باید همه مسلمانان جهان بر مبنای آن حرکت کنند.
اسلام به عنوان دین عدالت و صداقت، به تقویت اقتصاد سالم و بدون ربا تاکید دارد
ماموستا محمد واوی ،امام جمعه موقت سردشت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: اسلام دین عدالت و صداقت است و به اقتصاد سالم و تقویت زیرساخت های رفاهی مردم ، توجه داشته و مخالف رکود اقتصادی است اما با اکتساب ثروت از راه های نامناسب و مخصوصا رباخواری مخالف است.
ایمان و تقوی در برقراری امنیت و آسایش کشور بسیار موثر است
ماموستا مصطفی خاتمی ،امام جمعه اشنویه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اظهار داشت: محور زندگی خوب و مرفه در دو چیز یعنی امنیت ، عمران و آبادانی خلاصه می‌شود که امنیت هم در سایه تقوا امکان پذیر است و باید با تقوا قدردان امنیت موجود باشیم.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.