اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

وحدت امت اسلامی کلید پیروزی اسلام بر دشمنان است
حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات آغاز کرد و با اشاره به ارتحال رسول اکرم (ص) ، گفت : فقدان رسولان ، پشت اهالی ایمان را می شکند و امت عاشق را داغدار می نماید .
ملت غیور کرمانشاه در جنگ تحمیلی دین خود را به کشورمان ادا کردند و امروز وظیفه ماست که پاسخ پاسداری و ایثار آنان را بدهیم
حجت الاسلام یونس فاروقی در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ بلال فاروقی بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات قرآن و حدیثی از رسول اکرم(ص) در خصوص کمک به دیگران آغاز کرد و گفت : بهترین عمل نزد خداوند شادمان کردن هم نوعان می باشد و کسی که خیری به دیگران می رساند در پیشگاه خداوند از محبوبیت برخوردار می شود .
احساس همدردی و خدمتگزاری نشانه وحدت مردم ایران است
شیخ محمد فاروقی گفت: در زمین لرزه کرمانشاه مردم بزرگوار ایران اسلامی واقعا از هیچ تلاشی کوتاهی نکردند و نشان دادند که از هر قوم و نژادی که باشند و دارای هر کیش و مذهبی که باشند به یاری هموطنان خود می شتابند و این از نشانه ها و ثمرات وحدت مردم ایران است.
زمین لرزه و زلزله از امتحانات الهی است
شیخ یوسف ابراهیمی گفت: زلزله امتحاني برای ما است که آیا نسبت به هم نوعان خود احساس اخوت دینی و برادی داریم یانه، در سختیها است که اخوت و برادری ها شناخته می‌شود.
در دین اسلام بیان شده که انسان با ازدواج به آرامش می رسد
شیخ عبدالستار حرمی گفت: ازدواج به دلیل آنکه به نیازهای عاطفی و جنسی انسان پاسخ می دهد، او را از انجام بسیاری از گناهان باز می دارد که در صورت فراهم بودن دیگر مقدمات، ارتباط بهتری میان او و پروردگارش برقرار می شود و در نهایت همین یاد خدا و ارتباط با اوست که به آرامش می انجامد زیرا تنها با یاد خداست که دلها آرامش می پذیرد.
امام جمعه اهل سنت عباس آباد آستارا با مردم زلزله زده استان کرمانشاه ابراز همدردی کرد و از همه کسانی که به یاری آنان شتافتند تقدیر و تشکر نمود
حجت الاسلام رنجبر در خطبه های نماز جمعه مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و به ترجمه و تفسیر سوره زلزله پرداخت و گفت : سوره زلزله از نشانه های روز قیامت است و در آن روز هر کسی کار خیری انجام دهد ، هرچند کوچک و ناچیز باشد اجرش را خواهد دید و نیز هر گناه کاری ، گناهی را مرتکب شود هرچند کوچک باشد جزای آن را می بیند .
دخالت آشکار عربستان در امور لبنان نشانه افول و ناتوانی مقامات سعودی در پیشبرد اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا می باشد
حجت الاسلام عبداله راستگو در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه و کشمکش بین عربستان و لبنان گفت : ماجراجویی های اخیر عربستان و دخالت آشکار در امور داخلی لبنان برای این کشور و سایر کشورهای منطقه دردسر ساز خواهد شد .
هر کس متواضع باشد خداوند مقام و منزلت او را بالا می برد
شیخ یعقوب شمسا گفت: خود را برتر و بهتر از دیگران ندانیم هر کس متواضع باشد خداوند مقام و منزلت او را بالا می برد.
با نقل شنیده های بی اساس آبروی دیگران را نباید از بین ببریم
شیخ ابراهیم محمدی گفت: چه بسا سرچشمه ی برخی از عذابهای دنیوی که نصیب ما می شود بخاطر ریختن ‌آبروی دیگران براساس حدس و گمان باشد.
ما باید از مصیبت دیگران عبرت بگیریم
شیخ اسماعیل بازدار گفت: زلزله می آید که انسانها را از غفلتشان بیدار کند عقل و قلب آنها را از قید هوا و هوس ها آزاد نماید و از فرو رفتن و غرق شدن در منجلاب گناه و تجملات شیطانی و خوشگذرانی های دنیوی باز دارد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next