اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 3 ارديبهشت 1397| 8 شعبان 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

نظام جمهوری اسلامی ایران در همه حال خواهان وحدت امت اسلامی بوده است
ماموستا سهرابی، امام جمعه مهاباد با اشاره به پیروزی های پی در پی جبهه مقاومت در مقابله با تروریست های مزدور استکبار و جریانهای مرتجع منطقه اظهار داشت: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در همه حال خواهان وحدت امت اسلامی بوده اما متاسفانه این روزها شاهد هستیم که سران مرتجع سعودی با سفر به کشورهای مختلف از ضرورت برخورد با ایران و ایجاد انشقاق در بین صفوف مسلمانان حرف می زنند .
پیامبر اکرم (ص) نقطه اشتراک وحدت بخش شیعه و اهل سنت برای ساختن امت اسلامی است
ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده، امام جمعه بوکان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت : با پیروی از سیره پیامبر اسلام ما هم وظیفه داریم که از تفرقه پراکنی جلوگیری و با واحد ساختن امت اسلامی در برابر دشمنان دین و کشور، ایستادگی کنیم.
رسالت بعثت پیامبر(ص) نابودی جهل و نادانی و معرفی چهره اسلام رحمانی بود
ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: بعثت پیامبر بزرگوار اسلام در نابودی جهل و نادانی بود که چهره اسلام رحمانی را نشان داد.
عربستان سعودی مرد میدان جنگ نیست
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به تحرکات جدید در خاورمیانه، عربستان سعودی را مرد میدان جنگ ندانست و گفت: اگر آقای محمدبن سلمان مقداری فکر کند، هر گز خود را با خرید اسلحه دلخوش نمی کند چون پیشینیان وی گفته‌اند: «السَّیفُ بِصٰاحِبِهِ لا بِحَدِّهِ» تیزی و قدرت و توان اسلحه مهم نیست، مهم این است که اسلحه در دست چه کسی باشد. جمعه مورخه 97/01/24 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-یک شبانه‌روز همراهی با پیامبر اسلام (ص) ۲-ارزش امنیت در زندگی» اختصاص داد.
دشمنان اسلام با اتحاد مسلمین محکوم به نابودی هستند
شیخ احمد کشتکار: قدس شهر شهداست، در هر ذره از خاک آن خون شهیدی ریخته شده است و قطعا اسرائیل با اتحاد مسلمین و ید واحده جهان اسلام محکوم به نابودی و اضمحلال است.« وان تنصروا الله ينصركم ويثبت اقدامكم»
فروزان نگه داشتن نور اسلام، وعده قطعى و حتمى خداوند است
شیخ حمزه کردی گفت: کفار و مشرکان و همه دشمنان اراده کرده بودند تا با گفتار منفی و به هر طریقی که شده دین خدا و نور خدا را خاموش کنند. در حالی که اراده خداوند بر این بود که دین خودش را به کمال برساند .
علاقه شديد به دنيا باعث واهمه انسان از مرگ است
شیخ جمعه عبداللهی گفت: دنيا دار فانی است و از بين رفتنی است. بازیچه است، اندک و ناچیز، مایه غرور و اغفال، جلوه‌گر برای کفار، تزیین شده با مال و فرزند و فانی و محدود است و اینها همه اوصاف قرآن از دنیاست و هركس در آن زندگی می كند روزی از بین خواهد رفت
اندیشیدن در نعمت های الهی برترین عبادت است
شیخ محمد فاروقی با تأکید بر تدبر و تفکر در آیات قرآن اظهار کرد: در پی هر تفکری خویشتن داری از هر چیز زشت و استقبال از هر چیز زیباست و هم چنین از پس تفکر ادراک و آگاهی از عظمت و شکوه خداوند دست خواهد داد.
اخلاص و پاکی نیت، شرط پذیرفته شدن اعمال است
شیخ ابراهیم محمدی گفت: ادب در برابر خداوند، یاری خواستن و یاری طلبیدن از اوست، و اطمینان داشته باشیم که خداوند بر عطا و گرفتن هرچیزی قادر و تواناست.
برجام موجب تضعیف صنعت هسته‌ای ما شد
امام جمعه اهل سنت بیجار با انتقاد به عملکرد دولت گفت: امروز ما می‌بینیم که برجام نفع چندانی برای ما نداشت و بلکه موجب تضعیف صنعت هسته‌ای ما هم شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.