اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

بدون توحید صفوف امت از بین می رود و پیکره وجودی آنان متلاشی می شود
شیخ اسماعیل بازدار در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: گردهمایی حج، نمایش عظیمی از صفوف محکم موحدین و امت واحده اسلامی است. کوچک وبزرگ، پیر وجوان، زن و مرد، از هر رنگ و نژادی در کنار هم برای اعلام دوباره ی توحید و ایجاد همبستگی اسلامی و بیان مشکلات جوامع خود و ارائه راه کارهای مناسب با یک لباس واحد گرد هم آمده اند تا ظاهر و باطنشان یکی باشد و خود را حلقه ای در میان زنجیر امت ببینند و صحرای محشر و قیامت را یادآور شوند.
فرق بین مسلمان ومشرک و کافر، نمازاست
شیخ حمزه کردی در خطبه های نماز جمعه گفت: فرق بین مسلمان و مشرک و کافر، نمازاست. پس هرکسی که نماز را ترک کند و انکار کند نمی تواند ادعای مسلمانی داشته باشد
هدف از حج مساوات و نفی تبعیض ها و تند روی ها است
شیخ حسن احمد زاده در خطبه های نماز جمعه گفت: انسان تقوای الهی را پیشه کند در دنیا و آخرت سعادتمند می‌شود و روزی او فزونی پیدا کرده و مشکلاتش از جایی که گمان نمی برد حل می شود.
دعا و نیایش را در روز عرفه از دست ندهید/ عید قربان عید تقویت بندگی است
خطیب جمعه بندرعباس گفت: قربانی کردن سنت ابراهیمی است که در قرآن کریم به آن اشاره شده است و روز عرفه نیز برای مسلمانان مهم است و دعا و نیانش و عبادت در این روز از اهمیت زیادی برخوردار است.
حَجّ مهم‌ترین فروع دین اسلام است
ماموستا ملاعبدالله غفوری گفت: حجّ (ملاقات خانه خدا) یکی از مهم‌ترین فروع دین اسلام است؛ که مسلمانان در دهه اول آخرین ماه قمری (ذی‌الحجه) به مسجد الحرام در شهر مکه در عربستان سعودی رفته و مناسک خاص آن را به جا می‌آورند. هر مسلمان در صورت دارا بودن شرایطی خاص، مکلف است حداقل یک بار در طول عمر خود آن را انجام دهد.
مسلمانان بايد همواره شكرگذار نعمات خداوند باشند/ افراد ثروتمند از عبادت و ياد خداوند غافل نشوند
امام جمعه اهل سنت مسجد حنفاء شهرستان خاش گفت: مسلمانان بايد همواره شكرگذار نعمات خداوند باشند و زمانی که در مال انسان ضرری پیش آمد باز هم از خدا راضی باشد و به اين حكمت اعتراض نکند.
کودتای 28 مرداد نمونه بارز غیرقابل اعتماد بودن آمریکاست/ آزادگان سرمایه بزرگی برای ایران اسلامی هستند
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: کودتای 28 مرداد نمونه بارز غیرقابل اعتماد بودن آمریکاست و دولت بايد در برابر سیاست تجاوزگریانه آمریکا ایستادگی کند.
اتحاد، مقدمه رهایی مسلمانان از بند اسارت و بندگی است/ سرزمین وحی بهترین موقعیت برای تطهیر از ناپاکی هاست
شیخ عالی زاده امام‌جمعه اهل سنت شهرک توحید بندرعباس در خطبه های نمازجمعه بر لزوم اتحاد و همبستگی ملت های مسلمان از سراسر گیتی در کنگره جهانی تاکید نمود و این اتحاد را مقدمه ای برای رهایی آنان از بند اسارت و بردگی دانست.
نمایندگان بدور از هر گونه گرایش سیاسی به وزرای خدمتگذار رای اعتماد دهند
امام جمعه اهل سنت مسجد امام رضا(ع) ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مردم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار دارند تا بدور از هر گونه گرایش سیاسی به وزرای خدمتگذار رای اعتماد دهند.
طلاق و اعتیاد مهمترین آسیب های اجتماعی است که جامعه را تهدید می کند
امام جمعه اهل سنت کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: طلاق و اعتیاد مهمترین آسیب های اجتماعی است که جامعه را تهدید می کند و انتظار می رود مسئولان گام های موثر تری در این زمینه بردارند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next