اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

مومنان باید بدانند که حامی و پشتیبانی جز خداوند رحمان برایشان وجود ندارد
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیه دهم سوره مبارکه آل عمران گفت : مخالفان حقایق بدانند که برای کافران و منکران حقیقت راه فراری از عذاب خداوند وجود ندارد و ثروت ها و و اموال و فرزندان آنان نمی توانند آنان را در امان نگه دارند .
خانواده ها فرزندان و جوانان خود را به قرآن و مسجد دعوت کنند
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغازکرد و با اشاره به آیات و روایات پیرامون تقوای الهی ، مردم و نمازگزاران را به پرهیزگاری و تقوای الهی دعوت کرد .
امام جمعه اهل سنت لمر اسالم دخالت عربستان سعودی در امور سایر کشورها از جمله لبنان را محکوم کرد
حجت‌الاسلام طالبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد بلال حبشی روستای لمر سفلی از توابع بخش اسالم در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران که با حضور امام جمعه بخش اسالم حجت الاسلام جدایی برگزار شد ، با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات و احکام شرعی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : مسلمانان اعم از سنی و شیعه مانند دو تیری هستند که به طرف چشمان بدخواه دشمن روانه می شوند که اگر با هم حرکت کنند همزمان هر دو چشم دشمن را کور خواهند کرد و دشمن را نابود کرده و بر آن پیروز خواهند شد .
جاهلیت مدرن امروز ادامه جاهلیت قبل از اسلام است
مولوي غلام نبي توكلي گفت: امروز برخی ها به نام اسلام کارهایی می کنند که جاهلیت قبل از اسلام هم یا آن‌را انجام نمی دادند یا شرمشان می‌آمد.
مظلومیت امام حسین (ع) و یاران باوفایش را از خاطرمان نبریم
امام جمعه اهل سنت شهر تاتار علیا ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت: مظلومیت امام حسین (ع) و یاران باوفایش ار از خاطرمان نبریم.
علما باید با دلایل روشن به تبلیغ دین بپردازند و در مقابل دشمنان اسلام هوشیار باشند و صبر پیشه کنند
حجت الاسلام رنجبر در خطبه های نماز جمعه مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با توصیف صفات انسان مومن از نگاه قرآن کریم گفت : انسان مومن خیر دنیا و آخرت را از پروردگارش می خواهد .
سخن چین تخم فتنه را در جامعه می‌کارد
امام جمعه سروآباد با بیان اینکه سخن چین تخم فتنه را در جامعه می‌کارد، تصریح کرد: خداوند در قرآن فتنه گری را از کشتن زشت تر می‌داند.
قیام امام حسین(ع) قیامی زنده و سرشار از درس است
امام ‌جمعه دیواندره قیام اباعبدالله الحسین(ع) را قیامی زنده و سرشار از درس معرفی کرد که ثمرات ارزشمند آن تا عصر حاضر نیز قابل مشاهده است.
کسی که توانایی انفاق دارد و آن را انجام نمی دهد ایمان او در لبه پرتگاه است
امام جمعه قروه گفت: اگر کسی توانایی انفاق را داشته باشد و این مهم را انجام ندهد ایمان آن فرد در لبه پرتگاه است.
فرهنگ قناعت باید در جامعه نهادینه شود
امام جمعه کامیاران به فرموده پیامبر اکرم مبنی بر دوری از اسراف و تبذیر در اسلام اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم رعایت اعتدال و صرفه‌جویی را موجب ثروت و اسراف و زیاده‌روی را موجب نابودی آن جامعه می‌داند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next