اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 2 بهمن 1396| 6 جمادي الاول 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

در کارهای نیک شایسته است فرصت ها را غنیمت بدانیم
شیخ محمد فاروقی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: اگر انسان فرصت را غنیمت نشمرد و وقت را از دست بدهد وقتش به غم و اندوه تبدیل می گردد و با آمدن مرگ برای همیشه این فرصت از دست می رود.
رضای خداوند و خشنوی پیامبر در همبستگی و برادری هرچه بیشتر ما است
شیخ جمعه عبداللهی اظهار کرد: ما باید در حفظ بیت المال و اموال مردم كوشا باشيم و با يكديگر و کنار هم باشيم چرا که رضای خداوند و خشنوی پیامبر در همبستگی و برادری هرچه بیشتر ما است.
مستکبران بدانند که ما تا آخرین نفس حامی نظام و مطیع رهبر انقلاب هستیم‬‬
سید حسن حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: مستکبران و بعضی از حکام مرتجع منطقه بدانند که ما تا آخرین نفس حامی این نظام بوده و مطیع امر رهبر معظم انقلاب هستیم.
اقدامات سازمان های بین المللی و دولت های مستکبر، ناقض اصلی حقوق بشر در جهان هست
ماموستا امینی امام جمعه سردشت در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آفات و بلایای میان مسلمانان ، اظهار داشت: سازمان ملل و تعدادی دولت های استکباری با نظر و سلایق خود حقوق بشر را مشخص می کنند و به نفع خود در جهان استفاده می کنند.
ملت ایران در برابر دشمنان و نقشه های استکبار و صهیونیسم ایستادگی کردند
ماموستا ابراهیم سرخابی امام جمعه اهل سنت نقده در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: دشمنان دین، اسلام و انقلاب با وجود اینکه در 40 سال گذشته بارها ملت ایران را آزمایش و تجربه کردند، در فتنه اخیر بار دیگر نقشه هایشان بر باد رفت و ملت ایران در مقابل نقشه های استکبار و صهیونیسم ایستادگی کردند.
وحدت و همدلی مردم و دولت، عامل ناکامی و شکست توطئه های دشمنان در آشوب های اخیر شد
ماموستا عبدالقادر سهرابی امام جمعه مهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: عده ای آشوبگر با حمایت بیگانگان قصد انحراف مطالبات مردمی را داشتند که با هوشیاری ملت در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام ماندند.
فلسفه بعثت پيامبران تعالي اخلاق بشري است
مولوي غلام نبي توکلی گفت: عالي ترين اسوه اخلاق در تمام خلقت نبي مكرم اسلام(ص) مي باشند كه تمسك به وجود مبارك ايشان باعث رستگاري انسان خواهد شد.
طلاق ابغض الحلال در نزد پروردگار است/ مردم توجه داشته باشند كه طلاق و جدايي اثرات بسيار شومي هم براي افراد و هم براي جامعه دارد
مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: متاسفانه امروز یکی از مشکلات بسیار مهم که به صورت جدی جامعه را تهدید می‌کند موضوع اختلافات خانوادگی است که اکثرا منجر به جدایی و طلاق می گردد و تبعات بسیار بدی در جامعه به جا می گذارد.
خانوادۀ خوب زیربنای جامعه‌ ی ارزشمند و جامعۀ کوچک است که با آن جامعۀ بزرگ تشکیل می‌شود
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه دیدگاه اسلام را در مورد خانواده برشمرد و گفت: در هر جامعه که خانواده‌ها سالم باشند، جامعه هم سالم است. پس درواقع خانوادۀ سالم یعنی جامعه سالم و دولت سالم. نماز جمعه مورخه 96/10/22 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-یک روز همراهی با رسول‌الله (ص) ۲- اولاد و خانواده ۳- یادآوری اجتماعی در خصوص وضع قبرستان پاوه» اختصاص داد.
نباید گذاشت دشمنان به فکر آسیب زدن و ایجاد اختلاف باشند
امام جمعه اهل سنت روستای پیرواش شهرستان آق قلا ضمن محکوم کردن اغتشاش های اخیر و آسیب رساندن به اموال عمومی گفت: از مسئولین خواستار برخورد قاطعانه هستیم تا دشمنان اسلام و کشورمان بیش از این به فکر آسیب زدن و ایجاد تفرقه و اختلاف نباشند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.