اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 3 خرداد 1397| 10 رمضان 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

خروج آمریکا از برجام از اعتبار بین المللی آمریکا کاست/ بر جهانیان آشکار شد که ترامپ دیوانه است و حرفش هیچ اعتباری ندارد
آنه محمد آخوند پروانه گفت: ما همه تابع رهبر هستیم و این عمل زشت و رکیک ترامپ را به شدت محکوم کرده وانزجار خودمان را از ترامپ و آمریکا اعلام می نماییم.
تبعیت از حکم حاکم در استهلال فصل الخطاب و موجب یکپارچگی و همبستگی است
شیخ اسماعیل بازدار گفت: سرافرازی کشورها و امت های اسلامی با اتحاد و همبستگی و دوری از عداوت و دشمنی و تفرقه و تمسک به قرآن و سنت رسول الله (ص) خواهد بود.
ما باید احادیث و آیات قرآن کریم را در زندگی خود درک کنیم
حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با بیان آیات و روایات در توصیف روز قیامت ، گفت : در روز قیامت و سرای آخرت هیچ کسی صحبت لغو و بیهوده نمی کند و بنده مسلمانی که در دنیا به خاطر دینداری و طرفداری از حق متحمل سختی می شود ، خداوند در قیامت آن سختی ها را جبران خواهد کرد .
وظیفه علما و روحانیون تفسیر درست مفاهیم دینی و بیان روشن آن برای مردم است
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد شیخ محله نقش بندی در روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیه اول سوره مبارکه اسرا ، گفت : خداوند در این آیه می فرماید ؛ پاک و منزه است خدایی که در شبی بنده خود را از مسجد حرام به مسجد اقصایی که پیرامونش را مبارک و پر نعمت ساختیم سیر داد ، تا آیات و اسرار غیب خود را به او بنماییم که خدا به حقیقت شنوا و بیناست .
نیمه شعبان از فضیلت و اهمیت زیادی برخوردار است
حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه در ماه شعبان قرار داریم و نیمه شعبان را پشت سر گذاشته ایم ، گفت : در نیمه شعبان خداوند متعال فضل خود را بر بندگان سرازیر می کند و آنان را به بخشش و کرم خود می آمرزد ، بنابر این انسان می بایست از این ایام و فرصت ها استفاده نماید و برای تقرب جستن به پروردگار متعال بکوشد و از آن بهره مند شود .
۴۰ سال است انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده و ما خبری خوش از آمریکا و غرب نشنیده ایم
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه؛ با اشاره به تهدیدات آمریکا و بی توجهی مسئولان به مشکلات داخل کشور گفت: از یک طرف ترامپ ما را تهدید می کند و از طرف دیگر هم عربستان سعودی دارد اسلحه خریداری می‌کند؛ و متأسفانه در داخل هم 20 روز است سه استان غربی کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی خواستار سروسامان دادن به وضع مرزها هستند اما هیچ‌کدام از مسئولان گوششان بدهکار نیست. نماز جمعه مورخه 97/02/14 به امامت حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-یک ساعت در خدمت رسول‌الله (ص) ۲-۵ جمله از ۵ مرد بزرگ تاریخ ۳-یک یادآوری روز» اختصاص داد.
معلمي شغل انبياست و معلمان جانشينان شايسته پيامبران الهي هستند.
آخوند آنه محمد پروانه گفت: تكريم معلم و استاد به خاطر اينكه از دانش خود و از وجود خود براي پرورش جوانان و نوجوانان مايه مي گذارند بر همگان واجب است.
ماه مبارك رمضان ماه پالايش جسم و جان از بدي ها و ناپاكي ها است.
مولوي خليل الله مرتضايي گفت: آماده ساختن روح و جان، توبه صادقانه و خالصانه و تصميم بر اداي فرائض و نوافل از جمله مقدمات ورود به ماه مبارك رمضان است.
جوان سالم و با نشاط عامل به سعادت رساندن جامعه و دوري آن از انحطاط است
مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: اگر افراد جامعه به سوي كسب علم و معرفت حركت نمايند ناملايمات و سختيها نمي تواند آن جامعه را از پاي در آورد.
تولید با کیفیت توسط تولید کننده داخلی ضامن حمایت از کالای ایرانی است
ماموستا سهرابی، امام جمعه مهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: تولید با کیفیت توسط تولید کننده داخلی ضامن حمایت از کالای ایرانی است و در غیر این‌صورت مردم تنها جنس مرغوب را انتخاب خواهند کرد.
Back   5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13  -  14   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.