اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 30 خرداد 1397| 7 شوال 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

تکبر انسان را از نعمت های خدا محروم می کند
حجت الاسلام هیبت الله اسکندری امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت علی (ع) روستای قره سو از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و ضمن تبریک عید سعید فطر و دعا برای قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان ، گفت : ماه رمضان ماه بندگی و نزول قرآن است و امیدواریم اعمال ما در این ماه پذیرفته شود
قرآن گنجینه هدایت بشر است
حجت الاسلام اسرافیل رحیمی در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع نبی اکرم (ص) روستای خاله سرای بخش اسالم ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان ، قرآن را گنجینه هدایت بشر خواند و گفت : قرآن کریم معجزه الهی است که اگر انسان با آن انس بگیرد ، به درگاه خداوند متعال نزیک تر خواهد شد و به سعادت ابدی دست می یابد .
ایمان و عمل صالح از اعمالی هستند که آدمی را به بهشت هدایت می سازد
امام جمعه اهل سنت روستای پیرواش شهرستان آق قلا گفت: ایمان و عمل صالح از جمله اعمالی هستند که انسان مومن و پرهیزکار را به بهشت هدایت می کند.
سلاح انسان مومن ایمان وی است
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن با بیان اینکه، سلاح انسان مومن ایمان وی است، گفت: سلاح انسان مومن ایمان و نورانی کننده آن اعمال انسان است که با خواندن نماز و پرهیز از اعمالی که خداوند متعال آن را منع کرده است باعث می گردد ستون های آن بیش از پیش مستحکم تر گردد.
فضاي مجازي مهمترين آسيب جوامع انساني در عصر حاضر است
مولوي حبیب‌الرحمن مطهری گفت: بسياري از توهين ها و بي تقوايي ها در عرصه فضاي مجازي به اقوام و گروهها و طوايف مي شود. بايد تدبيري انديشيده شود كه اين آسيب ها كمتر شود.
انقلاب اسلامي ايران از جمله نعماتي است كه خداوند به مردم ايران عطا فرموده است و بايد قدر اين نعمت را بدانيم
مولوي نورالله فرقاني گفت: در طول چهل سال كه از عمر انقلاب مي گذرد پيشرفت هاي بسياري در حوزه هاي مختلف صورت پذيرفته است كه قبل از آن وجود نداشت به ويژه در حوزه علوم و معارف اسلامي كه قابل وصف نيست.
امر به معروف و نهي از منكر از جمله اموري است كه در اسلام بسيار به آن پرداخته شده است
مولوی عبدالواحد رمضانی گفت: اگر كسي نتواند امر به معروف و نهي از منكر كند مي بايست در دل از آن تبري بجويد.
تزکیه نفس موجب سعادتمندی و عاقبت بخیری انسان خواهد شد
حجت الاسلام عزت شیخ در خطبه های نماز جمعه در مسجد ابوبکر صدیق روستای چکچه پشت شهرستان رضوانشهر ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان ، گفت : تزکیه نفس موجب سعادتمندی و عاقبت بخیری انسان خواهد شد .
رحمت و مغفرت خدا همه جهان هستی را احاطه می کند
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و ضمن تبریک عید سعید فطر برای همه مومنان و نمازگزاران آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان را داشت .
اورامانات بیش از ۱۵۰۰ شهید تقدیم نظام کرده است
نماز جمعه مورخه 97/03/25 به امامت حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان در روز عید فطر در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «چهار مطلب مختصر از خطبه‌های رسول خدا (ص) و سخنان مردان بزرگ تاریخ» اختصاص داد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.