اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 فروردين 1397| 6 رجب 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

مسئولان پتروشیمی با آلوده کردن هوا سلامتی مردم را به خطر نیاندازند
شیخ ابراهیم محمدی گفت: هوا ملک عمومی همه بشر است و آلوده کردن آن به هر شیوه ای که باعث آزار و اذیت انسان ها و ضرر رساندن به بهداشت عمومی باشد از جمله فساد در زمین تلقی میشود. مسؤلان شركتهای گاز و پتروشیمی با دود و آلودگی به سلامتی مردم آسیب می رساند.
حزب شیطان همیشه در صدد گمراه کردن و ضربه زدن به مسلمانان است
ماموستا خالد رسول زاده، امام جمعه موقت بوکان با توصیه به تقوای الهی اظهار کرد: انسان مسلمان محاسبه‌گراعمال خویش است، زیرا کسی که اعمال حسنه و بد خود را محاسبه کند به خطاهای خود پی خواهد برد و سعی می کند آنها را جبران و به اعمال حسنه تبدیل کند تا از خطا و لغزش‌ها بیشتر در امان بماند.
مسئولان در سال جدید با پیروی از منویات رهبری در یک جبهه واحد برای حل مشکلات تلاش کنند
ماموستا حاصل بالقچی، امام جمعه اهل سنت شاهین دژ در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: مسئولان و مردم در سال جدید باید دست در دست هم در یک جبهه واحد برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.
صله ارحام یکی از مهم ترین و استراتژیک ترین تفکر دینی است
ماموستا جلال مرادی، امام جمعه اهل سنت تکاب در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: گشایش در روزی و زدودن فقر، راهی برای رسیدن به حاجت های دنیوی، برخورداری از حمایت الهی، ایجاد روح بخشش و سخاوتمندی و برخورداری از حمایت خویشان از آثار و برکات صله رحم است.
پیروی از ولایت ‌فقیه یک امر واجب و باعث اتحاد مسلمانان می شود
ماموستا مصطفی محمودی، امام جمعه پیرانشهر با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با تاکید بر اینکه پیروی از ولایت‌فقیه یک امر واجب است اظهار کرد: علاوه بر آن، باید وحدت مسئولان نیز حفظ شده و آنان نباید با یکدیگر اختلاف داشته و تفرقه ایجاد کنند.
اعتقاد به مبانی و اصول دین اسلام، باعث تقویت وحدت بین جوامع اسلامی می شود
ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با تبریک پیشاپیش عید نوروز اظهار داشت: دشمن به ‌دنبال این است که بین صفوف مسلمین شکاف و رخنه ایجاد کند و این سیستم یکپارچه را از هم‌ گسسته کند که امیدواریم در سال جدید وحدت بین شیعه و سنی مستحکم و تقویت شود.
۶۲۹ نفر از مردم پاوه عضو ستاد مساعدت به مسجد جامع هستند
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه پاوه به قضیۀ امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده نیز اشاره کرد و گفت: بعضی از مسئولین بانک‌ها با مردم صادق نیستند؛ وقتی‌که مجلس شورای اسلامی و مسئولین در تهران امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده را تصویب کرده و دولت محترم هم آن را تأیید نموده است، پس چرا مسئولین استان و بانک‌ها با مردم همکاری نمی‌کنند. چرا هرروز شاهد ارسال پیامک و تهدید به جریمه مردم هستیم؟ این دوگانگی شخصیت مسئولان را زیر سئوال برده است و ضرورت دارد مسئولان سریعتر در این خصوص چاره جویی کنند. نماز جمعه مورخه 96/12/25 به امامت حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-سه روز در خدمت رسول‌الله (ص) ۲-تقدیر از خیرین همیار مسجد جامع 3-سال جدید و چند نکته در این خصوص» اختصاص داد.
وفای به عهد ما را از غرق شدن در چاه دو رنگی نجات می دهد
حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد شهرستان آستارا با بیان اینکه همه ما که دین اسلام را بهترین راه هدایت بشر می دانیم و آن را با جان و دل پذیرفته ایم و با خداوند متعال عهد بسته ایم ، گفت : وفای به عهد یک امیتاز ویژه ای برای انسان است و ما را از غرق شدن در چاه دو رنگی نجات می دهد و کسی به عهد خود وفادار است خیر و نیکی این عملش به خود او باز می گردد که موجب سعادت او خواهد شد .
کمک به همنوعان از دستورات الهی است
حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات آغاز کرد و با اشاره به روز های پایانی سال جاری و فرا رسیدن فصل بهار گفت : در فصل بهار همچنان که طبیعت زنده می شود ما نیز باید قلب هایمان را دگرگون کنیم .
رفتار و گفتار عاملان فتنه سال 88 مصداق دو رویی است
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با بیان اینکه بر همه مسلمانان واجب است که به دستورات خداوند متعال ‌‌‌‌و رسولش‌ ، پیامبر اکرم (ص) پیروی‌ کنیم ، افزود : طبق آیات قرآن کریم اگر به امر خدا و رسولش اطاعت نماییم ‌از ‌نجات ‌یافتگان‌ خواهیم بود .
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.