اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

مردم به هشدارهای پلیس در زمینه رعایت قوانین و مقررات رانندگی عمل کنند
امام جمعه سنندج با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی‌های لازم در زمینه رعایت قوانین و مقررات رانندگی، گفت: مردم به هشدارهای پلیس در زمینه رعایت قوانین و مقررات رانندگی عمل تا شاهد به حداقل رسیدن مرگ و میرهای ناشی از تصادفات باشیم.
تاثیرگذاری مثبت ایران در منطقه دلیل تهدیدات و تحریم‌های آمریکا است
امام جمعه کامیاران گفت: تاثیرگزاری و ایفای نقش مثبت ایران در منطقه دلیل خشم آمریکا و تحریم‌ها و تهدیدات ظالمانه سران این کشور است.
اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با فروشندگان مواد محترقه قابل تقدیر است
امام جمعه اهل سنت قروه از زحمات نیروی انتظامی در زمینه کنترل و برخورد با افرادی که در سطح شهر مشغول به خرید و فروش مواد منفجره هستند تقدیر کرد و افزود: این انتظار از خانواده‌ها می‌رود که از خرید هرگونه مواد محترقه و منفجره برای فرزندان خود خودداری کنند.
امام جمعه دهگلان حملات تروریستی علیه مسلمانان در نیوزلند را محکوم کرد
امام جمعه دهگلان به حملات تروریستی علیه مسلمانان در کشور نیوزلند اشاره کرد و ضمن محکوم کردن ارتکاب چنین اعمال رذیلانه‌ای گفت: ما در پناه امنیت و اقتدار موجود در کشور به راحتی قادر به انجام فرایض دینی هستیم و از این بابت همواره باید قدردان این امنیت باشیم.
توفیق طاعت نشانه رضایت حق تعالی است
شیخ احمدرضا کنعانی گفت: توفیق طاعت را نشانه رضایت خداوند از بنده‌اش اظهار کرد و تصریح کرد: اگر دیدی که خداوند عبادت را و ترک محرمات را برایت تسهیل بخشیده است بدانکه خداوند از تو راضی است.
با ذکر خداوند متعال خود ما را بیمه کنیم
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیات سوره فلق گفت : خداوند متعال در این آیات نسبت به شر برخی از مخلوقات به پیامبر اکرم (ص) متذکر می شود
ماه رجب سرشار از برکت و فضیلت است
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : در ماه پر فضیلت رجب قرار داریم ، ماهی که پر از برکت و فضیلت است و کسی که از فضایل این ماه بهره مند شود مورد لطف و رحمت الهی قرار خواهد گرفت
هدف نهایی انسان برای زندگی در دنیا ، سعادت در آخرت است
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با اشاره به آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : همه پیامبران الهی به خصوص آخرین سفیر الهی رسول اکرم (ص) دنیا را وسیله ای برای سعادت ابدی در آخرت دانسته اند و هدفشان این بوده که انسان را از غفلت بیدار و نسبت به آخرت آگاه سازند .
ماه های رجب، شعبان و رمضان از ماه های پرخیر و برکت و تاریخ ساز اسلام است
امام جمع اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به آغاز ماه پر فیض و برکت رجب افزود: ماه های رجب، شعبان و رمضان از ماه های پرخیر و برکت و تاریخ ساز اسلام است و مسلمانان باید از این رویدادهای مهم در جهت مصون نگهداشتن اسلام از آن بهره ببرند.
حمایت و استقبال از مسئولین کشور در راستای اخوت و همبستگی مورد تأکید است
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی گفت: حضور رئیس‌جمهور در استان بوشهر فرصت مغتنمی برای مطالبه گری است و استقبال از ایشان در راستای وحدت و برادری و همبستگی و مهمان‌نوازی مردم خونگرم جنوب مورد توجه و ضروری است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.