اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 فروردين 1397| 6 رجب 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

تحریم خللی در عزم ملت ایران برای حفظ استقلال ایجاد نمی کند
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با محکوم کردن موضع‌ گیری‌های اخیر کشورهای غربی علیه ملت و دولت ایران و ایجاد محدودیت ها و تحریم‌های ظالمانه گفت: چنین اقدام هایی در عزم ملت ایران برای حفظ استقلال و وحدت خود اثری ندارد.
نگاهي گذرا به خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه‌ی گذشته
گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت: پاوه، سنندج، بوشهر، ایرانشهر، تازه‌یاب، ارومیه، تکاب، بوکان، پیرانشهر، گالیکش، گنبدکاووس، تاتارعلیا، کرده‌سرا، بیرجند، تایباد، تربت‌جام، اسدیه، مریوان، بانه، سقز، سروآباد، لمر، کنگان، بندو، سیراف، اشنویه، نخل‌غانم، سردشت، چاه‌مبارک، مهاباد، نقده، جزیره‌خارک، دهگلان، کامیاران، قروه، دیواندره، بیجار، روانسر، اسالم، تالش، بالاده‌اسالم، خلیل‌آباد، حصارچه، باخرز، مشهدریزه و پیرهرات
نماز فضیلت بزرگی است که انسان را به کمال بندگی در درگاه خداوند می رساند
حجت‌الاسلام یعقوبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم در ابتدای سخنان خود به تاثیرات مثبت نماز در زندگی اشاره کرد و گفت : نماز فضیلت بزرگی است که انسان را به کمال بندگی در درگاه خداوند می رساند .
مهم ترين آثار منفی دروغگویی در جامعه اسلامی و سایر جوامع ، سلب اعتماد عمومي است
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنان خود را آغاز کرد و به موضوع دروغ و دروغ گویی پرداخت و گفت : قرآن گفته هاي بي اساس و دروغ را عامل اصلي بدعت ها در دين برمي شمارد و دروغ عمل زشتی است که از مهم ترين آثار منفی آن در جامعه اسلامی و سایر جوامع ، سلب اعتماد عمومي است .
عصاره عبادت پیوند و معرفت نسبت به خداست
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات آغاز کرد و گفت : در آخرین روزهای سال جاری قرار داریم و در این ایام باید با خود خلوت کنیم و اعمالمان را محاسبه نماییم که در طول یک سال چه کارهایی انجام داده ایم .
اهل سنت دوستداران خاندان اهل بيت پيامبر هستند و به اين عشق و ارادت افتخار مي ورزند
مولوی عبدالکریم علی بایی گفت: پيامبر اسلام(ص) حضرت فاطمه زهرا(س)را پاره تن خويش و امام حسن(ع) و امام حسين(ع) را گل هاي خوش بوي باغ رسالت مي ناميدند.
پرداختن به مسائل و مشكلات معيشتي و اقتصادي مردم از تاكيدات مقام معظم رهبري است
مولوي خليل احمد شيخ احمدي گفت: نامگذاري سال هاي اخير مبتني بر شعارهاي اقتصادي توسط مقام معظم رهبري نشان دهنده اهميت اين موضوع نزد معظم له مي باشد.
ريشه بزهكاريهاي اجتماعي در جوامع اسلامي دوري از تعاليم عالي اسلام است
آخوند آنه محمد پروانه گفت: امروز جوانان ما به جاي اينكه مشكلات خود را ريشه يابي نمايند به اعمالي دست مي زنند كه موجب خشم خداي متعال مي گردد.
به بركت جمهوري اسلامي ايران زمينه پيشرفت و شكوفايي در حوزه هاي علميه فراهم شد
مولوي نوراله فرقاني گفت: پيش از انقلاب و در دوران پهلوي هيچ خبري از رشد كمالات ديني نه در مساجد و نه در مدارس علميه نبود اما به بركت جمهوري اسلامي ايران زمينه پيشرفت و شكوفايي در حوزه هاي علميه فراهم شد.
دختر گرامی رسول الله (ص) الگوی برتر برای تمامی زنان مسلمان است
شیخ اسماعیل بازدار گفت: ارزش و جایگاهی که اسلام برای زنان قائل هست در هیچ دینی به این اندازه نمیتوان یافت. جایگاه زن به عنوان مادر به عنوان دختر به عنوان خواهر به عنوان همسر در اسلام بسیار بالا و قابل توجه است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.