اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

اسلام مردم را به استفاده صحیح از آب و نعمات الهی دعوت و توصیه کرده است
شیخ محمد فاروقی در خطبه های نماز جمعه گفت: يكي از عواملي كه موجب مي‌شود اين نعمت‌ها كم گردد، يا از دست انسان خارج شود،‌ كفران نعمت است. اگر شكر نعمت‌ها را بجا بياوريم و از آنها استفاده‌ي صحيح بكنيم، نعمت افزون مي‌گردد و اما اگر آنها را در راه‌هاي غير صحیح مصرف كنيم اين نعمتها كم كم از دست مي‌رود.
قرآن یک معجزه ی ادبی وعقلی است وهمیشه تا ابد پایدار و پابرجاست
شیخ خلیل افرا در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: یکی از خصوصیات قرآن است که باید آن را با تدبر خواند و در آیات و کلمات قرآنی تعقل و تفهم و تدبر باشد.
سلام مردم متدین و محب اهل‌بیت پاوه را به ساکن کوفه حضرت علی بن ابی‌طالب برسانید/ ساکنین اورامانات، اهل‌بیت را بیش از هرکسی دوست دارند
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه در خصوص اینکه چرا اسلام با ربا مخالف است، گفت: اسلام دین جهد و کار و عمل و عدل و حق و قناعت و طهارت و فلسفه خلافت انسان کار و عمران و ایمان است. اینکه در خانه بنشینیم و بدون زحمت و تلاش به مال و مکنت برسیم به‌دوراز جهد و تلاش و قناعت است و در نزد اسلام حرام است. نماز جمعه مورخه 96/04/23 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-فساد اقتصادی ۲-مال و ثروت ۳-بحث اخلاقی و عقیدتی ۴-آزاد سازی موصل» اختصاص داد.
یکی از اهداف دشمنان اسلام ایجاد اختلاف در مسائل اعتقادی و دینی است
حاج ماموستا مصطفی محمودی امام جمعه پیرانشهر در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به فلسفه حجاب اشاره و اظهار داشت: مساله حجاب از جمله تاکیدات مهم دین مبین اسلام است که دشمنان نیز برای زدودن این فرهنگ متعالی اسلامی تمام توان خود را به کار گرفته اند.
مسئله حجاب وعفاف در جامعه اسلامی یک تکلیف دینی و لازم الاجراء است
ماموستا ملاصلاح نیرومند امام جمعه موقت اشنویه با توصیه همگان به رعایت تقوی الهی و توجه به فریضه امربه معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امربه معروف و نهی از منکر مورد تاکید اسلام هست و در مورد مسئله عفاف و حجاب و صیانت از حریم زنان مسلمان نیز در آیات متعدد از جمله سوره نور و احزاب و احادیث شریف نبوی است که باصراحت و بلاغت بلامنازعه بعنوان یک التزام عملی و جزء احکام ضروری برای جوامع بشری و امت اسلامی تشریع وتبین فرموده است.
بسیج نماد دفاع عاشقانه و غیورانه از ملت و نظام و رهبری است
حاج ماموستا ملاقادر سهرابی امام جمعه مهاباد درخطبه های نماز جمعه با تاکید بر ارزش نماز و تقوای الهی اظهار داشت: نماز و رعایت تقوا از وظایف همه انسانها است و انسان با نماز خواندن و بندگی خدا می تواند مشمول رحمت و غفران الهی قرار بگیرد.
شایعه‌پراکنی یکی ازمعضلات جامعه امروزی است
خطیب جمعه اهل سنت بندرلنگه گفت: متأسفانه درجامعه اسلامی ما شایعه‌پراکنی به وضوح شنیده می‌شود و این خود یکی از معضلات جامعه ما است بعضی از این افرادها هم به آن موضوع دامن می‌زنند و این گناه نابخشودنی و یک نوع بیماری است.
رستگاری انسان در شناخت جایگاه خیر و خوبی است
شیخ رضوانی با بیان اینکه همه اوقات انسان به تعبیری ربانی و خدایی است و محدود به زمان و مکان خاصی نیست گفت: رستگاری انسان در شناخت جایگاه خیر و خوبی است خداوند در آیه 77 سوره حج میفرماید «وَافْعَلُوا الْخَيْرَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»، «و كار خوب انجام دهيد باشد كه رستگار شويد».
قرآن از وفای عهد به عنوان «اخلاق حسنه» یاد می‌کند
شیخ پوازی با بیان اینکه قرآن از وفای عهد به عنوان «اخلاق حسنه» یاد می‌کند اظهار داشت: خداوند وفای به عهد و پیمان را به خوب بودن و خوبی یاد می‌کند و هر کس میخواد بداند خوب کیست باید ببیند آنکه زیر قول و قرارش نمیزند و عهد و پیمانش نمیشکند.
سرمایه جامعه، اعتماد متقابل افراد اجتماع به یکدیگر است/ روابط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بر مبنای وفای به عهد است
شیخ مومنی گفت: یکی از ضرورتهای اجتناب ناپذیر زندگی انسان‌ها، وعده دادن، عهد کردن، قرار گذاشتن و وفای به وعده و وفا به قرار داد است که بسیاری از روابط اجتماعی وخطوط نظام اقتصادی و مسایل سیاسی همگی بر محور همین قول و قرارها دور می‌زند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next