اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 1 اسفند 1396| 5 جمادي الثاني 1439


نماز جمعه هاي اهل سنت

هجمه ای که بدنبال حمله ترکیه به عفرین علیه قرآن کریم و سوره مبارکه فتح محکوم است
خطیب جمعه پاوه در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به هجمه ای که بدنبال حمله ترکیه به عفرین علیه قرآن کریم و سوره مبارکه فتح شده است، گفتند: ما مسلمان هستیم و سربلندی ما تا زمانیست که قرآن در میان ما و اهل جمعه و جماعت هستیم و عزت ما نیز تا زمانیست که محب رسول خدا هستیم؛ اگر قرآن و محبت رسول خدا (ص) را از ما بگیرند، دیگر چیزی نداریم. / آقای اردوغان اگر با کردها، جنگ کُرد و ترک و یا ملی‌گرایی به راه انداخته است؛ صلاح نبود از نام اسلام و قرآن و پیامبر اسلام سوءاستفاده کند؛ تا این‌گونه قرآن مورد هتاکی افراد سخیف قرار گیرد. نماز جمعه مورخه 96/11/27 به امامت حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوع «محمدی باید محمدی باشد» اختصاص داد.
هیچ امری در کشور بالاتر از خدمت رسانی به مردم نیست
حجت الاسلام غیاث الدین بدری در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع فیض بخش روستای اردجان بخش پره سر شهرستان رضوانشهر گفت : رعایت اخلاق از مهم ترین الزامات دینی و اعتقادی در روابط اجتماعی در یک جامعه اسلامی است و همه ما ملزم به احترام به یکدیگر هستیم و باید حق و حقوق یکدیگر را رعایت کنیم .
حضور پرشور امت مسلمان ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن ماه امسال نشان از حمايت قاطع آنها از نظام و رهبري بود
مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: مردم در صحنه هاي مختلف حمايت خود را از نظام اعلام كرده اند و حالا نوبت مسوولين است كه در خدمت رساني به اين مردم فهيم و با بصيرت از هيچ كوششي دريغ نورزند.
از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عزت و استقلال کشور است
حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و ضمن تشکر از حضور پر شور و حماسه آفرین ملت ایران و به خصوص مردم شهرستان آستارا در راهپیمایی روز 22 بهمن در سال جاری ، گفت : ملت ایران بار دیگر با حضور خود دست رد بر سینه دشمنان اسلام زدند و نشان دادند که پای انقلاب و رهبری و آرمان ها و ارزش های اعتقادی و دینی خود هستند و به بیگانگان اجازه دخالت در امور داخلی کشور را نخواهند داد .
اتفاقاتي كه امروز در جهان اسلام رخ مي دهد روح پيامبر(ص) را آزرده مي نمايد
مولوي غلام نبي توكلي گفت: مشكلات امروز جهان اسلام به اين خاطر است كه مسلمانان از اخلاق نبوي فاصله گرفته اند و در دام شيطان گرفتار شده اند.
نسبت به پدر و مادر نیكی و احترام و خضوع داشته باشید
شیخ محمد فاروقی اظهار کرد: بعد از پرستش خدا احسان به پدر و مادر و خدمت کردن به آنها در سن پیری است. انسان از فرمانشان سر پیچی نکند و با ادب و احترام در حضورشان بوده و به خوبی با آنها رفتار کند
تقوا از ما خوبی، دوستی ،محبت، اتحاد و بندگی می خواهد
شیخ یاسین احمدی گفت: تقوا يك نوع سفارش است و وصيت است و اين سفارش يك شخص عادی نيست سفارش حكيمی از حكماء يا پيامبری از پيامبران نيست بلكه سفارش باری تعالی است آن كسی كه خالق زمين و آسمان و إنسان است.
عاقبت هر کسی به دست خودش و با اعمال خویش رقم می خورد
شیخ محمد کوزه گر گفت: خداوند عقل را به همه ما انسان ها داده تا بوسیله آن راه خود و سرنوشت خود را تعیین کنیم و به همین سبب است که خداوند متعال ثواب و عقاب، بهشت و دوزخ را تعیین فرموده تا هرکس را به پاداش عمل خود برساند.
آیات قرآن تلنگری است برای روشنی دل ظالمان که به سرزمینهای دیگر تجاوز می کنند
ماموستا اسامه مرادی گفت: آیات کتاب قرآن کریم تلنگری است برای عبرت وروشنی، دل سنگ ظالمان بی رحم که به هر بهانه واهی به ملتهای ضعیف تجاوز می کنند و باعث بدبختی و بیچارگی آن ملتها می شوند.
اطاعت از فرامین الهی باید مورد توجه مسلمانان باشد
ماموستا خالد محمد زاده، امام جمعه موقت اهل سنت نقده در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: اطاعت و به جا آوردن شکر نعمات الهی باید مورد توجه مسلمانان باشد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.